Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Sape.ru си отива

Collapse
X
  • Филтър
  • Период
  • Показване на
Clear All
нови коментари

• des1slav
    replied
    Re: Sape.ru си отива

Аз не ползвам SAPE, но в една от нисшите ми има двама образи, които са само с линкове от там. След последния пингвин мене ме надроби до втора страница (заради много линкове от социалки, предполагам), а тия пичове дори дръпнаха напред. Според мен не важно дали линковете ти са от SAPE и темподобни, а какви са самите линкове и как са направени.

Leave a comment:

• TaLoV
    replied
    За: Sape.ru си отива

САПЕ едва ли ще си отиде скоро

Leave a comment:

• Spyker
    replied
    Re: За: Sape.ru си отива

Минаха няколко месеца от стартирането на тая тема. Какви са изводите Ви? Според мен, всичко си е по старому. И в Гугъл, но най-вече в Яндекс първите позиции по моите интереси (примерно недвижимость в ...) са си изцяло "оСапени". А да кажеш, че сео-то им в други насоки е добро и това ги държи, но повечето са голи май и карат само на линк борси.

Leave a comment:

• lipa
    replied

Първоначално публикувано от rds100 View Post
    Руснаците предполагам ползват повече yandex, от колкото гугъл, така че дори и гугъл да наказва сайтовете ползващи сапе - все тая. Важното е в яндекса да се вдигат.
    Да тои гугал, че наказва наказва, но яндекс направо реже глави и после няма оправия никаква

Leave a comment:

• rds100
    replied

Руснаците предполагам ползват повече yandex, от колкото гугъл, така че дори и гугъл да наказва сайтовете ползващи сапе - все тая. Важното е в яндекса да се вдигат.

Leave a comment:

• pamir
    replied

SAPE твърдят, че вървят към нови върхове, противно на всички очаквания.

71% интернет–магазинов из российского ТОП-200 продвигаются с Sape | Sape Blog

Leave a comment:

• oggin
    replied

Говорим за тези от февруари/март 2013. Преди наистина беше различно. Зануляваха PR , а позициите скачаха ...

Leave a comment:

• gogobg
    replied

Първоначално публикувано от oggin View Post
    Иначе мога да потвърдя, че повечето получили честитки, за които знам досега, след седмица две, започват да потъват.
    Аз съм имал такава честитка за един сайт преди 5-6 месеца, Само на един сайт от 7-8 мои. Това е единствения сайт който никога не е имал нито една купена връзка, да не казвам, че поне 90% пък може и повече от линковете са натурални. Та този сайт получи даже 3 честитки в рамките на 3-4 дни една на български и две на английски. Най-странното е че след 7-8 дни съобщението на български изчезна, стоят си само тези на английски, аз никога не трия съобщения в GWT, пазя си ги за архив.
    Този сайт и до ден днешен се движи на 1-2 позиция по основната ключова дума като си сменя на позициите само с wikipedia. По други думи пак си стои в топ 5.
    Така, че според мен понякога Гугъла праща някакви съобщения неясно по какви критерии.
    Сега погледнах съобщенията са от 23.07.2012. Сайта е на български.

Leave a comment:

• Spyker
    replied

Аз на тоя моя сайт, който Гугъл ми поздрави, имам един раздел, който е абсолютен монополист по всички варианти на ключови думи по специфична тематика. Става дума за нишова справочна информация около "недвижимость" с межу 200 и 300 търсения на ден, които обирам над 70%. Моето съдържание е уникално, богато, полезно, подредено и качествено. Следващите резулати при търсене са смешни и случайни. Много ми е интересно, ако Гугъл накаже целия сайт, какви резултати ще намира за потребителите си по моя силна тематика? Нерелевантни резултати срещу някви съмнения за неестествени връзки. Ще следя и ще споделя какво ще реши. Към този раздел имам под 10 хубави сапе линка за цвят.

Leave a comment:

• oggin
    replied

Не знам, предстои да видим. Сайтовете не са наши или клиентски, а на другарчета във фейса. Просто им разгледах линковете и ще следя позициите.

Иначе мога да потвърдя, че повечето получили честитки, за които знам досега, след седмица две, започват да потъват.

Leave a comment:

• tipin
    replied

По-скоро исках да питам oggin, дали винаги писмото е обвързано с наказание, понеже по-горе BRAIN_PAIN е писал, че седмица, след честитката някой сайтове са се преселили в небитието.

Leave a comment:

• bgkulinar
    replied

Първоначално публикувано от tipin
    А също, ако махнат линковете и да отърват наказането, как ще се отрази на класирането на сайта, без съответните му линкове.
    Защо мислиш, че има наказание за купуващия сайт? Купувачът пада поради падане качеството на продавача, а не като някакво наказание.

Leave a comment:

• oggin
    replied

Не мисля точно така, Пешо

Leave a comment:

• s1yf0x
    replied

Първоначално публикувано от tipin View Post
    Добре, интересно е да се види и дали ще има и последствия от писмата за съответните сайтове.
    А също, ако махнат линковете и да отърват наказането, как ще се отрази на класирането на сайта, без съответните му линкове.
    Ще се отрази еднакво на класирането, да нямаш линкове и да има линкове, които Google счита за неестествени и не им отдава тежест е едно и също нещо.

Leave a comment:

• tipin
    replied

Първоначално публикувано от oggin View Post
    Като гледам личните ми във фейса през последните 2 дни , май писъмцата от Гугъл за неестествени връзки са станали доста
    Добре, интересно е да се види и дали ще има и последствия от писмата за съответните сайтове.

Leave a comment:

Изчакайте...
X