Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Collapse
X
  • Филтър
  • Период
  • Показване на
Clear All
нови коментари

• Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Какво научих от Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Този пост има 2 цели :
    1. да споделим какво сме научили дотук от Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?
    2. да си докажа една теория за fresh index-a

Нещата, които се потвърдиха досега :
    1. липсата на възможности за onpage оптимизация (+ оптимизация на кода), води до по-лоши резултати, дори и при авторитетни сайтове.
    2. при липсата на възможност за добавяне на alt tag, exif върши отлична работа
    3. дори и в неавторитетен сайт, microdata за events се появява до 24 часа в резултатите (за разлика от авторството)
    4. в момента в който Google събере достатъчно данни по една тема (тренд), започва да дава предимство на новите публикации (fresh index)

Странните неща :
    • За разлика от Facebook страниците, страниците в Google+ почти не се появяват в резултатите (независимо от активността)
    • Резултати от Google+ се появяват изключително рядко (обикновено в топ 20) и изчезват доста бързо. (вероятно на този етап са подходящи само за новини)
    • Единственият резултат влязал в топ 10 за малко, отпадна веднага щом събра няколко коментара

Продължение след малко. Ще се радвам, ако още някой иска да сподели наблюденията си

За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

По точка 4 това се видя много ясно при инициативата за класиране на сайта на правителството по думата оставка - всеки път, когато новинарските сайтове пускаха новина, която има в заглавието си оставка и наставаха големи объркавния на индекса, но самите новини се класираха добре само за сравнително кратко време.
    Групата във Facebook https://www.facebook.com/groups/fostavka/ за черните банери #оставка.

Наистина резултати от Google+ много трудно влизат в индекса. Според мен Google изкуствено скромничат, за да не ги обвинят от FB (или друг), че дават приоритет на своята мрежа...

п.п. трябва да погледна в кода, но май черния банер на форума ми покрива линка оставка от текста... затова го направих към вътрешна страница

Коментар

Re: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Някак си глупаво звучи да искат да налагат мрежата си (а доказано искат) и да допускат понякога 4-5 Facebook страници, без всякаква активност, лайкове и т.н. в топ 20.

Поне аз не виждам логиката.

Кой ще насочи време и средства, да поддържа сериозно още една страница, ако тя няма никакъв шанс да излезе, изключая локалните резултати (превод на новите за 2013)

Коментар

Теорията на Fresh index си е напълно вярна - така е откакто го пуснаха. Затова и много млади специалисти ахват, когато пуснат нов тематичен сайт и той се пръкне на първите страници след има няма месец... и после не искат да приемат факта, че силата на Fresh индекса е изчезнала и на първите места пак си седят старите и авторитетни сайтове, както и че нещата не са толкова прости и лесни, колкото са изглеждали в началото.

Относно G+ Бизнес страниците и Community-тата - там съм в пълно недоумение каква е логиката от Google да индексират и ранкват добре FB страници, а техните да ги пращат на майната си. Случвало ми се е да се ровя до 50+ страница в SERP-а, докато намеря G+ страница по доста тясна тематика.

Иначе за G+ коментарите... някой светъл ден, когато успея да пусна сайта на Inbound.bg, и с това ще си поиграя... някой ден.

Коментар

Re: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Моята идея за Fresh index не беше само за новите публикации в нови домейни, а и за изместването в резултатите на стари (сериозни като големина публикации) от един и същи домейн с нови ... както ще стане и с тази тук (хванах бас вече) :-)

Коментар

За: Re: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Първоначално публикувано от oggin View Post
            Моята идея за Fresh index не беше само за новите публикации в нови домейни, а и за изместването в резултатите на стари (сериозни като големина публикации) от един и същи домейн с нови ... както ще стане и с тази тук (хванах бас вече) :-)
            Теорията за канибализацията явно отсъства при fresh алгоритъма Следях действията на Оги с публикациите от този форум, като първоначално ми направи впечатление първата публикация с точната фраза. Хубав материал, добро и полезно съдържание, информативна, очаквано се ранкна в топ 10 имайки предвид и авторитета на домейна. Оги и сложи не малко линкове, къде тематични, къде не

Не ми стана ясно обаче как втората публикация успя от раз да измести първата.

Реално тя не дава отговора на въпроса, който се пита. Тя дискутира други неща. Аз ако съм обикновен потребител и търся отговор на въпроса темата не би ми дала отговор на него.

Сигурен съм, че тази тема ще измести втората, която в момента се подвизава в топа.

Реално и тя не дава отговор на въпроса "защо трябва да купим acer от www.notebook.bg" В нея си дискутираме неща за SEO.

Моят извод до момента е, че Google дава страшно предимство на авторитетни сайтове. Не само стари, но и такива в които се пише постоянно съдържание.

И да, няма значение какво публикуват, няма значение дали потребителя е щастлив или не (Мат Кътс нали само това твърди), важното е сайта да е авторитетен. Ако е такъв - може да прави каквото си поиска и в повечето случаи всичко му се разминава.

За момента това се сещам, хубаво е и другите колеги да допълват до какви изводи са стигнали.

Коментар

Първоначално публикувано от w1ck3dgam3 View Post
              Не ми стана ясно обаче как втората публикация успя от раз да измести първата.
              Дали защото има линк към Уикипедия?

