Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Restart : идеи и предложения за SEO конференция 2013

Collapse
X
  • Филтър
  • Период
  • Показване на
Clear All
нови коментари

• Restart : идеи и предложения за SEO конференция 2013

Започваме на чисто : предложения за теми и лектори на SEO конференция 2013.

Най-интересните 10 печелят безплатна покана за конференцията (fozzy вече спечели) + още благинки.

За останалите членове на форума - безумно ниска цена за ранна регистрация.

Всякакви позитивни идеи са добре дошли. Black hat, както винаги ще се допуска ... само на надпиването, вечерта след конференцията

Новините за конференцията са в тази тема http://searchengines.bg/showthread.php?t=18402, а до няколко дни и тук http://seoconference.net/

Всички билети за SEO конференция 2013 са разпродадени ! Ще има нови, само ако не се получат плащанията за вече закупени.
    Последна редакция от oggin; 06-12-2012, 03:17 PM.

За: Restart : идеи и предложения за SEO конференция 2013

Как да измъкнем един сайт след наказание от гуугъл. Дори да не е на старите позиции.
    Разнообразието на беклинковете към сайт (% точна кл. дума, % синоними, % други). Може да не са като цели теми, а като подтеми

Коментар

Re: Restart : идеи и предложения за SEO конференция 2013

ами ... предлагам си моя лекция

Мета таговете - скритата SEO сила

Коментар

а има и други не толкова обсъждани теми, които обаче са много интересни
        мога и аз да говоря

може и друг

важното е да е полезно

употреба на RSS
        употреба на карти и сайтове за карти или локални услуги
        Последна редакция от borislav123; 26-11-2012, 11:15 PM.

Коментар

Предлагам да поканим Matt Cutts от Google. Позитивен и приятен тип, и Английския му е разбираем.

Коментар

Аз бих отправил една сериозна препоръка към всички лектори - малко кейс стъдита. На 20.11 нито един от лекторите не посочи конкретни данни и действия, извършени за конкретен сайт и конкретни постигнати резултати. Иначе някак като теория звучаха лекциите. Показаха се разни скриншотове, но мисля че ми хващате мисълта. Не го приемайте за заяждане, но споделям мнение, което изказаха и други участници на конференцията.

Коментар

За: Re: Restart : идеи и предложения за SEO конференция 2013

Първоначално публикувано от bgkulinar View Post
              Аз бих отправил една сериозна препоръка към всички лектори - малко кейс стъдита. На 20.11 нито един от лекторите не посочи конкретни данни и действия, извършени за конкретен сайт и конкретни постигнати резултати. Иначе някак като теория звучаха лекциите. Показаха се разни скриншотове, но мисля че ми хващате мисълта. Не го приемайте за заяждане, но споделям мнение, което изказаха и други участници на конференцията.
              Не че ми е работа да се обаждам на тема SEO и най-вече да си отврям човката за тези неща, но SEO-то на всеки сайт е субективна работа. Може да има малки разлики но все пак това, което работи за един сайт може и да не работи за друг. На подобни събития или идват да споделят новините около даден service или да обощят приликите в дадена група сайтове и мерките, които важат за всички тези сайтове (не за отделен). Факт е, че дори и да хванете всички сайтове в раздел Реанимация, всеки един от Вас ще напише препоръки, но тези препоръки може да се препокриват в голяма степен, но все ще има някой tweak, някой tip различен....

Моята проста логика на техничар е, че ако всички SEO-та работеха по един и същи начин и имаше ясни и точно дефинирани показатели на Quality Content нямаше да има конкурети, а всички сайтове в една нисша трябваше да са изброени на първа позиция в SERP-а.

Коментар

Още един глас за покана на Matt Cutts. Тоя човек трябва и на живо да се види Може да се отправи покана и на някой от работещите в Google, който отговаря конкретно за българския пазар. Незнам дали има такъв човек, но предполагам, че до известна степен ще се намери.

И все пак, ако пристигне достатъчно високопоставен човек в йерархията на Google, то непременно според мен трябва да обхвана въпроса "Какво е бъдещето на търсачката - резултати, промени, развитие".
                Друг хубав въпрос за разискване е EMD имат ли шанс за челно позициониране и при какви условия. По какъв начин и в каква степен Google+ профилите и страниците ще влияят върху класирането на даден уеб сайт и ако е вирифициран и използва микродата това някакво предимство ли е за позицията в SERP?

Коментар

По темата Matt Cutts, Rand Fishkin и останалите звезди ... Склонни ли сте да платите по 500 евро вход, както за полската конференция ?

