SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

oggin

+Ognian Mladenov
Екип
Какво научих от Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Този пост има 2 цели :

  1. да споделим какво сме научили дотук от Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?
  2. да си докажа една теория за fresh index-a

Нещата, които се потвърдиха досега :

  1. липсата на възможности за onpage оптимизация (+ оптимизация на кода), води до по-лоши резултати, дори и при авторитетни сайтове.
  2. при липсата на възможност за добавяне на alt tag, exif върши отлична работа
  3. дори и в неавторитетен сайт, microdata за events се появява до 24 часа в резултатите (за разлика от авторството) :evil:
  4. в момента в който Google събере достатъчно данни по една тема (тренд), започва да дава предимство на новите публикации (fresh index)


Странните неща :

  • За разлика от Facebook страниците, страниците в Google+ почти не се появяват в резултатите (независимо от активността)
  • Резултати от Google+ се появяват изключително рядко (обикновено в топ 20) и изчезват доста бързо. (вероятно на този етап са подходящи само за новини)
  • Единственият резултат влязал в топ 10 за малко, отпадна веднага щом събра няколко коментара

Продължение след малко. Ще се радвам, ако още някой иска да сподели наблюденията си :beer:
 
За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

По точка 4 това се видя много ясно при инициативата за класиране на сайта на правителството по думата оставка - всеки път, когато новинарските сайтове пускаха новина, която има в заглавието си оставка и наставаха големи объркавния на индекса, но самите новини се класираха добре само за сравнително кратко време.
Групата във Facebook https://www.facebook.com/groups/fostavka/ за черните банери #оставка.

Наистина резултати от Google+ много трудно влизат в индекса. Според мен Google изкуствено скромничат, за да не ги обвинят от FB (или друг), че дават приоритет на своята мрежа...


п.п. трябва да погледна в кода, но май черния банер на форума ми покрива линка оставка от текста... затова го направих към вътрешна страница ;)
 
Re: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Някак си глупаво звучи да искат да налагат мрежата си (а доказано искат) и да допускат понякога 4-5 Facebook страници, без всякаква активност, лайкове и т.н. в топ 20.

Поне аз не виждам логиката.

Кой ще насочи време и средства, да поддържа сериозно още една страница, ако тя няма никакъв шанс да излезе, изключая локалните резултати (превод на новите за 2013)
 
За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Теорията на Fresh index си е напълно вярна - така е откакто го пуснаха. Затова и много млади специалисти ахват, когато пуснат нов тематичен сайт и той се пръкне на първите страници след има няма месец... и после не искат да приемат факта, че силата на Fresh индекса е изчезнала и на първите места пак си седят старите и авторитетни сайтове, както и че нещата не са толкова прости и лесни, колкото са изглеждали в началото.

Относно G+ Бизнес страниците и Community-тата - там съм в пълно недоумение каква е логиката от Google да индексират и ранкват добре FB страници, а техните да ги пращат на майната си. Случвало ми се е да се ровя до 50+ страница в SERP-а, докато намеря G+ страница по доста тясна тематика.

Иначе за G+ коментарите... някой светъл ден, когато успея да пусна сайта на Inbound.bg, и с това ще си поиграя... някой ден.
 
Re: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Моята идея за Fresh index не беше само за новите публикации в нови домейни, а и за изместването в резултатите на стари (сериозни като големина публикации) от един и същи домейн с нови ... както ще стане и с тази тук (хванах бас вече) :)
 
За: Re: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

За: Re: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Моята идея за Fresh index не беше само за новите публикации в нови домейни, а и за изместването в резултатите на стари (сериозни като големина публикации) от един и същи домейн с нови ... както ще стане и с тази тук (хванах бас вече) :)

Теорията за канибализацията явно отсъства при fresh алгоритъма :evil: Следях действията на Оги с публикациите от този форум, като първоначално ми направи впечатление първата публикация с точната фраза. Хубав материал, добро и полезно съдържание, информативна, очаквано се ранкна в топ 10 имайки предвид и авторитета на домейна. Оги и сложи не малко линкове, къде тематични, къде не :eek:

Не ми стана ясно обаче как втората публикация успя от раз да измести първата. :confused:

Реално тя не дава отговора на въпроса, който се пита. Тя дискутира други неща. Аз ако съм обикновен потребител и търся отговор на въпроса темата не би ми дала отговор на него.

