SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Малък Nofollow експеримент :)

За: Малък Nofollow експеримент :)

За: Малък Nofollow експеримент :)

Доста интересен експеримент е това :)


 
Последно редактирано от модератор:
За: Малък Nofollow експеримент :)

За: Малък Nofollow експеримент :)

Доста интересен експеримент е това :)
/offtopic
Ей, трол :wink:.
 
За: Малък Nofollow експеримент :)

За: Малък Nofollow експеримент :)

Хайде така и така ъп-нахте темата да дадем малко текуща информация:

17 дни от началото на експеримента:


1. На Иво Апостолов: при търсене за "почивка на море" в топ100 на резултатите не е открита страницата "statiiki.com/c.php?i=10"

2. На Андрей Димитров: при търсене за "неговата ключова дума" (няма да я пиша тук, че иначе тази страница ще излезе в резултатите) в топ100 не е открита страницата "http://searchengines.bg".

Това е информация по мои наблюдения, очаквам и авторите на експеримента да споделят своите наблюдения! :)
 
За: Малък Nofollow експеримент :)

За: Малък Nofollow експеримент :)

Димо, съдейки изцяло от моя експеримент, към днешна дата SEO форумът не се показва при наличие от почти 400 резултата. Ръчно ги проверих всичките, дори тези страници, които бяха влязли в сюплементала.
Това обаче съвсем не доказва, че nofollow не дава тежест.
Просто в този си вид думата е несъществуваща, а и не съм сигурен, но според мен Google не обичат да го учат на нови думи, които той все още не знае :) Но пък все пак се показват резултати - от самите статии, които линкват към форума.
Някои хора казват пък, че линк от википедия помагал изключително много (който също е nofollow). Аз нямам такива наблюдения, защото там се третирам като спамър и съм нямал линк, който да се е задържал повече време.
Донякъде е много спорна темата, наистина. Донякъде има спекулации и то големи.
Има и хора, които твърдят, че nofollow връзките предават тежест, единствено не предават ранк. За съжаление, статията е от 2007г., а за 5 години е твърде вероятно алгоритъма и отчитането на тези връзки да се е променило.
Cloxy също пише така в блога си, но статията също е доста стара - от 2008г.
Единственото, което мога да твърдя със сигурност е, че в този си вид на експеримента nofollow връзките не предадоха никаква тежест.
Ако някой има реален пример и е избутал сайт с nofollow връзки и го е направил скоро - моля нека да сподели опит.
 
За: Малък Nofollow експеримент :)

За: Малък Nofollow експеримент :)

Като гледам резултатите ми прави впечатление, че май вече се дава по-голямо значение на onpage факторите или просто защото в линкнатия сайт не се споменава думата?
Или е някаква защита срещу бомби?
 
За: Малък Nofollow експеримент :)

За: Малък Nofollow експеримент :)

Да припомня само (за новите читатели :D), че w1ck3dgam3 тестваше идеята, че nf линковете от статии се третират по различен начин, а ivo.apostolov тества идеята, че тематичността на сайта има значение (поправете ме ако греша).

w1ck3dgam3 казва, че nf линковете от статии, евентуално нямат тежест. Очакваме и ivo.apostolov да пусне резултатите, когато са готови :).

@netsurfer
Ако е dofollow линка, няма абсолютно никакъв проблем, че думата я няма на сайта никъде :). Пак си се ранква като линкнеш. В моя експеримент една, а и дори май 2 от 3те думи ги нямаше в gbg.bg, но след няколко линка дофолоу веднага цъфна в SERP-а, без нищо да се зачерни като намерено попадение в него.
 
За: Малък Nofollow експеримент :)

За: Малък Nofollow експеримент :)

@netsurfer
Ако е dofollow линка, няма абсолютно никакъв проблем, че думата я няма на сайта никъде :). Пак си се ранква като линкнеш. В моя експеримент една, а и дори май 2 от 3те думи ги нямаше в gbg.bg, но след няколко линка дофолоу веднага цъфна в SERP-а, без нищо да се зачерни като намерено попадение в него.
Не ме разбра, според картинките е на последно място, затова по-добре да се дава и думата за да може да се видят резултатите. Ако наистина е на последно място въпреки доста линкове има промяна :)
 
За: Малък Nofollow експеримент :)

За: Малък Nofollow експеримент :)

А, да. Сега май разбрах :). То това по-трудно може да се пробва. Поне от моя експеримент не мисля, че може да се докаже. Те линковете не бяха много, но пък другите сайтове със сигурност нямаха линкове с такъв анкор :D и са се класирали заради онпейджа. Така че може да си прав.
 
За: Малък Nofollow експеримент :)

За: Малък Nofollow експеримент :)

Основната идея на линковете в уикипедиа да са nofollow е за да нямат тежест и да не се спами :). Все пак може от гугъл да са направили отделен фактор, присъствие в уикипедиа но някак не ми се вярва. Иначе няма нищо лошо в тестването. Аз имам линк от там, но няма как да разбера какъв е бил ефекта му. То заедно с него правих и друг линк билдинг, а и изобщо не съм наблюдавал преди и след позициите. А сега да го махам и слагам не върви :).
 
За: Малък Nofollow експеримент :)

За: Малък Nofollow експеримент :)

Основната идея на линковете в уикипедиа да са nofollow е за да нямат тежест и да не се спами :). Все пак може от гугъл да са направили отделен фактор, присъствие в уикипедиа но някак не ми се вярва. Иначе няма нищо лошо в тестването. Аз имам линк от там, но няма как да разбера какъв е бил ефекта му. То заедно с него правих и друг линк билдинг, а и изобщо не съм наблюдавал преди и след позициите. А сега да го махам и слагам не върви :).

Аха, въщност идеята ми дойде по повод статия на Ранд Фишкин "Ranking Signals Hiding Beneath the Surface" - в която се споменава за "Nofollow links from trusted sources" - пише, че при голям брой такива линкове имало значение. Но всъщност ние голям брой от "trusted sources" е трудно да постигнем.
 

Горе