SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

<a> Тага и SEO

killerch0

Member
Ако сайта Големи Пици:
има входящи линкове с <a href="големи-пици.цоп title="Големи Пици">Големи Пици</а>
Еднакво ли ще е значението за търсене само на 'Големи' и само на 'Пици'

Ако искам повече да излизам по добре на 'Големи'? Трябва ли да си търся линкове със таг: <a href="големи-пици.цоп title="Големи">Големи</а> ?

Или просто да подобря плътността на думата 'Големи' в съдържанието?
 
Re: <a> Тага и SEO

За да не пускам нова тема ще се опитам да доразвия въпроса на тази.
Опитвам се да избутам в google сайт на по-прилични позиции по две основни думи: ИГРИ и ВИЦОВЕ (използвани самостоятелно при търсене) .
При положение, че имам възможност за линкове от 10 (примерно) по-сериозни сайта как би било най добре да ги разпределя:

А - 10 линка: ИГРИ ВИЦОВЕ / "и" го изпускаме защото целта ни не са потребителите а google
B - 10 линка : ИГРИ - ВИЦОВЕ / използвам - да подскажа все пак, че това са 2 думи и не е задължително да са заедно ...
С - 5 линка: ИГРИ и 5 линка: ВИЦОВЕ / които водят към домейна ...
 
Re: <a> Тага и SEO

Само да споделя в моя случай съм ползвал само А) и за една от думите съм на първа страница. Без никаква оптимизация само за нея.

И един въпрос от мен.

за атрибута title
Правилната употреба би следвало да е <a href='Картичка за нова година' title='Картичка за нова година'>Щракни за да видиш своята картичка</а>

В този случай информацията м/у <а> таг-а взема ли се в предвид ?

@predpriemach.com
На 'Големи Пици' съм 1ви или 2ри.
Какво съветваш от тук нататъка? Приемаме че Големи е по натоварената дума и там съм на 6та+ страница?
 
Последно редактирано:
Re: <a> Тага и SEO

за атрибута title
Правилната употреба би следвало да е <a href='Картичка за нова година' title='Картичка за нова година'>Щракни за да видиш своята картичка</а>
Правилната употреба би следвало да е: Щракни за да видиш своята <a href='Картичка за нова година' title='Картичка за нова година'>Картичка за нова година</а>. Все пак анкорът има по-голяма тежест от атрибута title.
 
Re: <a> Тага и SEO

А, бе, лошо няма, все пак е линк към твоя сайт. Ама губиш ключови думи в безмислици като "Пипни ме тук и тук, навсякъде ме пипай..."

Скивай за какво ти говоря. Разгледай кеша. Не искаш да си в първата 10-ка, нали?
 
Re: <a> Тага и SEO

е не е ли title атрибута да покаже за какво става дума като анкорът не е е това което е, а указания като, click here, view more, и etc.?


аз до сега не съм видял никакво доказателство, че "title" атрибута играе каквото и да е роля в гугъл
 
Re: <a> Тага и SEO

аз до сега не съм видял никакво доказателство, че "title" атрибута играе каквото и да е роля в гугъл
Преди около 4 години (когато се раждаше БГ Кулинaр) имаше доста страници, които нямаха тайтъл таг и тогава не бях хич на "ти" с програмирането, а се налагаше да подобрявам класирането по разни думи и фрази и тогава зачетох някъде за тайтъл атрибута на линковете и започнах да го слагам винаги, в линкове към мои сайтове. Имах подобрение в позициите по желаните от мен думи/фрази. Естествено "повратът" дойде със слагането на тайтъл таг. Все пак оттогава тайтъл атрибутът е задължителен за мен.
 
Re: <a> Тага и SEO

що не пробваш да ги махнеш от някой сайт, да видим какво би се променило :cool:
 
Re: <a> Тага и SEO

Аз също не съм видял някаква разлика дали линковете ще са с title или без, ама понякога си го слагам ей така за всеки случай (все пак съм малко издребнял) :) Освен това понякога може да бъде доста user friendly, а и това има значение, нали?
 
Re: <a> Тага и SEO

Ако покажа резултати в Гугъл, които се извеждат единствено и само заради тайтъл атрибута ще ми повярвате ли?
 

Горе