Сигурен съм, че тази тема ще измести втората, която в момента се подвизава в топа.

Реално и тя не дава отговор на въпроса "защо трябва да купим acer от www.notebook.bg" :) В нея си дискутираме неща за SEO.

Моят извод до момента е, че Google дава страшно предимство на авторитетни сайтове. Не само стари, но и такива в които се пише постоянно съдържание.

И да, няма значение какво публикуват, няма значение дали потребителя е щастлив или не (Мат Кътс нали само това твърди), важното е сайта да е авторитетен. Ако е такъв - може да прави каквото си поиска и в повечето случаи всичко му се разминава.

За момента това се сещам, хубаво е и другите колеги да допълват до какви изводи са стигнали.
 
За: Re: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

За: Re: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Моят извод до момента е, че Google дава страшно предимство на авторитетни сайтове. Не само стари, но и такива в които се пише постоянно съдържание.
И да, няма значение какво публикуват, няма значение дали потребителя е щастлив или не (Мат Кътс нали само това твърди), важното е сайта да е авторитетен. Ако е такъв - може да прави каквото си поиска и в повечето случаи всичко му се разминава.
Как ще обясниш този, който се е залепил на първо място? Гледал съм му и линк профила и социалните сигнали. Остава за мен загадка защо стои на първо. Това, което няма как да видя, е дали се работи по поведенческите фактори.
 
За: Re: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

За: Re: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Как ще обясниш този, който се е залепил на първо място? Гледал съм му и линк профила и социалните сигнали. Остава за мен загадка защо стои на първо. Това, което няма как да видя, е дали се работи по поведенческите фактори.

Николай Стоянов (lilacor) е старо куче и има голям опит. Едва ли на този етап от състезанието би разкрил какво точно прави / или не прави.

Ето картинка на метриките от Market Samurai от днешна дата: Noble Samurai - SEO Competition

Ако искате да ги коментираме.

Въпреките, че вече SEO не е само линкове.
 
За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Според мен лидера е най-добрия сайт по темата в момента и заслужено води. Да не говорим, че redirect-и, връзки от определени типове файлове и т.н. не се хващат толкова лесно и бързо.

За мен далеч по-интересни обаче, са експериментите, които състезанието позволява да се правят. А там има доста любопитни неща. С нетърпение чакам декември, дотогава ще коментирам само нашите :)

Все пак, интересното тепърва предстои ...
 
За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Хъх, интересна занимавка си е, найстина.
Това е първото състезание, в което се включвам и определено ми е интересно. Винаги има какво да се пипне или наблюдава.

Това с wikipedia-та беше мое творение. Принципно статия си беше доста добра и доста дълга. Бях боцнал някой друг линк, един от които беше и към моя домейн, естествено. Затова на няколко пъти се пръкваше в топа. И щото съм нагъл тип след като ми изтриваха страницата, аз пак я правих. Колко можеше да спечеля не се знае, ама все пак.

Може би тия няколко заигравки ме бяха боцнали на 2-3то място за няколко дни, не знам. Далеч съм от това да ги разбирам много нещата. А пък и не си служа с кой знае какви tool-ове, че да знам. Следя си с OpenSiteExploder на seomoz, Google SERPS Search Result Position Tool и редовно си гледам serp-а през проксита през Мозила, защото просто няма как да се добара според мен някакъв реален SERP.

Но това с авторството в google+ се потвърди според мен на 100%. Малко се съмнявам, но мисля, че причината да падна от 3-то място е именно това, че в същото време си играех и четох за линкването на G+ и взех, че го направих и изпаднах, естествено, защото не съм по социалките и не съм киснал грам в G+. След някакво късо време го махнах и имах леко покачване кате че ли.. От някъде седмица някъде отново си ми седи линкнато и спадам, ще видим. Нали е затова - да си играем.

Само едно не схващам, защо не ми показва снимката и "от Георги Янев - в кръговете на 3424 души" примерно. Доста време мина и чак днес забелязах, че се е появил в SERP линка за G+ "Още от Георги Янев". Дали пък да не се показва след като имаш повече от 30-40-50 кръга примерно?
 
За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Ако статията на Николай е изчерпателна, в топ 10 има 2 на Иво и на Ангел които не са. Задължително от началото присъства и 1-2 свежи видеа от тубата, които се сменят. Нека мине и Септември и нещата ще се избистрят.
 
