SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Sape.ru си отива

Re: Sape.ru си отива

Определено ъпдейта не е за SAPE. Имам покачвания на сайтове които ползват SAPE и понижения на такива без нито един линк от руската борса.
 
За: Sape.ru си отива

За: Sape.ru си отива

Че никога няма да хванат всички няма да хванат... а колкото до хората на които сеото им се крепи на руски линкове ,всяка такава промяна за тях е изгодна. Банват сапе? дигат цените на клиентите. Увеличава се конкуренцията в нишата? дигат цните отново. Не го познавам, но ей го, човечеца си пише и тук в темата че си бачка прекрасно. Щом има клиенти дет' им се връзват, що не ,за всеки влак си има пътници.

Такааааа, майтапа и майтапчийския им линков бизнес настрана. А сега сериозно. Тэлкова ли няма нито една бг фирма с много клиенти дет да забележи същото като мене? Ако имаш поне 50 сайта в поне 20 бг ниши които да оптимизираш и да следиш ежедневно класирането им просто няма как да не го забележиш.

Промените по класирането на сайтовете ви вероятно се дължи на ъпдейта на пингувин-а който направиха тихомълком в края на януари. Официално такъв ъпдейт нема. Но съм сигурен че това е пингвин защото стана само при сайтове с определени проценти на линкване с ключови думи. При всички над 300 бг ключови и над 550 англоезични които следя се получи следното: няма промени при англоезичните ключови. Но има промени при бг думите. И при всички бг ключови те са едни и същи - около дата 19до22 Януари започна плавно спадане на позициите по доста бг думи и то все на сайтове с много линкове с ключови думи. Вариянтите са два: или модовете на гоогле за бг са са активизирали временно и са прочистили ръчно няколко средно трудни ниши (мноо невероятно), или просто пуснаха филтър със завишаване на процентите за бранд и генерик линкове за някои кирилишки търсения.

В резултат в тези ниши останаха топ класирани почти само сайтове с линкове без ключови думи. Всичко това стана бавно и според мен още продължава, защото някои от сайтовете още спадат плавно надолу.
 
За: Sape.ru си отива

За: Sape.ru си отива

@pepi7543 - не съм забелязал промяна около 20 януари (може би е било нещо частично), но банването на сапето си е чист пингвин - гледам че сапе-рските сайтове са тотално изхвърлени от индекса.
 
За: Sape.ru си отива

За: Sape.ru си отива

Преведох едно интересно становище на searchengines.ru от снощи

Днес стана известно, че Google, възможно, е наказал сайтове, които използват мрежа за покупка-продажба на линкове в Sape.ru, за което пише SearchEngines Roundtable (обсъждане на темата на SE.ru).SEO-форуми се пълнят със съобщения (български searchengines.bg, руски forum.searchengines.ru), където потребителите споделят информация относно наказания и загуба на позиции. Някои смятат, че причината е в исползването на Sape, други – не знаят изобщо, какво се случва. Информация относно „пролетно почистване“ започна да идва буквално преди 24 часа и продължава да идва.
Ситуацията не прилича да са пуснали нови филтри. Случващото по-скоро прилича на целенасочена атака върху ресурси, свързани с мрежи за покупка-продажба на линкове.
Всички знаем как преди около месец Мат Кътц туитна:Всички знаем как преди около месец Мат Кътц туитна:
mattcutts_links.jpg

Възможно, „руски софтуер за продажба на линкове“, за които е споменавал Кътц, е самата Sape.ru. От друга страна, повечето уебмастъри и seo-та предполагат, че става дума за Хрумер.
Не всички обаче мислят така. Николай Стоянов коментира слухове за бан върху руската мрежа и според него Sape.ru е надеждна система, с която работи успешно от три години. Той смята, че изобщо не става дума за бан на линкове от Сапе, и предполага, че по-скоро sapelinks.com може да се смята за доста ненадежден реселър на услугите на Sape.ru.
Уеб аналитик Станислав Ставский смята, че слухове за глобална атака на Google върху сайтове, които купуват в Sape, са много драматизирани. Една малка част от сайтове наистина е загубила позициите си в Google, но там предимно става на въпрос за гемблинг и ххх-сайтове с агресивна стратегия за покупка на линкове. Също така Станислав конкретизира, че 99% от бизнес-сайтове в Русия купуват линкове в Sape, и „да махнеш всички, които така или иначе използват системата“ – означава да оставиш serp-а без нито един релевантен резултат. Sape.ru, по думите на експерта, се базира върху екосистемата на руския интернет маркетинг.
Това не е първи опит на Google за атака на линк-мрежите. Google е банвал няколко системи за обмяна на връзки, това се случи с BuyldMyRank.com през март 2012 година.
В коментарите на създалата се ситуация с банване и загуба на позиции има различни мнения. Едни потребители на Sape.ru твърдят, че те не са забелязали никакви промени в позициите. Има и мнения на уебмастъри, които не участват в Sape.ru и които забелязват рязко увеличение на линкове към техните сайтове, в следствие на което сайтовете са им наказани без видими причини.
Да напомним също така, че на 23 февруари Google е наказал и един голям английски цветарски магазин InterFlora. Сайтът все пак успя да разреши проблема след 10 дни и да се върне на първа страница на Google.
Очакваме нова информация относно съобщението на Мат Кътц в размер на 10 думи, което разтърси seo-света :)
(via Паникеры опасаются санкций со стороны Google за использование Sape.ru - SearchEngines.ru)

