SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Sape.ru си отива

За: Sape.ru си отива

За: Sape.ru си отива

Говорим за тези от февруари/март 2013. Преди наистина беше различно. Зануляваха PR , а позициите скачаха ...
 
За: Sape.ru си отива

За: Sape.ru си отива

Руснаците предполагам ползват повече yandex, от колкото гугъл, така че дори и гугъл да наказва сайтовете ползващи сапе - все тая. Важното е в яндекса да се вдигат.
 
За: Sape.ru си отива

За: Sape.ru си отива

Руснаците предполагам ползват повече yandex, от колкото гугъл, така че дори и гугъл да наказва сайтовете ползващи сапе - все тая. Важното е в яндекса да се вдигат.
Да тои гугал, че наказва наказва, но яндекс направо реже глави и после няма оправия никаква
 
Re: За: Sape.ru си отива

Re: За: Sape.ru си отива

Минаха няколко месеца от стартирането на тая тема. Какви са изводите Ви? Според мен, всичко си е по старому. И в Гугъл, но най-вече в Яндекс първите позиции по моите интереси (примерно недвижимость в ...) са си изцяло "оСапени". А да кажеш, че сео-то им в други насоки е добро и това ги държи, но повечето са голи май и карат само на линк борси.
 
За: Sape.ru си отива

За: Sape.ru си отива

САПЕ едва ли ще си отиде скоро :)
 
Re: Sape.ru си отива

Аз не ползвам SAPE, но в една от нисшите ми има двама образи, които са само с линкове от там. След последния пингвин мене ме надроби до втора страница (заради много линкове от социалки, предполагам), а тия пичове дори дръпнаха напред. Според мен не важно дали линковете ти са от SAPE и темподобни, а какви са самите линкове и как са направени.
 
Re: Sape.ru си отива

Айде минаха още няколко месеца и мога да кажа, че Гугъл са жалки. Всичко в топ-а на тема "недвижимость" у нас е оспамено на макс (има сайтове без друг линк освен сапе) и то с най-долнопробни и НЕтематични линкове. Сайт по брутално конкурентната тема е на първо място с стотици линкове от някви руски онлайн библии и сайтове за стихове. И надолу е така. :eek: И аз се мятам пак на Сапе, щом ще я караме така. Незнам само дали трябва въобще да работя умно със Сапе (силни, тематични, уравновесени връзки), защото тея дето са купили на килограм безсмислени простотии все си седят в топа.
 
За: Re: Sape.ru си отива

За: Re: Sape.ru си отива

Айде минаха още няколко месеца и мога да кажа, че Гугъл са жалки. Всичко в топ-а на тема "недвижимость" у нас е оспамено на макс (има сайтове без друг линк освен сапе) и то с най-долнопробни и НЕтематични линкове. Сайт по брутално конкурентната тема е на първо място с стотици линкове от някви руски онлайн библии и сайтове за стихове. И надолу е така. :eek: И аз се мятам пак на Сапе, щом ще я караме така. Незнам само дали трябва въобще да работя умно със Сапе (силни, тематични, уравновесени връзки), защото тея дето са купили на килограм безсмислени простотии все си седят в топа.

Ти сигурен ли си, че в тази ниша, сайтът ти отговаря на всички изисквания на Яндекс?
Аз лично, много се съмнявам, даже без да съм видял сайта.
Давай пациента тук и да го видим, защо така "незаслужено" този супер полезен и уникален сайт не е в топа.
А то вече няколко пъти бъмпваш темата с "осапени" сайтове :)
 
За: Sape.ru си отива

За: Sape.ru си отива

Seolab, за какъв Яндекс пишеш? Темата е за Гугъл и заканите му към Сапе, които се оказаха смешни. Аз с моите сайтове нямам проблеми (имам друг подход и не се бия въобще за силноконкуретните фрази, но работя по тази тема - недвижимость), а почнах да ползвам Сапе само за тестване и запознаване. За 20-30 линка получих писмо от Гугъл в началото на годината и го спрях, за да видя как е. И тук коментирам факта, че Топ-а в ГУГЪЛ по темата (а не фразата) "недвижимость в Болгарии" и вариантите около нея , нещата са яко оспамени и то с долнопробни нетематични линкове на килограм. Това е факт и няма връзка с мои сайтове. Просто Гугъл нещо се излагат. Харесвам Сапе, но все си мисля, че купуваното трябва да е тематично, а се оказва, че за Гугъл накрая няма значение. Просто това с онлайн библиите, стиховете,откъсите от някви книги и якото му използване за сео на недвижимость (при доста сайтове го видях) е доста изнервящо.

