SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Търся списък с прес рилийз сайтове.

TZahariev

Senior Member
Здравейте хора, дали на някой не му се намира списък с пресрилийз сайтове :) Ще съм много благодарен ако го споделите.
 
За: Търся списък с прес рилийз сайтове.

За: Търся списък с прес рилийз сайтове.

О мерси Мите :) аз принципно по-рядко ги ползвам. Кога ще пускаш готЯния уеб сайт от подписа :)
 
За: Търся списък с прес рилийз сайтове.

За: Търся списък с прес рилийз сайтове.

Здравейте, имам два въпроса по темата с пр сайтове.
Медиите гледат ли подобен тип сайтове и съобразяват ли се с тях? Например ако имам някаква сензационна новина и я пусна в такива сайтове някой ще ми обърне ли внимание?
И второ от SEO гледна точка линковете в такива сайтове имат ли все още тежест? Защото властелина на котките вече няколко пъти подмята, че не броят линкове от пр сайтове :)
 
За: Търся списък с прес рилийз сайтове.

За: Търся списък с прес рилийз сайтове.

- Медиите в БГ не гледат такива сайтове, журналистите го правят. Друг е въпроса кога журналист ще се хване да нашише нещо по прес съобщение, без да е платено за това на дадената медия... (тоя фарс го има само в БГ).

- Колега, линкът си е линк, без значение къде седи. Основната идея на линковете е да са на места, на които хората биха кликнали и като влязат в страницата, да намерят това, което са очаквали или търсят. Глупостите с dofollow/nofollow и подобните истерии по-добре ги забравете.
 
За: Търся списък с прес рилийз сайтове.

За: Търся списък с прес рилийз сайтове.

В момента съм на тази тема. Оказа се, че списъкът ми с подобни сайтове е неактуален - има изчезнали сайтове; има сайтове, които са променили предназначението си; има изоставени сайтове; има сайтове, които вече не приемат публикации; има сайтове, за които изходящ линк е табу; има сайтове които искат неразумно висока такса за публикувани и т.н.

По списъка на Митко:
- НЕ препоръчвам PressBulgaria.com - цената за публикуване от 4,80лв не е висока, но СЛЕД като изпратих SMS се оказа, че текста е отхвърлен, защото "съдържал реклама" - каква невероятна изненада... :) Всякакви опити да променя текста и да им го пратя повтороно останаха без отговор.
- biznews.bg ми поискаха 1000лв за публикуване на прес съобщение, защото било корпоративно... може нещо да не сме се разбрали, писах им - не ми отговориха;
- mypr.bg - работи;
- press.dir.bg - не го публикуваха;
- 3rdnews.info - мисля, че е променен и вече е уеб директория;
- pr-bg.com - не виждам начин за изпращане (да ме поправи някой, ако греша);
- 4Press.idg.bg - nofollow линкове;
- pressbox.bg - не са ми приемали до момента съобщение, не виждам да има линкове в текста (или в края на текста);
- press-release.bg - строги правила за публикуване, не приемат линкове.

Други предложения моля? :)
 
За: Търся списък с прес рилийз сайтове.

За: Търся списък с прес рилийз сайтове.

PR сфера на Дневник http://www.dnevnik.bg/pr_sfera/
 
За: Търся списък с прес рилийз сайтове.

За: Търся списък с прес рилийз сайтове.

А за тези какво ще кажете - prweb.com? - $99 е цената на съобщение, но твърдят, че го разпространявали до 30000 журналисти, има и някакво проследяване. Т.е. ако ефекта наистина е добър то $99 си заслужава.
 
За: Търся списък с прес рилийз сайтове.

За: Търся списък с прес рилийз сайтове.

Мисля че това го няма в най-евтиния им пакет.

До скоро ползвах главно http://www.pressreleasemonkey.com/services , но качеството на услугата падна много през последните месеци.

Ако имаш бюджет за Advanced или Premium пакета на PRWeb http://service.prweb.com/pricing/ пускай там
 
За: Търся списък с прес рилийз сайтове.

За: Търся списък с прес рилийз сайтове.

Мисля че това го няма в най-евтиния им пакет.

До скоро ползвах главно http://www.pressreleasemonkey.com/services , но качеството на услугата падна много през последните месеци.

Ако имаш бюджет за Advanced или Premium пакета на PRWeb http://service.prweb.com/pricing/ пускай там

Да прав си, разгледах по-подробно пакетите, изглежда, че Advanced е най-ниския, който си заслужава. Мерси за инфото.
 
За: Търся списък с прес рилийз сайтове.

За: Търся списък с прес рилийз сайтове.

+1 за високите планове на PRweb - може би в момента е една от най-добрите услуги и с най-голямо облъчване на читави медии и журналисти (извън БГ). Като цена/качество не съм намирал еквивалент до момента.
 
Re: За: Търся списък с прес рилийз сайтове.

Re: За: Търся списък с прес рилийз сайтове.

- biznews.bg ми поискаха 1000лв за публикуване на прес съобщение, защото било корпоративно... може нещо да не сме се разбрали, писах им - не ми отговориха;

Нещо не сте се разбрали, то и на сайта си пише, че е безплатно (тествано лично)?!?
 
Re: За: Търся списък с прес рилийз сайтове.

Re: За: Търся списък с прес рилийз сайтове.

Нещо не сте се разбрали, то и на сайта си пише, че е безплатно (тествано лично)?!?

Да и при мен пуснаха безплатно не са искали пари, но за сметка на това ми махнаха линка, т.е остана само урл-то без да е активно към източника :) Но иначе я публикуваха статията още същия ден.
 
За: Търся списък с прес рилийз сайтове.

За: Търся списък с прес рилийз сайтове.

Тео, ето един сайт за прессъобщения, лесно и бързо без регистрация, заглавието става линк към подаденото URL, но трябва да спазва формата на новинарско съобщение и текста да е уникален, иначе пляскат...
 
Последно редактирано:
Ето два наши проекта!
www.Super-PR.com
www.PRpuzel.com
И в двата можете да публикувате безплато прес релийзи, стига да не са с линкове! С обратна връзка може да се публикува, чрез заплащане!
 
Здравейте, какви са цените за публикация на прес релийз с do follow линк?
 

Горе