SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Въпрос за сео

Re: Въпрос за сео

Ето доказателство в обратна посока, както и тук.

Но го има и в тайтъла.

В 1-вия пример имаш много малък дескрипшън и се повтаря в страницата, за това не мога да докажа нищо, за 2-рия пример не си казал за кой сайт става въпрос, а за примера с Иво, ето доказателство, че влияе!
PHP:
Инес травел предлага много екзотични дестинации за Нова Година 2011. Насладете се на екзотичните острови Бали, Мавриции, Доминикана за посрещането на Нова година 2011. Може да научите за Тайланд, Кох Самуи и Виетнам, а защо не и да направите една екскурзия до Италия.

По вашата логика, по този израз сайтът изобщо не би трябвало да бъде в серпа!
Потърсете по тази фраза, която е дескришъна и вижте резултата.
Ако не влияе и не го взима в предвид, то резултата трябва да е нула.
Линка става много голям и форума не го приема, за това го въведете ръчно
 
Последно редактирано:
Re: Въпрос за сео

?!? Аз сайта им по тези търсения не го виждам в СЕРП-а
Едното е персонализирано, другото е чисто...

когато го пуснах, бяха на 1-во и 2-ро място
Гугъл здраво ходи по форума :)
За нула време хвана текста

P.S.
Както и да е, аз просто изказах своето мение и никого не ангажирам с него.
И в никакъв случай не казвам, че това е едва ли не, най-важното нещо в страницата на един сайт.
Пуснах и един ескперимент пралалено, до няколко дни ще стане ясно и ще напиша за резултата.
 

Прикачени файлове

  • capture.jpg
    capture.jpg
    97.3 KB · Преглеждания: 0
Последно редактирано:
Re: Въпрос за сео

когато го пуснах, бяха на 1-во и 2-ро място
Гугъл здраво ходи по форума :)
За нула време хвана текста

Ни най-малко не смятам, че ме мяташ по върбите, но при мен при това търсене, подобни резултати не излизат. Пробвам вече в 4 браузъра.
 
Re: Въпрос за сео

Ни най-малко не смятам, че ме мяташ по върбите, но при мен при това търсене, подобни резултати не излизат. Пробвам вече в 4 браузъра.

Голям майтап
Минах по твоя линк (при мен не се получи да го направя като линк) и виждам абсолютно същите резултати
5 резултата, Инекс са с 2 рез.
Не знам защо не го виждаш
 
Re: Въпрос за сео

В 1-вия пример имаш много малък дескрипшън и се повтаря в страницата, за това не мога да докажа нищо,
Къде видя в страницата думата kulinar или bg?

...за 2-рия пример не си казал за кой сайт става въпрос
1, 2, 3 сайт нямат думата igri в дескрипшъна си.
 
Re: Въпрос за сео

Ако може друг да погледне какви са резултатите при него :)

при мен с изключена персонализация и в мозила и в хром при търсене с .bg са твоите, а с .com на Драго


Когато давате примери защо забравяте стойността за линковете с такъв анкор, които имат сайтовете? И аз споделям мнението на Драго, че дискрипшъна влияе за промени в серпа и го казвам от собствен опит. Дори, по мои наблюдения, не само присъствието на думата в дискрипшъна влияе, а и позицията на думата и броя пъти които се повтаря. Но ако трябва да се правят експерименти и да се дават примери е добре да се прави с нови сайтове, нямащи линкове с анкор думата използвана за пример.
 
Последно редактирано:
Re: Въпрос за сео

То и не присъства -> http://bit.ly/b6krxf (зададено с кавички)

Направих търсене с кавички, защото ако е без кавички и следното търсене не би трябвало да изведене някаквър резултат но -> http://bit.ly/bSftaG

Според мен, ако имаше някаква тежест дескришъна, би трябвало да го изведе като резултат при търсене с кавички.

...

По вашата логика, по този израз сайтът изобщо не би трябвало да бъде в серпа!
Потърсете по тази фраза, която е дескришъна и вижте резултата.
Ако не влияе и не го взима в предвид, то резултата трябва да е нула.
Линка става много голям и форума не го приема, за това го въведете ръчно
 
Re: Въпрос за сео

при мен с изключена персонализация и в мозила и в хром при търсене с .bg са твоите, а с .com на Драго
Аз виждам уебмастъра и още един сайт, в който мета дескрипшънът е "Ines.bg - Ines", само че фразата е в кавички. Без кавички виждам само уебмастъра.

Когато давате примери защо забравяте стойността за линковете с такъв анкор, които имат сайтовете?
Стояне, нямам нито един линк с анкор kulinar.bg. Излизат още доста резултати в десетката, които пък абсурд да се линкват с този анкор и пак нямат kulinar.bg в дескрипшъна си.

