SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Нов Panda Update на 15 или 18 март

Re: Нов Panda Update на 15 или 18 март

Здравейте,
Понеже имам няколко въпроса, на които аз лично сама не мога да си отговоря и бих искала да попитам вас :)
Относно този трети ъпдейт описан в статията - Ще се наказват сайтове, които имат закупени линкове от тази въпросната руска мрежа sape или ще се наказват и сайтове с линкове от други мрежи? А някой има ли представа как ще се определя дали даден сайт има закупени такива линкове от сапе или не? Защото до колкото разбирам май това няма как да го определят нито кой линк е купен, нито дали не е такъв. Също така линкове в iframe код носят ли опастност за даден сайт от такъв ъпдейт като споменатия?
Благодаря ви предварително.
 
Re: Нов Panda Update на 15 или 18 март

Здравейте,
Понеже имам няколко въпроса, на които аз лично сама не мога да си отговоря и бих искала да попитам вас :)
Относно този трети ъпдейт описан в статията - Ще се наказват сайтове, които имат закупени линкове от тази въпросната руска мрежа sape или ще се наказват и сайтове с линкове от други мрежи? А някой има ли представа как ще се определя дали даден сайт има закупени такива линкове от сапе или не? Защото до колкото разбирам май това няма как да го определят нито кой линк е купен, нито дали не е такъв. Също така линкове в iframe код носят ли опастност за даден сайт от такъв ъпдейт като споменатия?
Благодаря ви предварително.

Те сапето вече го минаха. Сега ще наказват други мрежи, кои - още не се знае.
 
Re: Нов Panda Update на 15 или 18 март

- може би ще сложат езиков филтър и линкове от сайтове на кирлица, няма да предават тежест за сайтове на латиница (напр.). Имат алгоритъм за разпознаване на езика, използват в преводача.
Според мен, това е много вероятно да се случи при този ъпдейт (така и така са се заиграли със САПЕ) и почти сигурно в бъдещи такива, но не толкова кардинално, така да го наречем. По-скоро червената лампичка ще светва при надвишаване на определени проценти от общия линк профил, както сега действа пингвина с анкорите.
 
Re: За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

Re: За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

Преди време помислих, че ми се е сторило, но при добавяне на сравнително добре развит сайт в акаунта, веднага ми се попълниха данни за средни позиции в серпа. Не съм сигурен дали е така наистина, ако някой скоро е добавял сайт и е забелязал може да потвърди или отрече.
Потвърждавам, при добавяне на развит сайт веднага се попълват позициите.
 
За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

Те сапето вече го минаха. Сега ще наказват други мрежи, кои - още не се знае.

Забелязвам рязко падение на един хамалски сайт, който всички знаеха че се движи основно със сапе. Дълго време беше първи, а през останалото такова - в топ 5. Сега го гледам в края на втора страница.

Да е чисто съвпадение с някаква промяна в алгоритмите не ми се вярва.

Тук си мирише на забанено сапе.

За едни хубаво, за други лошо...
 
Re: За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

Re: За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

Потвърждавам, при добавяне на развит сайт веднага се попълват позициите.

Абсолютно е така.
 
Re: За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

Re: За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

Забелязвам рязко падение на един хамалски сайт, който всички знаеха че се движи основно със сапе. Дълго време беше първи, а през останалото такова - в топ 5. Сега го гледам в края на втора страница.

Да е чисто съвпадение с някаква промяна в алгоритмите не ми се вярва.

Тук си мирише на забанено сапе.

За едни хубаво, за други лошо...

Крайно време беше. Чакам с нетърпение да се изчисти серп-а от сапе.
 
Re: Нов Panda Update на 15 или 18 март

Не знам за сапе, обаче ми избегаха 5-6 линка от яху директорията. Не ги показва в WMT от снощи. Дали не са я налазили и нея?
 
Re: Нов Panda Update на 15 или 18 март

Сега като се загледах ми липсват и линкове от дмоз.орг Има линкове от всякакви домейни дмоз - es, by,org.pl, та дори и cat, което не го бях срещала досега. Сигурно ме чака яко дърво.
 
За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

Ето едно готино видео, за всички процеси в интерен, които произлизат !
Приятно гледане!
 
Re: Нов Panda Update на 15 или 18 март

Ей, разбутаха кошера...сега всички SEO зависими ще са в стрес :)
 
Panda Update?

Panda Update?

Почти същите неща си мисля за всичко, което си написал Драго. Единствено в цитата смятам, че ще е по-строго и ще ги огранчат до език, а не до кирилица, изключая случаите когато става дума за един и същ бранд.

Еми хайде аз да се противопоставя на двама от гуратата: oggin и сеолаб - не мисля че сте прави че ще има ограничение по език, по кирилица или по каквото и да е подобно. Не се заяждам, но мога да се хвана на бас и ако помислите логично, сами ще разберете че ще загубите.

Искате да кажете че ще дойде края на социалните мрежи ли? :) Може да им се иска да го направят, но не е възможно. Какво според вас е ограничение по език? Езика на енкодинга, на заглавната страница, на публикацията, на преобладаващите публикации по брой или локацията на сървъра?

В чуждестранните социалки вече има постове на всякакви езици. Лично аз съм откривал в някои от най-големите и силни сайтове по над 1000 поста на български. И тези линкове имат сила, защото сайтовете са класирани (открил съм ги когато съм проучвал конкуренцията в тази или онази ниша).

Така че аз мисля че както досега, от гоогле ще останат флексибъл: ще гледат броя публикации на съответния език в съответния сайт и на основа на този показател ще придават съответната сила на линка от публикацията.

P.S. Забравих да кажа и че според вашето мнение дори и не-социалките, всички обикновени лични и бизнес мултиезични сайтове трябва да бият кепенците и да затварят или поне да не пускат линкове към никого :)
 
Последно редактирано:
За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

Aко са пуснали ъпдейта и това им е борбата, то да продължават все така :clap:
По всички проекти, които в началото на месеца имаха загубили позиции, сега са се върнали и даже са на по-добри позиции.
Всички са със сапе.
Така, че честито :happy:
 
Re: Нов Panda Update на 15 или 18 март

То това е пандата, пингвина на 22 щели да го пускат за SEO конференцията :)
 
За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

Хора, няма защо да се притеснявате за Панда ъпдейта. Просто си работете вашата си работа и правете всичко както трябва. Ако го правите - то може да спите спокойно, никакъв ъпдейт няма да ви хване. Но пък и другото е вярно - ако не спите спокойно, ако се притеснявате, ако имате наказан сайт от пандата - то значи не сте за тази работа. Допуснали сте грешка и ще трябва да си научите урока. Тук важат законите на джунглата - оцеляват само силните, можещите и знаещите.
Аз въобще не се интересувам кога ще има Панда ъпдейт. За това винаги научавам впоследствие. И разбира се - нямам нито един сайт наказан от Пандата. И в това отношение винаги ми е било забавно и интересно когато някой почне да се оплаква за наказан сайт, и вляза да видя сайта му - пълен провал, не може да сглоби и едно смислено изречение, а тръгнал да прави контент, съдържание... . А нали точно това е Панда ъпдейта - отсява всичко некачествено и остава само качеството?
Е, крайно време е некачествените работи да отпаднат.

П.П.: Как ми се иска да пуснем един Панда ъпдейт на родните политици и да ги изметем... .
 
За: Re: Нов Panda Update на 15 или 18 март

За: Re: Нов Panda Update на 15 или 18 март

При мене има в отрицателна насока :(:(:(


Някакви промени в СЕРП-а ? При мен за сега никакви ...
 

Горе