SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

53% от кликовете за първия в SERP

oggin

+Ognian Mladenov
Екип
Разликата между първата и втората позиция в резултатите при търсене е огромна. В проведено през последните 3 месеца на 2011 изследване на Compete.com са анализирани десетки милиони търсения от потребители и резултатите са показали, че първия органичен резултат получава 53% от кликовете, втория резултат получава 13%, 3 - 9%, 4 - 6%, 5 - 4%. :happy:

share-of-listing-types-and-share-of-clicks.jpg

Контекстната реклама работи само ако е над органичните резултати, а рекламите отстрани получават само 13% от кликовете. :evil:

where-advertisers-appear-where-consumers-click.jpg

Още информация по темата :

Изследването Seeing Between the Lines of the Search and the Click Whitepaper
53% of Organic Search Clicks Go to First Link [Study] - Search Engine Watch (#SEW)
 
Re: 53% от кликовете за първия в SERP

За първата позиция потвърждавам. Точно 53 е средното, което и аз получавам с данните, които ми пратиха някои от вас. Но като цяло много малко данни за анализиране имам и за това не съм публикувал нищо.
 
За: 53% от кликовете за първия в SERP

За: 53% от кликовете за първия в SERP

Най-вероятно е така както показват.
Мисля, че в някои низши това не е точно така. Там потенциалния клиент търси малко по-обстойно. Цъкат наред поне и до 20-30та позиция.
 
За: 53% от кликовете за първия в SERP

За: 53% от кликовете за първия в SERP

Най-вероятно е така както показват.
Мисля, че в някои низши това не е точно така. Там потенциалния клиент търси малко по-обстойно. Цъкат наред поне и до 20-30та позиция.

Да, така е от гледна точна на потребител винаги търся най- доброто. Нормално е да прегледаш цените на поне 20 онлайн магазин и да ги сравниш, друг е въпроса, че сайтовете които са по- назад в google предлагат по- добри цени за да стимулират търсенето.
 

Горе