Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търся списък с прес рилийз сайтове.

Collapse
X
  • Филтър
  • Период
  • Показване на
Clear All
нови коментари

• Търся списък с прес рилийз сайтове.

Здравейте хора, дали на някой не му се намира списък с пресрилийз сайтове Ще съм много благодарен ако го споделите.

Re: Търся списък с прес рилийз сайтове.

Ето един сайт, не e лош, публикуват кадърно написаните ПРи.

Коментар

За: Търся списък с прес рилийз сайтове.

О мерси Мите аз принципно по-рядко ги ползвам. Кога ще пускаш готЯния уеб сайт от подписа

Коментар

Здравейте, имам два въпроса по темата с пр сайтове.
        Медиите гледат ли подобен тип сайтове и съобразяват ли се с тях? Например ако имам някаква сензационна новина и я пусна в такива сайтове някой ще ми обърне ли внимание?
        И второ от SEO гледна точка линковете в такива сайтове имат ли все още тежест? Защото властелина на котките вече няколко пъти подмята, че не броят линкове от пр сайтове :-)

Коментар

- Медиите в БГ не гледат такива сайтове, журналистите го правят. Друг е въпроса кога журналист ще се хване да нашише нещо по прес съобщение, без да е платено за това на дадената медия... (тоя фарс го има само в БГ).

- Колега, линкът си е линк, без значение къде седи. Основната идея на линковете е да са на места, на които хората биха кликнали и като влязат в страницата, да намерят това, което са очаквали или търсят. Глупостите с dofollow/nofollow и подобните истерии по-добре ги забравете.

Коментар

В момента съм на тази тема. Оказа се, че списъкът ми с подобни сайтове е неактуален - има изчезнали сайтове; има сайтове, които са променили предназначението си; има изоставени сайтове; има сайтове, които вече не приемат публикации; има сайтове, за които изходящ линк е табу; има сайтове които искат неразумно висока такса за публикувани и т.н.

По списъка на Митко:
            - НЕ препоръчвам PressBulgaria.com - цената за публикуване от 4,80лв не е висока, но СЛЕД като изпратих SMS се оказа, че текста е отхвърлен, защото "съдържал реклама" - каква невероятна изненада... Всякакви опити да променя текста и да им го пратя повтороно останаха без отговор.
            - biznews.bg ми поискаха 1000лв за публикуване на прес съобщение, защото било корпоративно... може нещо да не сме се разбрали, писах им - не ми отговориха;
            - mypr.bg - работи;
            - press.dir.bg - не го публикуваха;
            - 3rdnews.info - мисля, че е променен и вече е уеб директория;
            - pr-bg.com - не виждам начин за изпращане (да ме поправи някой, ако греша);
            - 4Press.idg.bg - nofollow линкове;
            - pressbox.bg - не са ми приемали до момента съобщение, не виждам да има линкове в текста (или в края на текста);
            - press-release.bg - строги правила за публикуване, не приемат линкове.

Други предложения моля?

Коментар

PR сфера на Дневник http://www.dnevnik.bg/pr_sfera/

Коментар

А за тези какво ще кажете - prweb.com? - $99 е цената на съобщение, но твърдят, че го разпространявали до 30000 журналисти, има и някакво проследяване. Т.е. ако ефекта наистина е добър то $99 си заслужава.

Коментар

Мисля че това го няма в най-евтиния им пакет.

До скоро ползвах главно http://www.pressreleasemonkey.com/services , но качеството на услугата падна много през последните месеци.

Ако имаш бюджет за Advanced или Premium пакета на PRWeb http://service.prweb.com/pricing/ пускай там

Коментар

Първоначално публикувано от oggin View Post
                    Мисля че това го няма в най-евтиния им пакет.

До скоро ползвах главно http://www.pressreleasemonkey.com/services , но качеството на услугата падна много през последните месеци.

Ако имаш бюджет за Advanced или Premium пакета на PRWeb http://service.prweb.com/pricing/ пускай там
                    Да прав си, разгледах по-подробно пакетите, изглежда, че Advanced е най-ниския, който си заслужава. Мерси за инфото.

Коментар

+1 за високите планове на PRweb - може би в момента е една от най-добрите услуги и с най-голямо облъчване на читави медии и журналисти (извън БГ). Като цена/качество не съм намирал еквивалент до момента.

Коментар

Re: За: Търся списък с прес рилийз сайтове.

Първоначално публикувано от gan View Post
                        - biznews.bg ми поискаха 1000лв за публикуване на прес съобщение, защото било корпоративно... може нещо да не сме се разбрали, писах им - не ми отговориха;
                        Нещо не сте се разбрали, то и на сайта си пише, че е безплатно (тествано лично)?!?

Коментар

Re: За: Търся списък с прес рилийз сайтове.

Първоначално публикувано от alsest View Post
                          Нещо не сте се разбрали, то и на сайта си пише, че е безплатно (тествано лично)?!?
                          Да и при мен пуснаха безплатно не са искали пари, но за сметка на това ми махнаха линка, т.е остана само урл-то без да е активно към източника Но иначе я публикуваха статията още същия ден.

Коментар

Тео, ето един сайт за прессъобщения, лесно и бързо без регистрация, заглавието става линк към подаденото URL, но трябва да спазва формата на новинарско съобщение и текста да е уникален, иначе пляскат...
                            Последна редакция от gan; 17-10-2013, 05:10 PM.

Коментар

Изчакайте...
                            X