SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Да хванем SEO-то за дългата опашка (Long tail SEO)

За: Да хванем SEO-то за дългата опашка (Long tail SEO)

За: Да хванем SEO-то за дългата опашка (Long tail SEO)

Много добра статия, определено полезна :)
Аз лично винаги съм се стремял да пиша статии с дълги заглавия и мога да кажа че определено се забелязва успех от това начинание. Правил съм експеримент да видя до къде Г си прави труда да чете заглавието и да го изкарва в серпа и резултата е интересен.
Правил съм заглавия от 9-10 думи и съм слагал ключовата дума в последните 1-2 думи... в другия вариант късо заглавие, ключовата дума съм я слагал в началото на заглавието. А познайте кое имаше повече успех?
Ще кажа, еми първия вариант... колкото и странно да звучи :)
 
За: Да хванем SEO-то за дългата опашка (Long tail SEO)

За: Да хванем SEO-то за дългата опашка (Long tail SEO)

@icakis
За вътрешното търсене съм чувал, че може да вземат идеи за ново съдържание. Все още не съм започнал да ползвам тези данни обаче. Благодаря за припомнянето.

@pamir
На едно място четох за един човек, който също казваше че заради dofollow коментарите сайта му имал повече трафик. Обаче той говореше за нещо друго де. Че самия факт че са dofollow му помагал и го тествал дори, като ги направил nofollow линковете и трафика му спаднал. Иначе разбирам, че ти имаш предвид текста, който допринасят. Все пак, въпреки тези неща оставам скептично настроен към dofollow коментарите, особено ако са много на брой и с линкове към сайтове на всякакви тематики или пък с анкор текстове ключови думи.

@web3
Е, ся никой не те кара да налинкваш всяка страница от по 20 други вътрешни страници с по 20 различни лонг тейл фрази :). Направи няколко и все ще е полза. Ползвай принципа 20/80 :).

@5e0
Ами според мен го намират. Съдържанието е доста качествено. Дори в момента го преглеждам изцяло на ново и го обновявам и добавям снимки и подобрения. Работя по въпроса. Може просто да го намират и да си тръгват доволни. Зависи и от вида на сайта. То и гугъл знае тези неща и като сравнява поведенческите параметри го прави в сравнение със сайтове от същия вид/ниша.

@vandv
Хм. Интересно. Не съм очаквал това, което казваш да е истина. Но под успех какво имаш предвид, повече трафик или повече трафик по конкретната дума? Ако е повече трафик - да, но ако е повече трафик по думата то това е нещо ново за мен :).
 
Последно редактирано:
За: Да хванем SEO-то за дългата опашка (Long tail SEO)

За: Да хванем SEO-то за дългата опашка (Long tail SEO)

@ scoobydoo да, всеки случай е индивидуален и не е много правилно да се съпоставят процентите на един сайт с друг поради различните тематики и възможността посетителите да получат това, което искат за кратко време. Просто се изненадах, че имаш немалко посещения, а в същото време баунс рейта е между 80% - 90%. Между другото не се бях замислял, че Гугъл гледат поведенческите тенденции според нишата. Мерси за инфото.
 
За: Да хванем SEO-то за дългата опашка (Long tail SEO)

За: Да хванем SEO-то за дългата опашка (Long tail SEO)

@5e0
Мда, трябва да се гледат, защото иначе стават много нечестни нещата. Не точно и само по нишата, ами сигурно е някак и по вида на сайта или заявката. И аз не знам как точно, но го правят. Когато се търси нещо по-общо примерно, човек е готов да поразгледа повече странички, но когато иска точен отговор на точен въпрос, той гледа да влезе, вземе инфото и излезе.
Между другото как разбра за посещенията, като съм ги зацапал :)?
 
За: Да хванем SEO-то за дългата опашка (Long tail SEO)

За: Да хванем SEO-то за дългата опашка (Long tail SEO)

Благодаря за интересната статия. Понякога по малко търсените ключови думи могат да бъдат по печеливши.
 
За: Да хванем SEO-то за дългата опашка (Long tail SEO)

За: Да хванем SEO-то за дългата опашка (Long tail SEO)

@ scoobydoo конкретни числа разбира се не знам, но оценявам трафика ти като много добър, защото периода е само един месец и за него има такава дума, която сама е успяла да ти докара над 1000 посещения. Такова число за една единствена дума си е доста. То дори и в рамките на няколко стотин е много, а камо ли над 1000. Този ти сайт явно сцепва мрака. :D Каква е нишата, ако не е тайна? Български ли е?
 
За: Да хванем SEO-то за дългата опашка (Long tail SEO)

За: Да хванем SEO-то за дългата опашка (Long tail SEO)

@scoobydoo само повече трафик :)
 
За: Да хванем SEO-то за дългата опашка (Long tail SEO)

За: Да хванем SEO-то за дългата опашка (Long tail SEO)

Все пак, въпреки тези неща оставам скептично настроен към dofollow коментарите, особено ако са много на брой и с линкове към сайтове на всякакви тематики или пък с анкор текстове ключови думи.

