SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Интервю с Васил Тошков (Cloxy)

ivo1017

New member
Преди да пусна линка към интервюто, бих искал да споделя с вас една притча. Много от вас сигурно я знаят. Но моля ви да е прочетете още веднъж. Надявам се да ви накара да се замислите…

В лекция по философия, професорът застана зад катедрата, затрупана с множество предмети и зачака студентите да утихнат. Той извади голям празен буркан и го напълни с топки за голф. Погледна към колегите в аудитория и попита студентите дали съдът е пълен. Те отговориха утвърдително.

После професорът взе една кутия с камъчета и я изсипа в съда. Разклати го леко и камъчетата се наместиха между топките за голф. И отново попита студентите дали съдът е пълен. Те отново отговориха „Да”.
След това преподавателят извади кутия с пясък и я изсипа в буркана. Естествено пясъкът запълни всичко. Той попита отново дали съдът е пълен. Студентите отговориха единодушно: "Да”.

Тогава професорът взе две бутилки с бира от бюрото и изсипа съдържанието им в съда, което изпълни празното пространство сред песъчинките. Студентите се разсмяха.

„Сега, каза професорът, искам да ви кажа, че този съд представлява вашият живот. Топките за голф са важните неща в него - семейството ви, здравето ви, децата ви, приятелите ви. Вашите страсти и предпочитания. Все неща, които, ако загубите всичко друго и ви останат само те, животът ви ще бъде достатъчно пълен. Камъчетата са другите неща - работата ви, къщата ви, колата ви. Пясъкът е всичко останало - малките неща. И продължи: "Ако най-напред сложите пясъка в съда, няма да има място за камъчетата и топките за голф. Същото се случва и с живота. Ако губите времето и енергията си за дреболии, никога няма да имате място за нещата, които са важни за вас. Обръщайте внимание на нещата, които застрашават щастието ви. Играйте с децата си. Излезте с партньора си навън, на вечеря. Винаги ще се намери време да изчистите къщата и подредите. Погрижете се най-напред за топките за голф, за нещата, които наистина си заслужават. Подредете приоритетите си. Останалото е само пясък.

Една от студентките вдигна ръка и попита: "А какъв беше смисълът на бирата?”

Професорът се усмихна.

"Радвам се, че ме попитахте. Исках просто да ви покажа, че няма значение колко пълен е животът ви, винаги ще се намери място и за две бири."

Ето и връзката към самото интервю с Васил Тошков.
 
Re: Интервю с Васил Тошков (Cloxy)

Ако губите времето и енергията си за дреболии, никога няма да имате място за нещата, които са важни за вас.
Някакви камъни по моята градина ли виждам? :rolleyes:
 
Re: Интервю с Васил Тошков (Cloxy)

Някакви камъни по моята градина ли виждам? :rolleyes:

Аз виждам предложение за нова сбирка, но да вземеш да дойдеш тоя път, не като миналия ;)
 
Re: Интервю с Васил Тошков (Cloxy)

Простете непросветения, ама кой е В. Тошков? Освен, че ми е адаш и се бори против НТС (разбирай прави кал на малки и големи), кой е той и защо интервю с него в предприемач (средна възраст на посетителите 17 г) да представлява интерес?
Сериозно питам и без сарказъм.
 
Re: Интервю с Васил Тошков (Cloxy)

Васил Тошков според мен е един от най-добре пишещите хора в БГ ... и за СЕО и за живота - просто пише "гот", има си талант. Така пишат Огнян (oggin) и Николай (lilacor). Евгени Йорданов също и т.н.
 
Re: Интервю с Васил Тошков (Cloxy)

Кой е казал, че Васил Тошков е някой ? Направете и вие нещо и от вас ще вземат интервюта, ако само седите и злорадствате много такива като него ще минат през ушите/очите Ви и Вие само ще продължавате да се чудите кой беше тоя ... :)
 
Re: Интервю с Васил Тошков (Cloxy)

Кой е казал, че Васил Тошков е някой ? Направете и вие нещо и от вас ще вземат интервюта, ако само седите и злорадствате много такива като него ще минат през ушите/очите Ви и Вие само ще продължавате да се чудите кой беше тоя ...

