SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Линкове без Анкор текст

yordanp

New member
80% от беклинковете към сайта ми са без анкор текст, просто линк който не съдържа даже ключова дума.
Същите линкове в по-голям процент са от тематични сайтове.
Опитвам се да избутвам по определени запитвания чрез такива линкове, като разчитам на това, че са в сайтове с обща тематика и белким бота зачете съдържанието на страницата от която е линка като релевантно (и съответния линк като релевантен).
В същите сайтове нямам възможност да поставям анкор текст, за това се чудех дали има смиъл да продължавам с такъв линкбилдинг?

Предполагам че за да избутам по дадена ключова дума, трябва да имам различни комбинации на думата в беклинковете и за това се двоумя, доклко да влагам усилия в намирането на такива.
Или от безанкорните е най-добре да отсея по-авторитетните сайтове и тези които дават DoFollow линк?
 
Re: Линкове без Анкор текст

Хубаво е, че имаш толкова голям брой безанчорни връзки, поне можеш да си сигурен, че няма да отнесеш някой пигнвин. Но е добре да имаш и повече връзки, съдържащи ключови думи. Така че според мен е добре да започнеш да си набавяш връзки с ключови думи.
 
За: Линкове без Анкор текст

За: Линкове без Анкор текст

yordanp Като няма линк с ключовата дума която те интересува, как да се класираш напред? Бота разбира за какво става дума и те класира според усмотрението му, но тебе предполагам че те интересуват определени ключови думи, нали?
 
Re: Линкове без Анкор текст

Хубаво е, че имаш толкова голям брой безанчорни връзки, поне можеш да си сигурен, че няма да отнесеш някой пигнвин. Но е добре да имаш и повече връзки, съдържащи ключови думи. Така че според мен е добре да започнеш да си набавяш връзки с ключови думи.

Напълно съм съгласен. Време е и малко с анкор да насъбереш, но не прекалявай, че зоо градината е много лоша. :clap:
 

Горе