SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Италиански ресторант - изискана руска кухня!

bgkulinar

Меринджей
Така става като се работи на няколко водки :)

attachment.php


Навремето имаше един ориенталски ресторант ... Бразилия, но там беше търсен ефект.
 

Прикачени файлове

  • italianski.jpg
    italianski.jpg
    22 KB · Преглеждания: 0
Re: Италиански ресторант - изискана руска кухня!

Да, но мета дескрипшъна е точно такъв. Кое те кара да мислиш, че не може да го индексира така?
 
Re: Италиански ресторант - изискана руска кухня!

То го индексира, но сайта не се класира на база мета описанието. Хич дори. Виж тук.
Думата "корабоспасяваница" не съществуваше преди да я добавя в мета описанието на joomla-bg.com няколко месеца по-късно, резултатите в Google (линка в горното ми мнение) съдържа всякакви сайтове, които са източили мета описанието на сайта и са го постнали при тях. Но както ще видиш в резултатите, самия joomla-bg.com не излиза никъде по тази дума ;)
 
Последно редактирано от модератор:
Re: Италиански ресторант - изискана руска кухня!

А как ще коментираш "таговете" с които много сайтове генерират огромен трафик в момента благодарение на мета таговете и ключова дума в края на страницата. Естествено я има и на няколко места в страницата за да се класира, без външни линкове? Не казвам, че при твоя тест не се е случило с "корабоспасяваница" ... имам в предвид, че мета таговете също имат определяща роля в класирането
 
  • Like
Реакции: nbsp
Re: Италиански ресторант - изискана руска кухня!

Нищо мета няма никакво значение за класирането. Трябва да се вижда в сайта. Инак йок. :)

Ако говориш за тагове тип тези на топобяви - това е друго, тях ги има в сайта и създават динамични страници, които Google индексира.
 
Re: Италиански ресторант - изискана руска кухня!

Е щом според теб няма роля мета дескрипшъна, защо сайта излиза на челно място по ключовата фраза ?
 
Re: Италиански ресторант - изискана руска кухня!

Ще се върнем на тази тема, където до ден днешен дескрипшъна е в СЕРП-а на Гугъл.
Добре, че Инес не са си променили дескрпишъна до сега :)
 
Re: Италиански ресторант - изискана руска кухня!

Само от мета описанието не може да го е индексирало така ;)
Иво, аз затова наблегнах на водките. Явно ресторантът е останал с един пиян уебмастър.
 
Re: Италиански ресторант - изискана руска кухня!

Ще се върнем на тази тема, където до ден днешен дескрипшъна е в СЕРП-а на Гугъл.
Добре, че Инес не са си променили дескрпишъна до сега :)

Сега като се връщам към тази тема, все повече си мисля, че това може да са остатъчни данни от стар алгоритъм.

@кулинар - то определено си ги е оставил, но какъв е шанса да е влязал в индекса, заради този ред:

Код:
	<area shape="rect" coords="86,4,190,21" href="http://www.lacucinacasalinga.bg/" alt="Руски Ресторант Москва" />
 
Re: Италиански ресторант - изискана руска кухня!

@кулинар - то определено си ги е оставил, но какъв е шанса да е влязал в индекса, заради този ред:

Код:
    <area shape="rect" coords="86,4,190,21" href="http://www.lacucinacasalinga.bg/" alt="Руски Ресторант Москва" />
Всъщност - много голям :).

Идеята на темата не беше да вдига спора за влиянието на дескрипшъна върху СЕРП. :D
 
Re: Италиански ресторант - изискана руска кухня!

И пак искате да кажете, че не виждате сайта на Инес в СЕРП-а?
Питах няколко човека и всеки потвърждава, че има 7 резултата в СЕРП-а, от които 3 са на Инес!!!
 
Re: Италиански ресторант - изискана руска кухня!

Моите лични наблюдения са - дескрипшъна не е в основата на доброто позициониране в СЕРП-а, но не съм съгласен с твърденията, че не влияе.......... моите наблюдения са точно в тази посока и се опитвам всеки дескрипшън да бъде уникален и релевантен към съдържанието на страницата....... старая също така да бъде и завладяващ потребителя, тоест използвам го за послание към потребителите....защо все пак да посети моята страница........
 
Re: Италиански ресторант - изискана руска кухня!

@SeoLab - след като прегледах още веднъж темата с Инес, смея да твърдя това:

Търсенето включва името на Инес Травел, поради което сайта бива изведен като резултат. Инес Травел присъства както в името на домейна, така и в title. Освен това, част от търсеният низ присъства и в самото заглавие на сайта.

Ако направиш търсене за мета описанието на сайта, но махайки "инес травел" (или дори само инес) от търсенето, ще видиш, че сайта го няма никъде. Което просто потвърждава тезата, че мета описанието не се индексира и не оказва влияние към СЕРП.
 
Re: Италиански ресторант - изискана руска кухня!

@SeoLab - след като прегледах още веднъж темата с Инес, смея да твърдя това:

Търсенето включва името на Инес Травел, поради което сайта бива изведен като резултат. Инес Травел присъства както в името на домейна, така и в title. Освен това, част от търсеният низ присъства и в самото заглавие на сайта.

Ако направиш търсене за мета описанието на сайта, но махайки "инес травел" (или дори само инес) от търсенето, ще видиш, че сайта го няма никъде. Което просто потвърждава тезата, че мета описанието не се индексира и не оказва влияние към СЕРП.

Да, не излиза в случая.
Но аз и не твърдя, че дескрипшъна оказва огромно влияние на серп-а.
Нито в предишната тема, нито сега.
Единственно казвам, че при определени обстоятелства може да излезе в серп-а.
Обстоятелствата може в случая да са тези, които изброяваш, но е факт, че такъв текст няма в страницата, а е в серпа.
т.е. от някъде го е взел и гугъл знае за него, т.е. е бил проиндексиран.
След това в съчетание с с тайтъл, контент и добре написан дескрипшън и присъствие на нужните ключови думи в него си оказва влияние (мое мнение и наблюдения).
Ако не за друго, то за по-висока кликабелност в серп-а.
За това моето мнение е да си слагате дескрипшъни навсякъде, уникални, читаеми и интересни.
Изивнявам се за оффтопика.
Но примера с ресторанта мисля, че също е показателен, за това че този текст се индексира и намира някакъв начин да се покаже в серп-а.
Дали е бъг или нещо друго, не знам, едва ли.
Но дава повод за размисъл.
 

Горе