SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Нов Panda Update на 15 или 18 март

oggin

+Ognian Mladenov
Екип
За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

Тесла от всякъде .. :)
Дет се вика на на всеки ъпдейт се вижда, кои как работи ;D
 
Re: Нов Panda Update на 15 или 18 март

много лошо този google с тези ъпдейти, то и добре да си работил не си застрахован, просто луда работа
 
За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

Пълна анархия - правят каквото си искат и когато си искат от Г
Аз отдавна ги зарязах и спрях да правя дългосрочни инвестиции в оптимизирането
 
За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

На умряло куче, нож вадят нищо не може да уплаши моите 20 посетители в ден. Пак ще си идват, защото ме аз им пращам по скайпа линка)))
 
За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

Позволете ми да направя прогноза, какво ще се случи :)
Нека приемем, че линковете все още имат много влияние за СЕРПа (ако не е така, то няма да се води борба срещу тях), и това означава, че в този ъпдейт ще се опитат да ги класифицират някак, което до този момент не е направено.
Моето мнение е, че ще бъдат въведени следните промени:
- нови линкове няма да влияят на резултатите. Всеки линк ще минава през "сандбокс" и след изтичането на определено време ще започне да предава тежест.
- донорите ще бъдат класифицирани, според количеството изходящи линкове и заспамените няма да влияят по никакъв начин на резултатите
- ако изходящите линкове от донорите водят основно към ниско качествени ресурси, даже да са малко по количество, то тези донори няма да влияят на серпа. Под нискокачествени ресурси се разбират сайтове с малко страници, без социални сигнали, висок % на отказалите се, много реклама, афилейти и т.н. (мисля, че всеки може да продължи този списък)
- може би ще сложат езиков филтър и линкове от сайтове на кирлица, няма да предават тежест за сайтове на латиница (напр.). Имат алгоритъм за разпознаване на езика, използват в преводача.
- сайтове донори с малко страници, голям % копи/пейст ще бъдат изхвърляни от индекса много по-бързо, от това, което е в момента
- линкове по които няма извършени преходи, ще отдават много по-малко тежест, отколкото тези по които има преходи.
- ще се увеличи влиянието на окололинковия текст в рамките на изречението в което е линка.

Ако това се случи, според мен ще бъде най-правилното и логичното.
Защото всички тези писма са пълен идиотизъм и знам много хора, със сериозни проекти, които НЯМАТ акаунт в Уебмастер тула.
А и много хора са получили писма, без да са купували линкове.
Което означава, че нямат точен фокус за това, какво е платен линк и какво не е платен линк.
При това развитие на нещата, в СЕРПа няма да има голямо сътресение, което ще запази релевантноста му, но излизането на нови сайтове ще е свързано с повече време и усилия.
Към горе описаното ще се добавят засилено влияние на социални сигнали, авторство, честота на поява на нов контент и неговото споделяне, цитиране и т.н.
Но времето ще покаже, дали съм бил прав и дали съм познал нещо от предстоящите промени :)
 
За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

И аз си мисля че нататък ще се работи. Класификация на линковете, по-специално към определяне кои са социалните линкове и промяна на начините по които е "допустимо" да се развива проект във времето. Със социални линкове ще може и агресивно, но с линкове от сайтове с по-статично съдържание ще трябва да се внимава.

Напоследък все повече се замислям за взаимовръзките между отделните гугъл подразделения, в каква последователност ги ползват от гугъл и за какво. По-специално връзката между серпа на гугъл (промените които настъпват в серпа след всеки ъпдейт) и данните в гугъл уебмастър тулс (натрупване за 2-3 седмици на информация за покачване и понижения по средната позиция на класирането) като резултатът от това е пълно или по-задълбочено филтриране и премахване от серпа на сайтовете прекалено загубили позиции в резултат на ъпдейта. Гугъл не разбират веднага кои са сайтове които трябва да се дофилтрират след ъпдейт и данните от уебмастър тулса им дават необходимата информация.
Преди време помислих, че ми се е сторило, но при добавяне на сравнително добре развит сайт в акаунта, веднага ми се попълниха данни за средни позиции в серпа. Не съм сигурен дали е така наистина, ако някой скоро е добавял сайт и е забелязал може да потвърди или отрече. Ако съм прав това дава обяснение защо Гугъл събират и складират данни и за сайтовете които не са добавени в уебмастър тулс.
 
Последно редактирано:
За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

SeoLab, благодаря за интересното мнение :). Замислих се дори малко над него и измислих следното:
Малко драстични ми се струват някои от нещата, които казваш. Примерно аз имам поне 1 натурален линк от сайт на изцяло друг език. Понеже разбират английски са линкнали към мен, но там си обсъждат нещата на някакъв си друг език и анкора е на него език. Този линк трябва да се зачита и не вярвам Гугъл да не са запознати с тези неща.
А за новите линкове ако не се зачитат бързо няма ли да се влоши качеството на серпа? Нали правеха някакви работи да избутват временно страници дето са получили доста линкове на скоро. Това ще отпадне ли в такъв случай?
 
