SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Google Rank 4 за два месеца

Truden

New member
Не съм SEO специалист, и се чудя какво съм направил за да взема Google Rank 4 само за два месеца.
В началото на октомври май беше, за два-три дни скалъпих Българи в Южна Африка от WordPress и BuddyPress.
В началото на декември, случайно забелязах, че сайта има ранк 4 в Google, а тогава имахме само 3-4 страници и 3-4 поста, споделил съм сайта няколко пъти във Facebook и това е всичко.
Ползвам All in One SEO Pack и Google XML Sitemaps, но това го ползвам и на други места, ама с много по-малък успех.

Ако знам какво съм направил правилно, ще го правя и за в бъдеще.
Някаква идея?
 
Re: Google Rank 4 за два месеца

Някъде са ти сложили линк в PR5 сайт и готово.
 
За: Re: Google Rank 4 за два месеца

За: Re: Google Rank 4 за два месеца

Някъде са ти сложили линк в PR5 сайт и готово.
Какво е това "PRS"?
Как мога да разбера дали са ми сложили такъв линк?
 
За: Google Rank 4 за два месеца

За: Google Rank 4 за два месеца

Колегата е написал PR 5, а не PR S.
А, недовиждам нещо :)
Съмнявам се да имам линк в сайт с PR5. А и само един линк не вярвам да ме изкара за два месеца с ранк 4.
Аз лично съм сложил само един линк в моя блог с PR3, ама ще проверя де.
 
За: Google Rank 4 за два месеца

За: Google Rank 4 за два месеца

Той Google имам чувството много често го прави това. На нови сайтове им слага PR4, а те имат само няколко беклинка. На мен ми го е правило няколко пъти. Но при моите случаи не съм сигурен дали не беше случило така, че бях коментирал в един блог точно преди PR ъпдейта, а там пък на последните коментари им пускаха линк от целия сайт временно. Но каквото и да е било, то няма голямо значени ако няма да продаваш линкове. А и ако имаш малко беклинкове на следващия ъпдейт ще ти падне.
 
Re: За: Google Rank 4 за два месеца

Re: За: Google Rank 4 за два месеца

Той Google имам чувството много често го прави това. На нови сайтове им слага PR4, а те имат само няколко беклинка.

И аз имам такова наблюдение, не само на мои сайтове: На нови сайтове Гугъл слага по-висок PR и ги вдига малко, но след това ако сайта не се подържа - може PR-a да ти падне и даже да стане PR 0.
 
За: Re: Google Rank 4 за два месеца

За: Re: Google Rank 4 за два месеца

Някъде са ти сложили линк в PR5 сайт и готово.

Като цяло е странно, защото няма никакъв линк от сайт с PR5. Според ahrefs.com към сайта има линк само от един сайт - truden.truden.com, който е с PR3.
 
За: Google Rank 4 за два месеца

За: Google Rank 4 за два месеца

Някои статии имат fb shares, може да е от това :D. Някак Google е видял активност в този сайт и е решил да му даде една 4-ка, пък да види какво ще става :).

Или да не те е линкнало някое африканско посолство или държавна институция и да не е отчетено от инструментите. Най-добре го регни в GWT и виж беклинковете там.
 
Последно редактирано:
За: Google Rank 4 за два месеца

За: Google Rank 4 за два месеца

Точно това се е случило и с мен: коментирах един plugin, и пуснах връзка в сайт с PR5. Явно е било точно преди обновяването на PR и Google ме е "наградил" :)
Не, не ме интересува толкова PR-a и не продавам линкове.
Благодаря за светването ;)
 
Re: Google Rank 4 за два месеца

А аз мисля, че scoobydoo и аз сме прави - Гугъл ти дава шанс като нов сайт и те избутва малко напред. Това се наблюдава не само при теб, но и при всички нови сайтове. И отново ти казвам - ако не се постараеш да заслужиш PR който ти е даден, Гугъл ще ти го отнеме. Дали сме били прави, ще се разбере при следваща проверка - ако PR-а ти падне, независимо с колко - значи ние сме прави!
 
За: Re: Google Rank 4 за два месеца

За: Re: Google Rank 4 за два месеца

Благодаря на всички за отговорите :)
Не мисля, че Google пуска гювеч на нови сайтове, нито пък ме е линкнало някое посолство.
Имам линкове само в G+, Facebook, truden.truden.com и най-важния линк е от dev4press.com, който е с PR5 и явно това ми е дало PR4 на втория месец.
Просто съм имал късмет, веднага след линкването да има обновяване на Google PR.

Иска ми се да вярвам, че BuddyPress имитира по-голяма активност с дребните постинги-съобщения, и това се харесва на Google, но ще видя как ще продължи за в бъдеще.
Ще се обадя на следващото PR обновяване.
 
За: Google Rank 4 за два месеца

За: Google Rank 4 за два месеца

Интересно, имам и аз един сайт, към който няма абсолютно никакъв линк отникъде - preslavimoti.com - GWT казва: Links to your site: No data available. Пък има PR2 и излиза лесно в Гугъла. Не мога да си го обясня.
 
Re: Google Rank 4 за два месеца

Да, това е... При мой експеримент чисто нов домейн с една-единствена страница и един-единствен входящ линк от ПР5 сайт, в който няма други изходящи линкове, точно след 10 дена получи ПР5...
 
За: Re: Google Rank 4 за два месеца

За: Re: Google Rank 4 за два месеца

Да, това е... При мой експеримент чисто нов домейн с една-единствена страница и един-единствен входящ линк от ПР5 сайт, в който няма други изходящи линкове, точно след 10 дена получи ПР5...

Поправям предишния си пост - има един линк от домейн с PR5 - но GWT го показа с един месец закъснение - така че случая е същия както при теб.
 
Re: Google Rank 4 за два месеца

И аз хванах pr3 за няма и 2 седмици от два форумни линка и 40-на линка от социални мрежи. Но пък имаше активност и гугъл явно е отчел поведенчески фактори.
 
За: Google Rank 4 за два месеца

За: Google Rank 4 за два месеца

И аз имах подобен опит, но мога да кажа какво се случи след това... И аз имах PR4 на домейн, но след първоначалното пълнене с информация го позанемарих за около 4-5 месеца и после имах PR0, въпреки че нямаше никаква промяна в беклинкове и т.н. Така че съм склонен да си мисля, че Гугъл просто поощрява в началото, а след няколко месеца ти показва истината...
 

Горе