SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Скорост на сайт

wood

Senior Member
На какво може да се дължиат тези рески покачвания и спадове в скороста на сайта: Снимка. И при някой други сайтове забелязвам такива аномалии. Сайтовете са на 4 различни хостинзи. Става въпрос за сайтовете от подписа за Обяви.
 
Re: Скорост на сайт

1. Заявката в базата данни да се изпълнява твърде бавно
2. Да си си запълнил httpd конекциите и да се чака свободен слот
3. Сървъра да е натоварен
4. Мрежата да е натоварена


Ако този параноичен показател започне да става мода, всеки сайт ще трябва да е на собствен сървър, а не да споделя ресурси с други сайтове както е при споделения хостинг и VPS-ите.
 
Re: Скорост на сайт

Най-малкото на промяна в качеството на връзката към Гугъл. Тези връзки никога не стават по едно и също трасе, а дори и така да е, винаги минават през стотици междинни сървъри и т.н. Така че субективните фактори са много и няма как да бъдат заобиколени. Но Гугъл винаги търси вината в собственика на сайта...
Може да те бавят и външни скриптове - броячи, лайк бутони, +1 на Г. и други. В момента се чудя как да оптимизирам точно скриптовете на Гугъл +1, транслатор и аналитикс, които ми пише, че имат малко време за кеширане и не са компресирани. Ама никой не може да ми каже как да кеширам и да компресирам външни скриптове...
 
Последно редактирано:
Re: Скорост на сайт

s1yf0: Как да проверя/отстраня дали съм запълнил httpd конекциите...това не ми е ясно много.
Как да проверя кой скриптове файлове ме бавят, пробвах да тествам сайта през два други сайта но ми дават такива неща че се чудя да вярвам ли или не.
Вярно че сайта е на WP, а тази система не се слави много със своята бързина.
 
Последно редактирано:
Re: Скорост на сайт

няма как да разбереш, от хостинга ще ти пратят информация, когато сайта ти почне да опъва ресурси като ламя. А и дори да разбереш дали е от конеции, връзки с базата данни, заявки към базата данни какво ще направиш? Това са фактори, които до голяма степен не зависят от теб, а от трафика който те удря или от съседите ти по сървър (т.е. останалите хостинги / VPS-и на машината ти)
 
Re: Скорост на сайт

Ресурсите на сървърите са едната страна на нещата. Прегледай какво съдържание се качва в сайтовете - Ако има снимки , може да ги намачкаш малко . Джумлата е най-бавна ( според туулчето, което ползвам ) много картинки, джавичка и т.н. Може би там трябва да пипнеш малко .
 
Re: Скорост на сайт

Е виж тук защо отчита по-бавната скорост:
http://pagespeed.googlelabs.com/

Правил съм проверка чрез този сайт и за това бях пуснал тема тук някой да ми групира изображения чрез спрайтове в CSS. Не съм много наясно с CSS, пробвах с онлайн генератори но там има само за снимки а на мен ми трябва и 2-3 букви до снимката.

Тук ми дава да кеширам браузъра, имам Hyper Cache Extended. От къде да задам времето за кеширане на браузъра.
 
Re: Скорост на сайт

Най лесно става чрез .htaccess. Постави този код:
Код:
# Turn on Expires and set default to 0
ExpiresActive On
ExpiresDefault A0

# Set up caching on media files for 1 month
<FilesMatch "\.(ico|flv|pdf|mov|mp3|wmv|ppt)$">
ExpiresDefault A2419200
Header append Cache-Control "public"
</FilesMatch>

# Set up caching on media files for 1 month
<FilesMatch "\.(gif|jpg|jpeg|png|swf)$">
ExpiresDefault A2419200
Header append Cache-Control "public, proxy-revalidate"
</FilesMatch>

# Set up 7 Days caching on commonly updated files
<FilesMatch "\.(xml|txt|html|js|css)$">
ExpiresDefault A604800 
Header append Cache-Control "private, proxy-revalidate, must-revalidate"
</FilesMatch>

# Caching js|css: 
<FilesMatch “\.(js|css)$”> 
Header set Cache-Control “private“ 
Header append Vary Accept-Encoding 
</FilesMatch>

# Force no caching for dynamic files
<FilesMatch "\.(php|cgi|pl|htm)$">
ExpiresDefault A0 
Header set Cache-Control "no-cache, no-store, must-revalidate, max-age=0, proxy-revalidate, no-transform"
Header set Pragma "no-cache"
</FilesMatch>
Тестван е и работи при мен.
 
  • Like
Реакции: wood
Re: Скорост на сайт

Най лесно става чрез .htaccess. Постави този код:

Тестван е и работи при мен.

Сподели и за нас каква функция и какво забранява и разрешава този код.
 
Re: Скорост на сайт

Не забранява нищо, а контролира кеш-а на клиентите, т.е. на браузерите.
Статичните елементи, които нямат промяна като картинки/цсс/джава скриптове така или иначе няма смисъл да се изпращат всеки път щом някой потребител се върне на сайта ти. Този код се грижи, браузерите им да разберат това, като в резултат заявките към сървъра ти падат многократно след като някой потребител е попаднал втори път на твоя сайт и когато разглежда под-страници.
 
Re: Скорост на сайт

Не забранява нищо, а контролира кеш-а на клиентите, т.е. на браузерите.
Статичните елементи, които нямат промяна като картинки/цсс/джава скриптове така или иначе няма смисъл да се изпращат всеки път щом някой потребител се върне на сайта ти. Този код се грижи, браузерите им да разберат това, като в резултат заявките към сървъра ти падат многократно след като някой потребител е попаднал втори път на твоя сайт и когато разглежда под-страници.

Мерси за обяснението, ще го пробвам. Други идей поне от малко-малко да се подобри времето.
 

Горе