Ако няма желаещи, ще минем на далеч, по-скромен вариант (а според мен и много по-удачен) SEO конференция 2013 ... Твърде възможно е гостите от Гугъл да са и повече

БГК : прав си и ще помислим над това, със сигурност ще го предложа на останалите лектори. Що се отнася до мен, ако бях тръгнал да споменавам сайтове, трябваше да искам разрешение от собствениците им, а с това трябваше да спомена и имената на колегите, които са ги докарали до това състояние. На доста хора в залата нямаше да им бъде удобно, повярвай ми дори и да не ги бях споменал, смятам че поне за половината присъстващи щеше да е ясно и пак нямаше да е приятно ...

Коментар

Пешо, има общи правила, които явно работят. Може да се каже при еди кои си сайтове, това работеше, при други - нъцки.

Оги, не виждам защо, ако споменеш даден сайт, ще трябва да споменаваш кой го е оакал. Просто казваш сайта, какви са бли проблемите, а този който го е работил тайничко може да се притеснява, а може и дискусия да стане. Примерно, аз казах на клиента да направи еди какво си, а той направи еди какво си. Знаеш, че клиентите не винаги изпълняват заръките на СЕО-тата на 100%.

Коментар

Предлагам тема около следните въпроси:

Новата SEO стратегия и послания към бизнеса в пост-пингвиновия период
                      - не е подходяща старата схема за SEO от типа "искам да съм на първо място в Гугъл за хамали" - съществува голям риск
                      - как да променим нашите предложения за маркетинг стратегията на клиентите ни
                      - по-добре да се прави оптимизация за трафик към сайта, вместо за определени ключови думи
                      - повече усилия за on-page SEO и по-малко за линк билдинг - тъй като второто има по-голям риск
                      - вдигане на трафика социални мрежи и линкове от сродни тематични сайтове с голям трафик
                      - по-добре да се правят по два сайта за един клиент, за да се намали риска
                      - какви са най-адекватните действия при сайт ударен от пингвин - изработване на нов сайт, как да структурираме новата информация на него, така че да не се преповтаря и др.

Предложението на @bgkulinar за конкретни примери от практиката е добро.

Коментар

Първоначално публикувано от oggin View Post
                        По темата Matt Cutts, Rand Fishkin и останалите звезди ... Склонни ли сте да платите по 500 евро вход, както за полската конференция ?

Ако няма желаещи, ще минем на далеч, по-скромен вариант (а според мен и много по-удачен) SEO конференция 2013 ... Твърде възможно е гостите от Гугъл да са и повече

БГК : прав си и ще помислим над това, със сигурност ще го предложа на останалите лектори. Що се отнася до мен, ако бях тръгнал да споменавам сайтове, трябваше да искам разрешение от собствениците им, а с това трябваше да спомена и имената на колегите, които са ги докарали до това състояние. На доста хора в залата нямаше да им бъде удобно, повярвай ми дори и да не ги бях споменал, смятам че поне за половината присъстващи щеше да е ясно и пак нямаше да е приятно ...
                        Сумата не е невъзможна за добър специалист в SEO но имам съмнения, че конференцията би била с нужната масовост и точно за това ли да бъдат инвестирани. План Б:
                        Може да се помисли за Лектор от гугъл Украйна или Русия, или за някой Българин работещ за №1 в SERP.

Коментар

Re: За: Restart : идеи и предложения за SEO конференция 2013

Първоначално публикувано от HR Invest
                          План Б:
                          Може да се помисли за Лектор от гугъл Украйна или Русия, или за някой Българин работещ за №1 в SERP.
                          Първоначално публикувано от oggin View Post
                          Потвърдени лектори :

Мария Моева работи в Google oт 2008г, в екипите Search Quality (екипа за качество на търсенето) и Webmaster Trends Analysts. Тя работи непосредствено с екипите Webmaster Tools, Sitemaps и Search Quality, както и с уебмастъри и собственици на сайтове, предимно на руския форум за уебмастъри.
                          Екип СЕРП няма .

Коментар

За мен SEO=$$$, бих препоръчал да има тема за монетизация и оптимизация на конверсии (за български и англоезични сайтове), както bgkulinar писа - с примери, не е нужно да се вижда конкретен сайт, нито разрешение от собствениците за споменаването му - wireframes + малко цифри преди/сега

SEO-то има първо реална цел ($$$), която е много по-различна от утопичните "присъствие на бранда" и разни други подобни алабаланици

Оги с 200 лева вход трудно се пълнят зали, камо ли с 1000 - просто в България "колегите" масово не знаят какво правят и нямат кеш.
                            Не ги обвинявам, но да претендираш, че си мега добър, а реално да нямаш нито един проект, който да ти поддържа гърба - направо е...

Коментар

Наско, със 190 лева вход, претъпкахме една зала преди седмица. Това, че "колегите" нямат кеш, звучи много лошо, но главно за самите тях.

В момента завършваме тестовете и всички активни членове на форума ще могат да се възползват от ранна регистрация (до 1 декември) за SEO конференцията ...

Повече от това ми е трудно да направя за тях :-)
                              Последна редакция от oggin; 03-12-2012, 02:10 PM.

Коментар

Изчакайте...
                              X