SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

oggin

+Ognian Mladenov
Екип
Последно редактирано:
re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Цяла глутница панди са били, голямо вършеене е паднало :)
 
Последно редактирано:
За: Matt Cutts продължава с пандите :)

За: Matt Cutts продължава с пандите :)

Аз не разбрах вече влязла ли е в сила или не?

In the next few days, we’re launching an important algorithm change targeted at webspam.

Защото казвате, че е "вършала" :) При мен няма никакви промени.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите :)

За: Matt Cutts продължава с пандите :)

Мдам, играя доста от резултатите още, при мен има промерни в топ позиции в средно конкурентни ниши.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите :)

За: Matt Cutts продължава с пандите :)

Гъррррррррррчччччччч :D сега ще има рев и сополи по форумите. Интересно е, че доста спамерски сайтове, по темите които следя на английски са изчезнали, дали не си отива модата MFA?
 
За: Matt Cutts продължава с пандите :)

За: Matt Cutts продължава с пандите :)

Виденов обаче още са първи по "мебели" :D

вероятно, аз имам наблюдения само върху english сайтове.
 
re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

И аз мога да потвърдя положително класиране за някои проекти в ниско, средни и високо конкурентни ниши. При някои няма промяна в позициите :)
 
re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Доста още танци ни очакват.... Нямат мирясване :) Но според мен този танц е преди PR ъпдейт!
Не може в ТОП3 да са сайтове на по 3-6 месеца.... Нещата в никакъв случай не са окончателни.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите :)

За: Matt Cutts продължава с пандите :)

Двата от вероятно най-белите ми сайтове заминаха :)
За сметка на около 10 джънк инсталации. Освен това, всичко което при мен е на WordPress е здраво надолу.
Като цяло, всичко сивкаво/чернеещо е основно нагоре ;)
 
Re: За: Matt Cutts продължава с пандите :)

Re: За: Matt Cutts продължава с пандите :)

Точно като при Иво. Сайтове дето да си ОК надолу....да им имам и алгоритмите на тия тъпаци. Вече не знае човек какво да прави. Направо ми изчезна един сайт. Мисля, че вървим към тенденция да имаме по 2-3 сайта. Щото реално няма да можем да се грижим за повече.
 
Re: За: Matt Cutts продължава с пандите :)

Re: За: Matt Cutts продължава с пандите :)

ААА дебилна работа, да не говорим , че тая търсачка е дебилна. Имам единствения информативен сайта тип електронно списание в нишата си със супер интересни статии, авторски не преводи. Сайта е от 2005 и пред мен са 10 електронни магазина от вчера. Ако това е справедливост....

Аз пак ще кажа, че накрая ще остане да правим по 2-3 сайта защото за повече няма да смогнеме и ще работим за бранд не за класиране. Още преди години John Chow се биеше по гърдите как да го духа Гуглето щото той работел за бранд и дори като го бяха деиндексирали май имаше пак хиляди посещения всеки ден. Накрая Гуглето сами ще се прецакат. Никой няма да му дреме за keywords и ще плюе заспали резултати...
 
Re: За: Matt Cutts продължава с пандите :)

Re: За: Matt Cutts продължава с пандите :)

И аз имам подобни наблюдения, много странно, но читави проекти са порязани.

Двата от вероятно най-белите ми сайтове заминаха :)
За сметка на около 10 джънк инсталации. Освен това, всичко което при мен е на WordPress е здраво надолу.
Като цяло, всичко сивкаво/чернеещо е основно нагоре ;)
 
re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

И аз имам чувството, че спама се толерира, а читавите сайтове падат. Като потребител на търсачката Google виждам ужасни резултати.

Пробвайте в някоя известна българска ниша да търсите в Google и в Jabse и преценете кои резултати са по-качествени в момента. Говоря да ти изкара авторитетни сайтове и брандове. Според мен чистия PageRank или както е при Jabse - PageRating алгоритъм се справя много по-добре.

Няма как нещата да останат така при Google. Тестват нещо. Аз като потребител не се чувствам удобно с подобни абсурдни резултати.
 
re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Аз се чувствам супер зле и онеправдан. Не може някакви електронни магазини без съдържание да са пред мен, при положение, че Г. все се бият в гърдите как да се създава контент и.т.н.
 

Горе