SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Google Penguin на SEO Conference 2012

За: Google Penguin на SEO Conference 2012

За: Google Penguin на SEO Conference 2012

... а някой братушки включват и линковете от картинки в списъка.

Не са само братушките, перфектно е да имаш известно количество линкове от снимки с подходящ alt+title tag. За предпочитане alt/title да са с различен текст :wink:.
 
За: Google Penguin на SEO Conference 2012

За: Google Penguin на SEO Conference 2012

Пуснах реконсидерация преди 4 дни за хакнат сайт + нахакани линкове преди години, днес получих отговор, че гугъл все още виждал ненатурални връзки към сайта... аз какво им пиша, те какво ми пишат... Явно са толкова свикнали с реконсидерациите за Пингвин, че по навик са ми пратили този темплейт :p

Чудно ми е сега какво ще последва със сайта :)
 
За: Google Penguin на SEO Conference 2012

За: Google Penguin на SEO Conference 2012

Атанас Янев, Като те хакнат, понякога хакерите си генерират страници на сайта ти с линкове към техни сайтове. Това се ползва особено много от руските хакерчета, тоест хакването е с цел линк билдинг. За да се индексират тези линкове, хакерите пускат линкове към генерираните страници от разни спам домейни. Намери тези индексирани страници от сайта ти с opensiteexplorer.org или с majesticseo.com/reports/site-explorer - обикновено се показват в списъка с топ pages като страници с линкове от много домейни. Ако урл адресите се отварят все още на сайта ти, редиректни ги за да спрат да се индексират, ако искаш и пингни след това редиректнатите адреси (последното е опционално).

Така лошите последствия за сайта ти изчезват бързо. Тествано е от мен на 2 мои хакнати wordpress-a, работи префектно.
 

Горе