Но ако трябва да се правят експерименти и да се дават примери е добре да се прави с нови сайтове, нямащи линкове с анкор думата използвана за пример.
Нямаш никакви грижи. Наскоро преместих форума на бгкулинар на нов домейн. Старият форум имаше мета дескрипшън, новият няма. Всъщност има и се генерира така: <meta name="description" content="" />. Новият сайт единствено има редирект от старите теми към новите и форумът си се класира доста добре по различни търсения.

Хубавото в цялата работа е, че Гугъл никога няма да те остави без снипет. Винаги ще намери начин да изгенерира някакъв и то при различни търсения - различен. Което значи, че няма особено значение какво ще му подадеш. Естествено, ако твоят дексрипшън съдържа ключовите думи от търсенето, вероятността да подаде твоя снипет е по-голям, но това едва ли означава, че дескрипшънът помага на СЕРП.

Както казват в едно предаване: Myth busted!
 
Re: Въпрос за сео

Пак повтарям, че да се отдава прекалено голямо внимание на дескрипшъна не трябва, но и съвсем да се пренебрегва, не е правилно.
Аз доста си поиграх и намерих много примери, в които сайта се намира по дескрипшъна в серпа, другаде го няма.
Явно при определени ситуации все пак се отчита.
А по повод линка на Иво, ето видео:
http://www.youtube.com/watch?v=Orj1noQLac0
Все пак снощи нито бях пил, нито бях пушил.
Така, че спорът в случая е безсмислен.
Моята препоръка е да се слага нормален дексрипшън, който да увеличава кликабелноста, да е привлекателен, да отговаря на контента на страницата и да съдържа ключа.
А кой как ще го направи, си е вече негова работа и дали изобщо ще го използва.
А все пак, не само Гугъл се използва, има още и Яху, който също се ползва, може и по-малко разбира се.
 
Re: Въпрос за сео

Може би ефекта е нещо като втора производна. Не е от значение описанието, но е от значение:
дали ключа е в него
keyword density анализа - колко пъти ключа е в описанието
keyword density анализа - колко описанието е релевантно на самата страница
да е привлекателен за да се клика на него - според мен може да повишава CTR.

Аз мисля, че макар и не пряко, дискрипшъна влияе на СЕРП.
 
Re: Въпрос за сео

Здравейте, да ви кажа и моето скромно мнение е че описанието влияе на серпа. Може би в комплект със заглавието и... да кажем ключовите думи, но влияе.
Аз гледам по моя аукцион, на който описанието започва с ключа, а в заглавието ключовата фраза е втора. В текста на сайта, вярвайте ми няма къде да срещнете фразата онлайн аукцион. И все пак при търсене на "Onlain auction' до преди месец излизаше на 3 страница в мрежата и имаше 4 позиции на първа в "Страници написани на български". Сега има 3 позици с този филтър, но в мрежата поизлетя малко. (отплеснах се май)
 
Re: Въпрос за сео

Ясно е че въпроса е много спорен.

То затова чичо гошо (гооглето) си го пазят в тайна, кое,как, за какво и от къде.
- Има твърдение че сайта не трябва да има грешки в HTML, за да се индексира добре обаче аз на мисля така. Има сайтове с толкова много грешки който са на ключови позиции и с добър PR
- Друго твърдение е за Meta description и keyword че е добре да опоменеш какво ли не. Пак според мен и там не е истината. Същия случай сайтове който нищо не са написали в мeta са по напред от други.
- Четох тук в един от коментарите за DMOZ, че там търсел първо Гооглето. Не мисля че е така. То няма да е толкова изоставен DMOZ ако се доверяват на него. Как може да има толкова западнала директория и да се взима от нея за пример.

Аз не разбирам толкова от СЕО, че да споря с професионалисти, но това са си мой наблюдения. Според мен най голямо значение дават линкчетата, непрекъснатото обновяване на сайта и малка рекламна кампаника (PPC).
 
Re: Въпрос за сео

Мета-описанието има значение. Кътс може да си говори каквото си иска. В някой ниши има по-голя тежест в други по-малка. От няколко изключения не трябва да се правят кардинални изводи.
 
Re: Въпрос за сео

- Четох тук в един от коментарите за DMOZ, че там търсел първо Гооглето. Не мисля че е така. То няма да е толкова изоставен DMOZ ако се доверяват на него. Как може да има толкова западнала директория и да се взима от нея за пример.
За съжаление го ползва. Дескрипшънът от е ДМОЗ.
 
Re: Въпрос за сео

Можем да си продължим спора за дексрипшъна и влиянието му върху СЕРП тук, защото това си е релевантната тема.

Още един пример, че дескрипшънът НЕ влияе. По думата exkurzii единственият сайт, с тази ключова дума в дескрипшъна е на 7-мо място, а същата се съдържа и в тайтъла и в домейна.
 

Горе