не злорадствам, просто питам. Не съм имал вземане даване с този човек (не му чета и блога) и за това питам кой е (като имам в предвид какво е направил). Очевидно щом някой взима интервю от него значи е някой.

поздрави
 
Re: Интервю с Васил Тошков (Cloxy)

Кой е казал, че Васил Тошков е някой?

Който не знае: Васил Тошков е стара кримка :) и е доказал се оптимизатор.

Прочетох мненията с интерес и ми се струва че се досещам защо така го приемат някои хора.

Според мен нямаше другите да се заяждат ако автора на темата беше казал кой е (кой е автора на темата, а не кой е Васил Тошков), за какво се бори, за кое списание или вестник е интервюто, ей такива неща - Това му е първия пост във форума все пак - на някои хора им звучи като някой дето си е направил профил тук, за да направи реклама на друг.

Не мисля че cloxy има нужда от реклама и съм сигурен че целта на това интервю не е такава, помислете малко и ще се сетите че съм прав.

Защо мисля така:

1. Лично аз не мисля че изобщо рекламата тук, във форума може да докара клиенти за сео на когото и да е, пък бил той и сео-бог - тук се котират само безплатни съвети и линкове! :D

2. Идеята с интервютата, прес релийзите и така нататък си е по принцип много добра и дългосрочна тактика за повишаване тръст-ранка на сайт, гледам че доста колеги напоследък направиха нещо подобно и не мисля че има нещо лошо в това. Ще следя с интерес доколко ще им помогнат :)

Предложение към желаещи:

Който и да е колега от първите 15 от този линк желаещ да му публикувам интервю, статия, представяне на фирмата му или нещо подобно на разменни начала може да ми пише на ЛС, ще му го кача където повече му харесва: или на специализирания ми сайт или на основния.
 
Последно редактирано:
Re: Интервю с Васил Тошков (Cloxy)

Простете непросветения, ама кой е В. Тошков? Освен, че ми е адаш и се бори против НТС (разбирай прави кал на малки и големи), кой е той и защо интервю с него в предприемач (средна възраст на посетителите 17 г) да представлява интерес?
Сериозно питам и без сарказъм.

Клокси е от хората които могат да правят оптимизация без да купуват линкове и на мен това ми стига :)

Представителна извадка правена в последните три години ;D показва че най голямата възсрастова група в Предприемач е межу 20 - 27 години или принлизително 53% да не говорим че данните са стари и доста от малките са минали в следващата категория а над 28 е 22%
 
Re: Интервю с Васил Тошков (Cloxy)

Простете непросветения, ама кой е В. Тошков? Освен, че ми е адаш и се бори против НТС (разбирай прави кал на малки и големи), кой е той и защо интервю с него в предприемач (средна възраст на посетителите 17 г) да представлява интерес?
Сериозно питам и без сарказъм.

azsym , не може да слагаш всички под един знаменател? Това, че някой те е накълвал пред КЗП (с изфабрикувани хедъри) не означава, че всички го правят. Както ти не желаеш да те отъждествяват с всички спамери, по сущия начин не трябва да генерализираш другите. Подадената жалба не е анонимна, 100% съм сигурен, че вече си наясно, кой те е "накалял", недей да подхождаш винаги с агресия, защото има и обратен знак.
За cloxy всички се изказахте по отношение на SEO уменията му - аз обаче имам наблюдения върху програмната му работа. Той е един от първите, който видях, да си експортва динамичното съдържание в статично и по този начин да олекоти работата на CMS-а си. Един от малкото, които наистина искат да оптимизират кода си, за да работи бързо и пъргаво. Влече го винаги новото.
Радвам се, че има интервюта с тавика хора, дано серията продължи с останалите изявени форумисти тук. Всеки, който имаше смелостта да излезе пред аудитория на SeoConf 2010 и 2011 и Joomla Day, заслужава да бъде интервюиран.
 