Линк към статията Паника покрай Мат Кътц и Sape
 
За: Sape.ru си отива

За: Sape.ru си отива

Днес , 8 март, получих честитка от Google за сайт за "недвижимость", който ползва минимално, според мен, количество Sape от половин година (около 50 линка за около 40 лева на месец към 3-4 страници от сайта и без повтарящи се текстове на линковете). Принципно , не знам дали е заради Sape, но друго СЕО по сайта на е правено от месеци. Сайтът никога не е имал подобни проблеми, но най-интересното е, че въпреки честитката НИКЪДЕ ПО НИКОЯ ДУМА НЕ Е МРЪДНАЛ и няма промяна в SERP-а, индексирането и т.н. БЕЗСМИСЛЕНА ЗАПЛАХА ОТ ГУГЪЛ, защото не ми казва къде е проблемът и какви мерки да взема, ако въобще съм виновен за нещо. Дрислив Гугъл.

Адрес на сайта: Неестествени входящи връзки
2013-3-8

Установихме, че някои от връзките към сайта Ви използват техники, които са извън Указанията на Google за уеб администратори.
Не искаме да се доверяваме на връзки, които са неестествени или изкуствени, и препоръчваме премахването на всички неестествени връзки към сайта Ви. Осъзнаваме обаче, че някои от тях може да са извън контрола Ви. Поради това за този конкретен инцидент ще вземем прецизно насочени мерки, така че да намалим доверието в тези връзки. Ако имате възможност да премахнете някои от тях, можете да изпратите молба за преразглеждане, включваща и предприетите от Вас действия.
В случай че имате въпроси, моля, посетете Помощния ни форум за уеб администратори.
 
За: Sape.ru си отива

За: Sape.ru си отива

Днес , 8 март, получих честитка от Google за сайт за "недвижимость", който ползва минимално, според мен, количество Sape от половин година (около 50 линка за около 40 лева на месец към 3-4 страници от сайта и без повтарящи се текстове на линковете). Принципно , не знам дали е заради Sape, но друго СЕО по сайта на е правено от месеци. Сайтът никога не е имал подобни проблеми, но най-интересното е, че въпреки честитката НИКЪДЕ ПО НИКОЯ ДУМА НЕ Е МРЪДНАЛ и няма промяна в SERP-а, индексирането и т.н. БЕЗСМИСЛЕНА ЗАПЛАХА ОТ ГУГЪЛ, защото не ми казва къде е проблемът и какви мерки да взема, ако въобще съм виновен за нещо. Дрислив Гугъл.

Адрес на сайта: Неестествени входящи връзки
2013-3-8

Установихме, че някои от връзките към сайта Ви използват техники, които са извън Указанията на Google за уеб администратори.
Не искаме да се доверяваме на връзки, които са неестествени или изкуствени, и препоръчваме премахването на всички неестествени връзки към сайта Ви. Осъзнаваме обаче, че някои от тях може да са извън контрола Ви. Поради това за този конкретен инцидент ще вземем прецизно насочени мерки, така че да намалим доверието в тези връзки. Ако имате възможност да премахнете някои от тях, можете да изпратите молба за преразглеждане, включваща и предприетите от Вас действия.
В случай че имате въпроси, моля, посетете Помощния ни форум за уеб администратори.

