SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Мнение за социалките след пингвин 3

Avliga

New member
Интересно ми е да разбера, кои според вас социалки си заслужават и са пингвино-безопасни. Аз съм се спряла на тези:

interesnoto.com
free-network.info
dailine.net
bgstory.com

Ще се радвам да споделите и вашето мнение.
 
За: Мнение за социалките след пингвин 3

За: Мнение за социалките след пингвин 3

А защо точно тези?
 
За: Мнение за социалките след пингвин 3

За: Мнение за социалките след пингвин 3

А защо точно тези?

Щото сигурно има нещо общо с тях и много му се иска да си направи малко трафик.
Потребител с едно мнение какво друго да направи?

Аз лично и четирите сайта не съм ги чувал.
 
За: Мнение за социалките след пингвин 3

За: Мнение за социалките след пингвин 3

Щото сигурно има нещо общо с тях и много му се иска да си направи малко трафик.
Потребител с едно мнение какво друго да направи?

Аз лично и четирите сайта не съм ги чувал.

Ами да, не се бях сетил :)
 
За: Мнение за социалките след пингвин 3

За: Мнение за социалките след пингвин 3

От преди пингвина използвах цял голям списък със социалки. Сега реших да пусна една статия само в две-три и трябваше да избера на кои да се спра. Когато прегледах списъка, се оказа че доста от тях не съществуват вече, а други ми се сториха съмнителни. Спрях се на тези четири социалки, без да съм имала конкретни критерии, просто ми харесаха като ги разгледах и сравнявах с другите (да не излезе че ги рекламирам само). Уточнявам, че не ги препоръчвам, а искам да разбера вашето мнение за тях или да ми препоръчате други. Поради това, нарочно публикувах само имената без линкове с мисълта да не бъда обвинена, че искам да правя реклама, но явно все ще се намери някой, който да хвръли камък.

Въпросът ми се свежда всъщност до това какви трябва да са ми критериите за избор на социалка от гледна точка на "новите SEO правила".
 
Re: Мнение за социалките след пингвин 3

Лично на мен и 4-те са ми познати, а и те не са от вчера или днес. Има ги в всеки актуален списък със социалки, а dailine мисля ще е сравнително стара.
 
За: Мнение за социалките след пингвин 3

За: Мнение за социалките след пингвин 3

Щото сигурно има нещо общо с тях и много му се иска да си направи малко трафик.
Потребител с едно мнение какво друго да направи?

Аз лично и четирите сайта не съм ги чувал.

Можех да ти пиша : "Поздравявам те за прозорливостта! Как от раз ме разкри, направо потънах от срам..." Но истината е, че егото ми силно крещи от възмущение и вдигнах веднага адреналина (форумите май трябва да се включат към екстремните спортове :)).

Признавам си, че съм разколебана дали има смисъл да се задават въпроси (това беше първото ми престрашаванe, както правилно си забелязал), но все пак смирено ще те попитам как мога да споменавам някой сайт за в бъдеще, без да бъда обвинанА в СПАМ? Ако позволиш, да те ползвам за ментор.:)
 
За: Мнение за социалките след пингвин 3

За: Мнение за социалките след пингвин 3

Абе хора, на какво го обърнахте? Може ли от толкова приказки едно мнение да не дадете по въпроса на човека!

Аз не разбирам от социалки, преди пингвина пусках, но сега не пускам въобще.
 
За: Мнение за социалките след пингвин 3

За: Мнение за социалките след пингвин 3

Не виждам какъв е проблема да ползваш стари и утвърдени, както каза borislav. Twitter, facebook, google+...
Е последната не е стара.... НО... :)
А и не са български.
 
За: Мнение за социалките след пингвин 3

За: Мнение за социалките след пингвин 3

Колеги не отклонявайте темата в друга посока. Ако някой ползва социалки за споделяне да посочи кои са му фаворити. Теорията на конспирацията и спама го оставете на модераторите.
 
Re: Мнение за социалките след пингвин 3

Реално погледнато социалките:

1. Не ти дават линк по определен анкор.
2. В почти всички случаи се линкват вътрешни страници, което е в + за Пингвин ерата.
3. Доста от тях дават no-follow линк, който също е + за новата ера.

Затова в БГ и във всички да събмитнеш, според мен не е проблем. Особено ако сайта ти е по-старичък и авторитетен. Ако искаш конкретни напътствия в какви социалки да събмитваш, гледай:

1. Да са поне с pr3.
2. По възможност да са с някоя годинка зад гърба си, а не чисто нови.
3. Да не са оспамени с ви***а, по**о, ка***о и т.н.
 
За: Мнение за социалките след пингвин 3

За: Мнение за социалките след пингвин 3

Социалките са точно 4 :)

- Google+ (нали сме SEO форум)
- Facebook (ако може и в някоя FB страница) + Facebook Note
- Twitter... с няколко Retweets по възможност
- Pinterest ;) с линкче с описанието
 
За: Мнение за социалките след пингвин 3

За: Мнение за социалките след пингвин 3

Старите български социалки са вече толкова оспамени от всевъзможни по произход ботове, че в някои дни не се вижда един ред написан на български. Мисля си, че вече може да доведат по-скоро до отрицателни резултати, отколкото да има реална полза. Теза които не са все още оспамени пък се намират във тора глуха - ни човек, ни гугъл влизат там със дни.
 
За: Мнение за социалките след пингвин 3

За: Мнение за социалките след пингвин 3

Социалките са точно 4 :)

- Google+ (нали сме SEO форум)
- Facebook (ако може и в някоя FB страница) + Facebook Note
- Twitter... с няколко Retweets по възможност
- Pinterest ;) с линкче с описанието

4 са, но 4-тата не е тази, а linkedin :)
 
За: Мнение за социалките след пингвин 3

За: Мнение за социалките след пингвин 3

Sorry, не си падам по розови ботушки с лъскави ... заешки ушички като тези от снимката ти. Не че на теб няма да ти ходят де :)
 
За: Мнение за социалките след пингвин 3

За: Мнение за социалките след пингвин 3

Аз се вързах като автор в +... пък ще видим дали ще има ефект от това :)
 
За: Мнение за социалките след пингвин 3

За: Мнение за социалките след пингвин 3

Аз лично ползвам тези с висок пр и тези, които са утвърдени. В последно време дори и старите вече дадоха фира. Можеше собствениците поне да ги обявят за продажба или да ги дадат на някой друг да ги стопанисва. :)
 
За: Мнение за социалките след пингвин 3

За: Мнение за социалките след пингвин 3

Благодаря на всички за изказаните мнения! Помогнаха ми да се ориентирам в новата обстановка.
 

Горе