За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Интересното проучване и тоталното побъркване сочи:

Позиция на Ru14:
- 12 - с Мозила през proxy.vpnproxy.asia web през Google SERPS Search Result Position Tool
- 15 - с Мозила през 24facebook.info през Google.bg
- 15 - с Chrome през Google.bg с pws=0
- 15 - с Chrome през Incognito Mode
- 15 - с Chrome през Incognito Mode с pws=0
- 15 - с Chrome през www.girlfast.info през Google.bg
- 12 - с Chrome през beproxy.pro-4u.com Glype през Google SERPS Search Result Position Tool
- 14 - с Chrome през go-pki proxy browsing! през Google.bg
- 13 - с Chrome през Incognito mode през fasttool.info през Google SERPS Search Result Position Tool

Окей, да кажем че може да се приеме 14-15 позиция и толкова. Но според мен това не е нормално. Смисъл.. даже не мога да усетя логиката как може да стане. Едва ли не на всеки различно ще му излиза в зависимост в кой край на света е - тотална лудница.

Няколко снимчици.
http://www.charlike.pw/acer-wabs/img/seo/chrome-incognito-google.png
http://www.charlike.pw/acer-wabs/img/seo/chrome-incognito-proxy-google.png
http://www.charlike.pw/acer-wabs/img/seo/chrome-incognito-proxy-sitemapdoc.png
http://www.charlike.pw/acer-wabs/img/seo/ff-google-p1.png
http://www.charlike.pw/acer-wabs/img/seo/ff-google-p2.png
http://www.charlike.pw/acer-wabs/img/seo/ff-proxy-google-p1.png
http://www.charlike.pw/acer-wabs/img/seo/ff-proxy-google-p2.png
http://www.charlike.pw/acer-wabs/img/seo/ff-proxy-sitemapdoc-fellowships.png
http://www.charlike.pw/acer-wabs/img/seo/ff-proxy-sitemapdoc.png
http://www.charlike.pw/acer-wabs/img/seo/ff-sitemapdoc-charlikepw-14.png

От цялата какафония, само мога да разбера, че от 5-6 дни не ми е индексирал сайта и някаква ориентировачна позиция, Само като погледна, че не ми е сменен desc, който идва от <article> и itemprop="articleBody". Вчера през ноща съм сменил content-a, демек повече от 30+ часа.

Че сайта ми няма съдържание, окей, тва ясно не ми е за това, нали си играя и си тествам. Но тия дни така или иначе ще пусна направо блога и ще имам малко повечко време да напиша статиите, които да се постват сами през 1-2 дни.

Ама въпреки всичко.. Дразни ме, не ми се струва нормално.
 
За: Re: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

За: Re: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Николай Стоянов (lilacor) е старо куче и има голям опит. Едва ли на този етап от състезанието би разкрил какво точно прави / или не прави.

Ето картинка на метриките от Market Samurai от днешна дата: Noble Samurai - SEO Competition

Ако искате да ги коментираме.

Въпреките, че вече SEO не е само линкове.

Да, прав си, линковете към този сайт са малко и не особено тематични и авторитетни :) Николай е сложил много текстове и много добро вътрешно линкване. Между другото, текстовете са много забавни и доста се посмях.
 
За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Ще видите вие като Калин К. фреймне сайта на Николай и изсипе връзки от всички бг домейни 3-4 преди края на състезанието. Кофти стратегия за дългосрочен успех, но си заслужава да се рискува :).
 
За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Ще видите вие като Калин К. фреймне сайта на Николай и изсипе връзки от всички бг домейни 3-4 преди края на състезанието. Кофти стратегия за дългосрочен успех, но си заслужава да се рискува :).

Съмнявам се, че това все още работи, то си е блекхет от всякъде.
 
За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Съмнявам се, че това все още работи, то си е блекхет от всякъде.

Е, че то сапе-то си работи като пушка, пък колко повече авторитетните домейни на Калин :)
 
За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Е, че то сапе-то си работи като пушка, пък колко повече авторитетните домейни на Калин :)

Говорих за фреймването, не за сапе ;)
 
За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Извод: да се задържиш в челото изисква постоянна работа. Трудолюбивите и инвестиращи време са в челната. Тези, при които липсва активност се радват на моментен успех и увисване.
 

Горе