За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

Към горе описаното ще се добавят засилено влияние на социални сигнали, авторство, честота на поява на нов контент и неговото споделяне, цитиране и т.н.
SeoLab,
нищо не казваш за микроданните.
Дай да ги добавим и тях като фактор:eek:
 
Re: За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

Re: За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

- може би ще сложат езиков филтър и линкове от сайтове на кирлица, няма да предават тежест за сайтове на латиница (напр.). Имат алгоритъм за разпознаване на езика, използват в преводача.

Почти същите неща си мисля за всичко, което си написал Драго. Единствено в цитата смятам, че ще е по-строго и ще ги огранчат до език, а не до кирилица, изключая случаите когато става дума за един и същ бранд.

Но поживём — увидим :)
 
За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

От Гугъл публикуваха официално следното изявление в стихотворна форма за всички собственици на онлайн магазини по нашите ширини, за да обяснят по-точно ситуацията с този и последващите ъпдейти.

"Който иска да е пръви
плаща Адуърдс и се не дръви
А пък който иска без пари
Пингвин и панда хапва, разбери"
 
За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

SeoLab,
нищо не казваш за микроданните.
Дай да ги добавим и тях като фактор:eek:

Говорех основно за линкове, но факторите разбира се, че са много, вкл. и микроданните, които биха могли да имат влияние.
И даже не всички фактори са засегнати, даже ако се говори за линкове, а само много малка част.
Може да се пише още много за това, какво е това хубав линк.

А относно поста на @scoobydoo за езиците, това го включих единственно, ако Гугъл има намерение да се бори конкретно срещу САПЕ и руските площадки.
т.е. да не можеш с руски линкове, да излизаш в Щатите, а да си излизаш в Русия, след, като те цитират и обсъждат там.
Защото в момента с руски линкове се класираш даже на иврид, без никакви грижи, не говоря за англоезичните сайтове.
Все пак едва ли са много руснаците, които имат инсталиран иврид на компа си и ще те линкнат с анчор на иврит и да те обсъждат на руски :)
 
Re: Нов Panda Update на 15 или 18 март

Абсолютно съм съгласен с твърдението, "че нямат точен фокус за това, какво е платен линк и какво не е платен линк"
Част от писмото на Г, което се основава на линкове купени от САПЕ, други не са купувани, гласи:
Не искаме да се доверяваме на връзки, които са неестествени или изкуствени, и препоръчваме премахването на всички неестествени връзки към сайта Ви. Осъзнаваме обаче, че някои от тях може да са извън контрола Ви. Поради това за този конкретен инцидент ще вземем прецизно насочени мерки, така че да намалим доверието в тези връзки.
Ще вземем прецизно насочени мерки, така че да намалим доверието в тези връзки - не сме сигурни дали сте ги купили, но мислим да не ги взимаме в предвид...
 
За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

Добре де ако затворим сайтовете за няколко дни дали ще ни размине бурята. Да ги пуснем когато свърши ъпдейта )))
 
За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

Добре де ако затворим сайтовете за няколко дни дали ще ни размине бурята. Да ги пуснем когато свърши ъпдейта )))

Щом е обявено, значи вече отдавна са преиндексирали нета и извършили всички калкулации и филтрации. И най-вероятно са на фаза "Release Candidate", при която всички служители на Гугъл виждат новите резултати и сигнализират за нередности, преди да го пуснат public.

Така че спасение няма :gadnapanda: :evil:

Към факторите мога да добавя авторство и брандове (rel=publisher).
 
За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

Щом е обявено, значи вече отдавна са преиндексирали нета.
Проблемът е, че е "отдавна" :)
Базата е прекалено стара.
Сайт, на който линковете са свалени преди повече от 2 месеца и който в момента няма пукнат линк е получил писмото. :)
 
За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

Проблемът е, че е "отдавна" :)
Базата е прекалено стара.
Сайт, на който линковете са свалени преди повече от 2 месеца и който в момента няма пукнат линк е получил писмото. :)

По мои тестове сайт, на който определени линковете са свалени в края на ноември миналата година, в GWT изчезнаха едва в края на февруари. Линковете бяха специфични и много на брой, затова ги следя с инструмента "Състояние в индекса", а само чрез "Връзки към сайта ви".

Така че 2 месеца са нищо и според мен са крайно недостатъчни, за да ги отпише Гугъл. Пак зависи на какви сайтове са и колко често се обхождат. Ако са новинарски е ясно... :)

Между другото наистина се случва нещо, защото данните на инструмента "Състояние в индекса" сега ги гледам и са опреснени, като старите са заличени.
 
За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

По мои тестове сайт, на който определени линковете са свалени в края на ноември миналата година, в GWT изчезнаха едва в края на февруари....
Преди време имах линк на сайт, който приключи съществуването си още в края на Август, но все още ми виси в GWT и понеже от там броя на линковете беше голям е в началото на списъка и ми се набива на очи. Сега погледнах и спрямо преди 2 дни линковете са спаднали на половина от въпросния сайт. Явно чистят ама пък чистене 6 месеца....
 
За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

За: Нов Panda Update на 15 или 18 март

Изкъртиха ги, сега чистят, от понеделник ще извозват :)
 

Горе