Те хубаво са ти отговорили, ама поне да ти кажат точно кои връзки за тях са неестествени. Ако ти пратят един списък с URL-та и ти кажат - Ето според нас тези връзки са неестествените и те и ти до голяма степен ще си оправите проблемите.
 
Re: Sape.ru си отива

Did Google Just Penalize Another Link Network? SAPE Links

Google Crushes Another Link Network? SAPE Links

Хо-хо! Вчера Гугльо ги подкара! Много се радвам честно казано. Винаги съм правил white hat seo и ми е било адски неприятно да работя няколко месеца по даден сайт, а някой мушморок да накупи 500 линка и да ме изпревари за седмица. При мен лично купените линкове наброяват може би максимум 10%.

Резултатът е много рядко порязване от Пингвин и устойчиви резултати. А специално след като погнаха SAPE-то, днес АБСОЛЮТНО ВСЯКА ДУМА (без тези, които са номер 1), за която се боря е между 1 и 30 места нагоре. Нещата си идват по местата най-накрая :)
 
За: Re: Sape.ru си отива

За: Re: Sape.ru си отива

Трябва да има някаква граница, при която да се наказва за купени линкове. Не виждам нищо лошо да си купиш тематични линкове в нужната област, които да са примерно до 10% от цялото, както и ти споделяш, че правиш. А в случая Гугъл режат наред всичко, което има някви линкове от Sape, а не определен процент. Ясно е , че са им конкуренция в платената реклама и тъй. Грешката на Гугъл е, че Sape за мен e предимно платформа за кирилски линкове, а в тази област на търсене Yandex e монопол, а на него Sape май не му пречи, даже го люби някак.
 
Re: За: Re: Sape.ru си отива

Re: За: Re: Sape.ru си отива

Трябва да има някаква граница, при която да се наказва за купени линкове. Не виждам нищо лошо да си купиш тематични линкове в нужната област, които да са примерно до 10% от цялото, както и ти споделяш, че правиш. А в случая Гугъл режат наред всичко, което има някви линкове от Sape, а не определен процент. Ясно е , че са им конкуренция в платената реклама и тъй. Грешката на Гугъл е, че Sape за мен e предимно платформа за кирилски линкове, а в тази област на търсене Yandex e монопол, а на него Sape май не му пречи, даже го люби някак.

След десетки закрити сайтове като SAPE, след десетки баннати блог нетуърци, не разбрахте ли най-накрая, че линковете ТРЯБВА ДА СЕ КУПУВАТ РЪЧНО? Тоест намирате релевантни сайтове, пишете на 100 с искане за линк и да речем 10 ви предлагат изгодни условия и си купувате линкове от тях.

Всичко останало е напълно преходно и може да работи днес, но след месец да ви отрежат сайта.
 
Re: За: Sape.ru си отива

Re: За: Sape.ru си отива

Аз също съм получавал такова съобщение за един сайт и промените настъпиха след 1-2 седмици. Почна рязко да пада в класирането, докато накрая напълно не изчезна от топ 50-100. При един познат същата работа. Истинския ефект от наказанието проличава след 1 до 2 седмици от получаването на "честитката".

Ако вземе да пада, опитай да поразчистиш линковете и им прати запитване да размислят, и им дай отчет какво си свършил. Казват, че това помагало...

Аз лично не съм го пробвал и не мога да гарантирам дали има положителен ефект.

Днес , 8 март, получих честитка от Google за сайт за "недвижимость", който ползва минимално, според мен, количество Sape от половин година (около 50 линка за около 40 лева на месец към 3-4 страници от сайта и без повтарящи се текстове на линковете). Принципно , не знам дали е заради Sape, но друго СЕО по сайта на е правено от месеци. Сайтът никога не е имал подобни проблеми, но най-интересното е, че въпреки честитката НИКЪДЕ ПО НИКОЯ ДУМА НЕ Е МРЪДНАЛ и няма промяна в SERP-а, индексирането и т.н. БЕЗСМИСЛЕНА ЗАПЛАХА ОТ ГУГЪЛ, защото не ми казва къде е проблемът и какви мерки да взема, ако въобще съм виновен за нещо. Дрислив Гугъл.

Адрес на сайта: Неестествени входящи връзки
2013-3-8

Установихме, че някои от връзките към сайта Ви използват техники, които са извън Указанията на Google за уеб администратори.
Не искаме да се доверяваме на връзки, които са неестествени или изкуствени, и препоръчваме премахването на всички неестествени връзки към сайта Ви. Осъзнаваме обаче, че някои от тях може да са извън контрола Ви. Поради това за този конкретен инцидент ще вземем прецизно насочени мерки, така че да намалим доверието в тези връзки. Ако имате възможност да премахнете някои от тях, можете да изпратите молба за преразглеждане, включваща и предприетите от Вас действия.
В случай че имате въпроси, моля, посетете Помощния ни форум за уеб администратори.
 