Такива са, но аз не одобрявам всички все пак, само тези, които съдържат смислено изказване по темата. Току-що направих експеримент - с кратка фраза от един коментар - излиза на първа позиция в Гугъл!
 
За: Да хванем SEO-то за дългата опашка (Long tail SEO)

За: Да хванем SEO-то за дългата опашка (Long tail SEO)

@TZahariev
Моля :p

@5e0
Не желая да коментирам.

@vandv
Ясно. Ами да, това е което и аз наблюдавах, както казах в поста. Но още не съм го тествал подробно де.

@pamir
Мхм. Ами то си зависи от фразата естествено. Все пак аз не ползвам dofollow коментари в сайтовете ми за момента.
 
За: Да хванем SEO-то за дългата опашка (Long tail SEO)

За: Да хванем SEO-то за дългата опашка (Long tail SEO)

Благодаря, доста подробно описано..
 
За: Да хванем SEO-то за дългата опашка (Long tail SEO)

За: Да хванем SEO-то за дългата опашка (Long tail SEO)

Learning From Ex-Googlers: Shoes of Prey SEO | DEJAN SEO Как оптимизира сайт един ex-googler! И защо зоологическата градина няма как да му влияе. Интересно четиво.
 
За: Да хванем SEO-то за дългата опашка (Long tail SEO)

За: Да хванем SEO-то за дългата опашка (Long tail SEO)

Привет,

Поздравления, изключително добър материал, много помага човек да си синхронизира собствените идеи по темата с колегите.

Поздрави
 
За: Да хванем SEO-то за дългата опашка (Long tail SEO)

За: Да хванем SEO-то за дългата опашка (Long tail SEO)

Привет,

Интересно, бях наказан, че трупам мнения във форума. Тъй като не разбрах от кого и как да се свържа с него, просто ще излея тук гнева си, пък то е ясно, че ще бъда баннат и разкаран.

Не приятелю, който и да си. Просто в момента имам проблем с пингвина и наскоро попаднах на този форум и тъй като видях доста сериозни SEO-та, започнах да се ровя из него за интересни статии. Уви намерих доста.

В един от постовете си споделих проблема ми и отговорих на няколко от предложенията. В следващия видях клиповете от конференция, в която имаше лекция на жена от Google, която каза няколко интересни неща за моя проблем и разбирасе ентосиазиран аз благодарих за този пост.

След това попаднах на статия за long tail, в която научих много от човек който с дадените отговори на моя въпрос ме спечели и му благодарих.

Сега замисляйки се, наистина изглежда като трупане на постове. Обаче аз не съм много известен SEO и не смятам, че мога да споделя на този етап нещо, което да помогне, за сега само черпя информация, но се оказва, че трябва да е безмълвно.

До някъде оправдавам действията, но кога може да се разбере дали е с корисна цел или не. В момента се чуствам нагрубен, защото целта ми не е била да спамя.

Поздрави
 
Последно редактирано:
Re: Да хванем SEO-то за дългата опашка (Long tail SEO)

На мен само не ми харесват тези двете:
Шантави анкор вариации - не е добре да слагаме линкове ей така да им се радва бита, по скоро ако трябва тогава да ги слагаме и какво е най-добре за потребителя.
Беклинкове към всяка страница - добре но за всичко си има време. В момента има доста сайтове които нямат пингвински наказания, защото има линкове към вътрешни страници. По отношение на линковете вече и аз не знам какво да правя, но предпочитам без, от колкото със, а след 3 години постоянна работа един сайт може с 10 линка да изпревари друг с 1000. Аз искам тази тайна да разбера как става.
 
За: Да хванем SEO-то за дългата опашка (Long tail SEO)

За: Да хванем SEO-то за дългата опашка (Long tail SEO)

@hatre
То ако става дума, аз вече изобщо не правя линк билдинг. Иначе идеята на съветите е да има разнообразие общо взето. А не само линкове към началната страница и само с ключови думи.
 
За: Re: Да хванем SEO-то за дългата опашка (Long tail SEO)

За: Re: Да хванем SEO-то за дългата опашка (Long tail SEO)

а след 3 години постоянна работа един сайт може с 10 линка да изпревари друг с 1000. Аз искам тази тайна да разбера как става.
Мислил съм по въпроса и съм стигнал до следния извод. Офпейдж Гугъл те ранжира да кажем някак си. След това започва да ти праща посетители, следи им поведението в сайта, следи съдържанието колко действия предизвиква и какви и на база това оценява стойност. Има хром, има аналитикс скрипт за целта. Така сайт с много по-силни външни връзки може да падне под сайт със слаби такива. Демек работата по външно SEО неминуемо трябва да е придружено със подходящото съдържание, което да задържи посетителя.
 

Горе