Темата си е важна по принцип за объркващите сигнали и закани към оптимизаторите , изпращани от Гугъл. В случая със Сапе нещо ни излъгаха. Какво ти пречи, че я "бъмпвам"?
 
За: Sape.ru си отива

За: Sape.ru си отива

...но все си мисля, че купуваното трябва да е тематично, а се оказва, че за Гугъл накрая няма значение. ...
Сега ли го разбра? :)))
Да правиш нещо за Гугъл за руския пазар просто не е оправдано икономически :)
При пазарен дял на гугъл около 20-на % :)
По-добре пускай адуордс или директ и ще ти излезе по-изгодно.
Мислех, че се бориш за Яндекс, защото преди това беше писал за него
но най-вече в Яндекс първите позиции по моите интереси (примерно недвижимость в ...) са си изцяло "оСапени"
Както и да е :)
 
За: Sape.ru си отива

За: Sape.ru си отива

А каква е практиката, купуват ли се линкове за бг сайтове, и има ли позиции от бг страници в сапе-то?
 
За: Sape.ru си отива

За: Sape.ru си отива

Сега ли го разбра? :)))
Мислех, че се бориш за Яндекс, защото преди това беше писал за него

А да , вярно е , че съм писал, но съм забравил. В началото на годината ми се стори, че Гугъл наистина е наказал нещо Сапе и ми е правило впечатление, че само в Яндекс е осапено. Но сега и в Гугъл е още по-зле и това ме подразни. Зя Яндекс е ясно, че до някаква нормална граница не им пречи купените линкове, но Гугъл уж нещо се стряскаха на руските борси. А и Яндекс имат допълнителни по-съвършенни филтри за рускоезичните сайтове (морфологии и т.н), гарантиращи качество на резултатите в търсачката и сякаш в момента нещата при Гугъл за по-зле. И в двете има оспамени сайтове в Топ-а, но в Гугъл някои сайтове (рускоезични и по темата) са толкова посредствени и некачествени, че ебаси световната търсачка дето са. И това продължава вече няколко месеца.

Иначе за реклама ползвам Бегун, защото ми се струва най-удобно. Вътре се има Гугъл,Яндекс и други платформи.
 
За: Sape.ru си отива

За: Sape.ru си отива

@Spyker, за руски сайтове наистина сапе-то си остана основен източник на линкове, но за български сайтове - напоследък не съм срещал, като че ли има страх за купуване от сапе, след всичко писано по темата.
 
За: Re: Sape.ru си отива

За: Re: Sape.ru си отива

А дано, ама надали!
 
За: Sape.ru си отива

За: Sape.ru си отива

Disclaimer: не ползвам и не съм ползвал SAPE.
Тъпото е, че познавам хора, които с години се мъчеха да направят нещо, появяваше се някой със SAPE, отнасяше ги и бизнесът им падаше. След няколко такива случки и те започнаха да ползват SAPE, един вид, за да изравнят баланса. Сега и те го отнесоха. Не, че е оправдание.
 
За: Sape.ru си отива

За: Sape.ru си отива

Днес попаднах на тази статия, в която твърдят че пингвин е ударил сериозно .ru линковете и тяхната стойност драстично е спаднала. Като основна причина за това е именно SAPE, според автора. Някакви наблюдения?
 
За: Sape.ru си отива

За: Sape.ru си отива

Гледам един сайт на UK пазара за застраховки с 300-400 SAPE линкове е на 11 място, а друг подобен сайт с нормални линкове го няма в топ 100. И това е от няколко месеца. Все още си е там, на 11 място, първия сайт. Като съдържание и структура са доста близки. Явно Гугъл не се справят все още с тези линкове.
 

Горе