Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за сео

Collapse
X
  • Филтър
  • Период
  • Показване на
Clear All
нови коментари

Re: Въпрос за сео

Първоначално публикувано от traki View Post
    при мен с изключена персонализация и в мозила и в хром при търсене с .bg са твоите, а с .com на Драго
    Аз виждам уебмастъра и още един сайт, в който мета дескрипшънът е "Ines.bg - Ines", само че фразата е в кавички. Без кавички виждам само уебмастъра.

Когато давате примери защо забравяте стойността за линковете с такъв анкор, които имат сайтовете?
    Стояне, нямам нито един линк с анкор kulinar.bg. Излизат още доста резултати в десетката, които пък абсурд да се линкват с този анкор и пак нямат kulinar.bg в дескрипшъна си.

Но ако трябва да се правят експерименти и да се дават примери е добре да се прави с нови сайтове, нямащи линкове с анкор думата използвана за пример.
    Нямаш никакви грижи. Наскоро преместих форума на бгкулинар на нов домейн. Старият форум имаше мета дескрипшън, новият няма. Всъщност има и се генерира така: <meta name="description" content="" />. Новият сайт единствено има редирект от старите теми към новите и форумът си се класира доста добре по различни търсения.

Хубавото в цялата работа е, че Гугъл никога няма да те остави без снипет. Винаги ще намери начин да изгенерира някакъв и то при различни търсения - различен. Което значи, че няма особено значение какво ще му подадеш. Естествено, ако твоят дексрипшън съдържа ключовите думи от търсенето, вероятността да подаде твоя снипет е по-голям, но това едва ли означава, че дескрипшънът помага на СЕРП.

Както казват в едно предаване: Myth busted!

Коментар

Пак повтарям, че да се отдава прекалено голямо внимание на дескрипшъна не трябва, но и съвсем да се пренебрегва, не е правилно.
      Аз доста си поиграх и намерих много примери, в които сайта се намира по дескрипшъна в серпа, другаде го няма.
      Явно при определени ситуации все пак се отчита.
      А по повод линка на Иво, ето видео:
      http://www.youtube.com/watch?v=Orj1noQLac0
      Все пак снощи нито бях пил, нито бях пушил.
      Така, че спорът в случая е безсмислен.
      Моята препоръка е да се слага нормален дексрипшън, който да увеличава кликабелноста, да е привлекателен, да отговаря на контента на страницата и да съдържа ключа.
      А кой как ще го направи, си е вече негова работа и дали изобщо ще го използва.
      А все пак, не само Гугъл се използва, има още и Яху, който също се ползва, може и по-малко разбира се.

Коментар

Може би ефекта е нещо като втора производна. Не е от значение описанието, но е от значение:
        дали ключа е в него
        keyword density анализа - колко пъти ключа е в описанието
        keyword density анализа - колко описанието е релевантно на самата страница
        да е привлекателен за да се клика на него - според мен може да повишава CTR.

Аз мисля, че макар и не пряко, дискрипшъна влияе на СЕРП.

Коментар

Здравейте, да ви кажа и моето скромно мнение е че описанието влияе на серпа. Може би в комплект със заглавието и... да кажем ключовите думи, но влияе.
          Аз гледам по моя аукцион, на който описанието започва с ключа, а в заглавието ключовата фраза е втора. В текста на сайта, вярвайте ми няма къде да срещнете фразата онлайн аукцион. И все пак при търсене на "Onlain auction' до преди месец излизаше на 3 страница в мрежата и имаше 4 позиции на първа в "Страници написани на български". Сега има 3 позици с този филтър, но в мрежата поизлетя малко. (отплеснах се май)

Коментар

A, ти опита ли да НЕ слагаш мета дескрипшън и тогава да правиш изводи?

Коментар

Ясно е че въпроса е много спорен.

То затова чичо гошо (гооглето) си го пазят в тайна, кое,как, за какво и от къде.
              - Има твърдение че сайта не трябва да има грешки в HTML, за да се индексира добре обаче аз на мисля така. Има сайтове с толкова много грешки който са на ключови позиции и с добър PR
              - Друго твърдение е за Meta description и keyword че е добре да опоменеш какво ли не. Пак според мен и там не е истината. Същия случай сайтове който нищо не са написали в мeta са по напред от други.
              - Четох тук в един от коментарите за DMOZ, че там търсел първо Гооглето. Не мисля че е така. То няма да е толкова изоставен DMOZ ако се доверяват на него. Как може да има толкова западнала директория и да се взима от нея за пример.

Аз не разбирам толкова от СЕО, че да споря с професионалисти, но това са си мой наблюдения. Според мен най голямо значение дават линкчетата, непрекъснатото обновяване на сайта и малка рекламна кампаника (PPC).

Коментар

Мета-описанието има значение. Кътс може да си говори каквото си иска. В някой ниши има по-голя тежест в други по-малка. От няколко изключения не трябва да се правят кардинални изводи.

Коментар

Първоначално публикувано от dream View Post
                  - Четох тук в един от коментарите за DMOZ, че там търсел първо Гооглето. Не мисля че е така. То няма да е толкова изоставен DMOZ ако се доверяват на него. Как може да има толкова западнала директория и да се взима от нея за пример.
                  За съжаление го ползва. Дескрипшънът от е ДМОЗ.

Коментар

Можем да си продължим спора за дексрипшъна и влиянието му върху СЕРП тук, защото това си е релевантната тема.

Още един пример, че дескрипшънът НЕ влияе. По думата exkurzii единственият сайт, с тази ключова дума в дескрипшъна е на 7-мо място, а същата се съдържа и в тайтъла и в домейна.

Коментар

Изчакайте...
                    X