SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Re: Matt Cutts продължава с пандите :)

За: Re: Matt Cutts продължава с пандите :)

Ужасна панда - сайтове по които няма нито спам , супер контент са с по -10 места , заместени от нови сайтове или такива с по 20 индексирани страници. Дано това не окончателната панда , че не знам вече какво трябва да правим? Остава да чакаме ли?
 
За: Matt Cutts продължава с пандите :)

За: Matt Cutts продължава с пандите :)

Здравейте колеги имам сайт който от повече от 5-6 месеца е в топ 10 , последния месец беше в топ 5 а вчера достигна 2-ро място.
Отварям днес да видя дали се покачва и гледам че го няма нито на първа страница, нито в първите 100, а на 91-ва позиция се появява негова вътрешна страница. Не съм купувал линкове, не съм правил нито черно сео, нито вътрешна преоптимизация, единственото са добавяне в директории ръчно, 4 сателитни сайта на собствени домейни които сочат към основния и писане на голям брой статии. Пак намирам вътрешна страница на 235-то място, има ли смисъл да го търся въобще.
На какво може да се дължи това чудо? По какъв начим мога да проверя дали не съм баннат от гугъл, дали не ми е наложено наказание, или филтър или подобно нещо.
Може ли да се дължи на преотимизация на някоя от сателитките. В смисъл ключовите думи в текстовете са ми стронг имам един х1 и един х2 таг. така са повечето страници. имам тук там линк от менуто и линк от х1. Не мога да си го обясня.
Моля Ви за помощ
Благодаря Тедор.
ПС. Нека подчертая че този резултат е за име на продукта.
Проблема е че сайта е направен с редирект ако отваряш от България си в /bg и съответно.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите :)

За: Matt Cutts продължава с пандите :)

На много места се оплакват, че стари сайтове са изритани, а на тяхно място има съвсем нови сайтчета с минимално съдържание, без линкове. Едно предположение... покрай усилията да се борят с уеб спама и поради невъзможност да отсеят нелигитимни от легитимни линкове, Гугел са порязали стари сайтове с тонове линкове, а новите са се изстреляли, понеже нямат достатъчно, линкове -> не спамят -> са от послушните оптимизатори.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите :)

За: Matt Cutts продължава с пандите :)

Мдаа ако това са крайни резултати, Г тотално е в грешка. Основният ми сайт днес замина, че и незнам даже на коя страница е главната (не е в топ 100). По сайта не е бутано скоро (освен rich snippet), преживя успешно всички панди досега, но явно му е дошло времето. За мое съжаление от топ 5 само моят сайт изгоря, което ме навежда на мъсълта, че няма да се върне. Жалко много труд в писане на стати отиде на вятъра.
 
re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

И аз забелязвам, че сайтове на WordPress падат яко надолу. Според мен проблемът е в индексирането на таговете. Няма какво друго да е, при положение, че при сайтовете на WP и вътрешните страници не се класират.

Добре че имам само 3 сайта на този CMS. Ще им сложа noindex да таговете, да видим какво ще стане :)

Това са си мои теории, не ангажирам никого с тях!
 
re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Много ме съмнява това, има милиони сайтове на wordpress , няма логика в тая работа. Освен това да не забравяме, че Wordpress май са приятелчета с Google. Да не би пък тия гадняри да искат да си пробутат тъпия блогспот?
 
re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Много ме съмнява това, има милиони сайтове на wordpress , няма логика в тая работа. Освен това да не забравяме, че Wordpress май са приятелчета с Google. Да не би пък тия гадняри да искат да си пробутат тъпия блогспот?
90% от спама е основно на WP...... за съжаление, това е основно сателитен CMS.
Мисля, че всички притеснения са напразни! Това НЕ може да е окончателен вариант, ще се намести всичко, много скоро.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите :)

За: Matt Cutts продължава с пандите :)

Според мен разместването ще бъде придружено и с PR update. Тогава се наблюдават такива изчезвания на силни страници с уникално съдържание.
 
re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

stupid-panda.jpg
Ей! Дано нещата са временни защото няма да се разберем така с това танцуване по позициите. Тия панди нещо пак са ги програмирали грешно :D
Имам спад в позиции в сайт които няма нищичко черно!
 
За: Re: Matt Cutts продължава с пандите :)

За: Re: Matt Cutts продължава с пандите :)

90% от спама е основно на WP...... за съжаление, това е основно сателитен CMS.

A в blogsot под 90% ли е ? :)
 
re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Аз ви казвам, ние сме си виновни, че им вървим по гайдата с техните key words бля бля...я всеки да си работи за бранд и да си пише каквото му е удобно и като почнат да плюят нерелевантни резултати ще има те да реват.
 
За: Re: Matt Cutts продължава с пандите :)

За: Re: Matt Cutts продължава с пандите :)

До колкото чета по западни сайтове, това не е Panda update, нито ъпдейта за over-optimization :) Това е webspam ъпдейт.

Пандата в момента още загрява ;)

Te там на запад още не са се събудили, след няма и 2 часа ще видиш как ще пищят :)
 
За: Matt Cutts продължава с пандите :)

За: Matt Cutts продължава с пандите :)

Ще видим какво ще става. Нека си тестват и пробват. Не мислете, че нещата ще останат така ако са грешни.

Иначе аз за сега не мога да споделя наблюдения защото искам да видя посещенията за днес, а те се виждат утре. Но май един друг сайт ми е паднал 1-2 страници. И за него ще изчакам все пак защото не го следя и може да се бъркам.

Как успяха точно днес да направят тая промяна. Тъкмо направих една промяна на сайта ми и исках да видя разликата, а сега няма да знам дали е от панда или от промяната ми.

Цяла глутница панди са били, голямо вършеене е паднало :)
Пфахахах... Това ме хвана неподготвен и се разсмях на глас като го видях :D
 
Последно редактирано:
re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Има логика да порежат WP, лесно и удобно за всеки начинаещ "мастер" да понатрупа контент и да го пооспами с линкове :) Аз имам форум и статични сайтове и не са мръднали. Също така няколко бранда със статични страници - стабилни позиции. Блоговете ми отдавна са в кофата на гугъл.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите :)

За: Matt Cutts продължава с пандите :)

Да и при мен статичните сайтове се качиха, особено тези които почти нямат бек линкове, а WP стремително падат надолу.
Всичко е много странно, както някои по-горе беше казал, от Г си правят някакви тестове.
Предполагам след няколко дни всичко ще се поуспокои.
Тогава може да говорим и за крайни резултати, надявам се положителни.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите :)

За: Matt Cutts продължава с пандите :)

Никога не бих повярвал в следното твърдение: Един от факторите за намаляване на позицията на сайт е това че е на WP (най-популярния CMS).
Прочетете си го на глас и ще видите колко абсурдно звучи :).
 
re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

И аз никога не бих повярвал преди 20 години, че охраната на Тато ще е най-великият примиер на България.....
Предполагам, че WP може да е фактор за по-обстойна проверка поне.....
 

Горе