За: Sape.ru си отива

За: Sape.ru си отива

Като гледам личните ми във фейса през последните 2 дни , май писъмцата от Гугъл за неестествени връзки са станали доста :)

Забавното е, че цели два сайта нямат sape линкове, но имат линкове от български артикъл директории.

Друго набиващо се на очи е, че никой от досега разгледаните сайтове няма социални бутони за споделяния и почти никакви социални сигнали към тях. Лампичката светва червено :fight:
 
За: Sape.ru си отива

За: Sape.ru си отива

Като гледам личните ми във фейса през последните 2 дни , май писъмцата от Гугъл за неестествени връзки са станали доста :)

Добре, интересно е да се види и дали ще има и последствия от писмата за съответните сайтове.
А също, ако махнат линковете и да отърват наказането, как ще се отрази на класирането на сайта, без съответните му линкове.
 
За: Sape.ru си отива

За: Sape.ru си отива

Добре, интересно е да се види и дали ще има и последствия от писмата за съответните сайтове.
А също, ако махнат линковете и да отърват наказането, как ще се отрази на класирането на сайта, без съответните му линкове.

Ще се отрази еднакво на класирането, да нямаш линкове и да има линкове, които Google счита за неестествени и не им отдава тежест е едно и също нещо.
 
За: Sape.ru си отива

За: Sape.ru си отива

Не мисля точно така, Пешо :)
 
За: Sape.ru си отива

За: Sape.ru си отива

tipin каза:
А също, ако махнат линковете и да отърват наказането, как ще се отрази на класирането на сайта, без съответните му линкове.
Защо мислиш, че има наказание за купуващия сайт? Купувачът пада поради падане качеството на продавача, а не като някакво наказание.
 
За: Sape.ru си отива

За: Sape.ru си отива

По-скоро исках да питам oggin, дали винаги писмото е обвързано с наказание, понеже по-горе BRAIN_PAIN е писал, че седмица, след честитката някой сайтове са се преселили в небитието.
 
За: Sape.ru си отива

За: Sape.ru си отива

Не знам, предстои да видим. Сайтовете не са наши или клиентски, а на другарчета във фейса. Просто им разгледах линковете и ще следя позициите.

Иначе мога да потвърдя, че повечето получили честитки, за които знам досега, след седмица две, започват да потъват.
 
За: Sape.ru си отива

За: Sape.ru си отива

Аз на тоя моя сайт, който Гугъл ми поздрави, имам един раздел, който е абсолютен монополист по всички варианти на ключови думи по специфична тематика. Става дума за нишова справочна информация около "недвижимость" с межу 200 и 300 търсения на ден, които обирам над 70%. Моето съдържание е уникално, богато, полезно, подредено и качествено. Следващите резулати при търсене са смешни и случайни. Много ми е интересно, ако Гугъл накаже целия сайт, какви резултати ще намира за потребителите си по моя силна тематика? Нерелевантни резултати срещу някви съмнения за неестествени връзки. Ще следя и ще споделя какво ще реши. Към този раздел имам под 10 хубави сапе линка за цвят.
 
За: Sape.ru си отива

За: Sape.ru си отива

Иначе мога да потвърдя, че повечето получили честитки, за които знам досега, след седмица две, започват да потъват.
Аз съм имал такава честитка за един сайт преди 5-6 месеца, Само на един сайт от 7-8 мои. Това е единствения сайт който никога не е имал нито една купена връзка, да не казвам, че поне 90% пък може и повече от линковете са натурални. Та този сайт получи даже 3 честитки в рамките на 3-4 дни една на български и две на английски. Най-странното е че след 7-8 дни съобщението на български изчезна, стоят си само тези на английски, аз никога не трия съобщения в GWT, пазя си ги за архив.
Този сайт и до ден днешен се движи на 1-2 позиция по основната ключова дума като си сменя на позициите само с wikipedia. По други думи пак си стои в топ 5.
Така, че според мен понякога Гугъла праща някакви съобщения неясно по какви критерии.
Сега погледнах съобщенията са от 23.07.2012. Сайта е на български.
 

Горе