Re: Интервю с Васил Тошков (Cloxy)

Простете непросветения, ама кой е В. Тошков? Освен, че ми е адаш и се бори против НТС (разбирай прави кал на малки и големи), кой е той и защо интервю с него в предприемач (средна възраст на посетителите 17 г) да представлява интерес?
Сериозно питам и без сарказъм.

А кой е Батче Кико, че да снима филми?:D

А иначе това със стегнатия и чист код е супер важно, особенно с все повечето javascript по сайтовете. Само че как един SEO да може да чисти кога един път на php, друг път на java, трети път на C#.
 
Re: Интервю с Васил Тошков (Cloxy)

Нека да отговоря на въпросите в обратен ред.

От 2 години се „запалих” по онлайн бизнеса. За това от части имат вина Янев И Руми. От тях научих, че компютърът може да се ползва и за други цели, освен сваляне на филми, музика и т.н. Основно се интересувам от Адсенс и микро-разплащанията като монетизация на сайтове.

Не съм нито репортер към някоя медия, нито някакъв митичен агент на Cloxy. Просто ми харесва неговото позитивно мислене и това, че прави безплатни и полезни неща за нас, потребителите.

Това е причината да го попитам дали иска да отговори на няколко въпроса. Публикувани са в Предприемач, защото там аудиторията е по-голяма. Исках повече хора да разберат, че при „Оптимизацията за търсачки” е важно „сивото вещество”. Ако го имаш и знаеш как да го използваш, прилични доходи се изкарват и тук-в България. Изходите не са само Терминал 1 и 2.

Кулинар, не са камъни по твоята градина. Това ми беше най-пресният пример в главата. Писнало ми е да чета за сео от индийци и други чалми. Има достатъчно добри оптимизатори и в България. Въпросът е дали могат да забравят дребните разпри и да направят нещо заедно. Като една електронна книга например? ;)
 
Re: Интервю с Васил Тошков (Cloxy)

Интервюто няма да го коментирам, простичко казано - каквито въпросите, такива и отговорите.

Обаче едно друго изказване ми направи впечатление

Клокси е от хората които могат да правят оптимизация без да купуват линкове и на мен това ми стига :)

Предпиемачо, какво предлагаш ?Хората, които правели сео без купуване (не гадните спамери като мене) да ги изкараме пред дъската и да ги похвалиме, наградиме, да им дадеме почетни дипломи и какво още предлагаш?Каква е разликата дали купуваш или не, ако умееш да го правиш.Прави го както можеш, дали с купуване или без - твоя си работа.

След като гугъл се пробва да ни прави на маймуни, защо и ние да не (се пробваме да) го направим.

АЙДЕ СТИГА ЕТИКИ !!!
 
Re: Интервю с Васил Тошков (Cloxy)

Прекалено хейтърски взе да става този форум, всеки новоизлюпил се във форума започва да се засяга, да се репчи, да лепи етикети, да лее акъл и да дава оценки... не отива на добре работата.

bdd1, интересно ми е, ако в цитираното изречение от изказването на predpriemach.com, беше акцентирал върху думата могат, дали щеше да измислиш нещо по-позитивно и креативно като изказване
 
Re: Интервю с Васил Тошков (Cloxy)

Прекалено хейтърски взе да става този форум, всеки новоизлюпил се във форума започва да се засяга, да се репчи, да лепи етикети, да лее акъл и да дава оценки... не отива на добре работата.

bdd1, интересно ми е, ако в цитираното изречение от изказването на predpriemach.com, беше акцентирал върху думата могат, дали щеше да измислиш нещо по-позитивно и креативно като изказване

Много си прав приятелю.
 

Горе