Коментар

Моят извод до момента е, че Google дава страшно предимство на авторитетни сайтове. Не само стари, но и такива в които се пише постоянно съдържание.
                И да, няма значение какво публикуват, няма значение дали потребителя е щастлив или не (Мат Кътс нали само това твърди), важното е сайта да е авторитетен. Ако е такъв - може да прави каквото си поиска и в повечето случаи всичко му се разминава.
                Как ще обясниш този, който се е залепил на първо място? Гледал съм му и линк профила и социалните сигнали. Остава за мен загадка защо стои на първо. Това, което няма как да видя, е дали се работи по поведенческите фактори.

Коментар

Първоначално публикувано от Dimo View Post
                  Как ще обясниш този, който се е залепил на първо място? Гледал съм му и линк профила и социалните сигнали. Остава за мен загадка защо стои на първо. Това, което няма как да видя, е дали се работи по поведенческите фактори.
                  Николай Стоянов (lilacor) е старо куче и има голям опит. Едва ли на този етап от състезанието би разкрил какво точно прави / или не прави.

Ето картинка на метриките от Market Samurai от днешна дата: Noble Samurai - SEO Competition

Ако искате да ги коментираме.

Въпреките, че вече SEO не е само линкове.

Коментар

Според мен лидера е най-добрия сайт по темата в момента и заслужено води. Да не говорим, че redirect-и, връзки от определени типове файлове и т.н. не се хващат толкова лесно и бързо.

За мен далеч по-интересни обаче, са експериментите, които състезанието позволява да се правят. А там има доста любопитни неща. С нетърпение чакам декември, дотогава ще коментирам само нашите

Все пак, интересното тепърва предстои ...

Коментар

Хъх, интересна занимавка си е, найстина.
                      Това е първото състезание, в което се включвам и определено ми е интересно. Винаги има какво да се пипне или наблюдава.

Това с wikipedia-та беше мое творение. Принципно статия си беше доста добра и доста дълга. Бях боцнал някой друг линк, един от които беше и към моя домейн, естествено. Затова на няколко пъти се пръкваше в топа. И щото съм нагъл тип след като ми изтриваха страницата, аз пак я правих. Колко можеше да спечеля не се знае, ама все пак.

Може би тия няколко заигравки ме бяха боцнали на 2-3то място за няколко дни, не знам. Далеч съм от това да ги разбирам много нещата. А пък и не си служа с кой знае какви tool-ове, че да знам. Следя си с OpenSiteExploder на seomoz, Google SERPS Search Result Position Tool и редовно си гледам serp-а през проксита през Мозила, защото просто няма как да се добара според мен някакъв реален SERP.

Но това с авторството в google+ се потвърди според мен на 100%. Малко се съмнявам, но мисля, че причината да падна от 3-то място е именно това, че в същото време си играех и четох за линкването на G+ и взех, че го направих и изпаднах, естествено, защото не съм по социалките и не съм киснал грам в G+. След някакво късо време го махнах и имах леко покачване кате че ли.. От някъде седмица някъде отново си ми седи линкнато и спадам, ще видим. Нали е затова - да си играем.

Само едно не схващам, защо не ми показва снимката и "от Георги Янев - в кръговете на 3424 души" примерно. Доста време мина и чак днес забелязах, че се е появил в SERP линка за G+ "Още от Георги Янев". Дали пък да не се показва след като имаш повече от 30-40-50 кръга примерно?

Коментар

Ако статията на Николай е изчерпателна, в топ 10 има 2 на Иво и на Ангел които не са. Задължително от началото присъства и 1-2 свежи видеа от тубата, които се сменят. Нека мине и Септември и нещата ще се избистрят.

Коментар

Интересното проучване и тоталното побъркване сочи:

Позиция на Ru14:
                          - 12 - с Мозила през proxy.vpnproxy.asia web през Google SERPS Search Result Position Tool
                          - 15 - с Мозила през 24facebook.info през Google.bg
                          - 15 - с Chrome през Google.bg с pws=0
                          - 15 - с Chrome през Incognito Mode
                          - 15 - с Chrome през Incognito Mode с pws=0
                          - 15 - с Chrome през www.girlfast.info през Google.bg
                          - 12 - с Chrome през beproxy.pro-4u.com Glype през Google SERPS Search Result Position Tool
                          - 14 - с Chrome през go-pki proxy browsing! през Google.bg
                          - 13 - с Chrome през Incognito mode през fasttool.info през Google SERPS Search Result Position Tool

Окей, да кажем че може да се приеме 14-15 позиция и толкова. Но според мен това не е нормално. Смисъл.. даже не мога да усетя логиката как може да стане. Едва ли не на всеки различно ще му излиза в зависимост в кой край на света е - тотална лудница.

Няколко снимчици.
                          http://www.charlike.pw/acer-wabs/img...ito-google.png
                          http://www.charlike.pw/acer-wabs/img...oxy-google.png
                          http://www.charlike.pw/acer-wabs/img...sitemapdoc.png
                          http://www.charlike.pw/acer-wabs/img...-google-p1.png
                          http://www.charlike.pw/acer-wabs/img...-google-p2.png
                          http://www.charlike.pw/acer-wabs/img...-google-p1.png
                          http://www.charlike.pw/acer-wabs/img...-google-p2.png
                          http://www.charlike.pw/acer-wabs/img...ellowships.png
                          http://www.charlike.pw/acer-wabs/img...sitemapdoc.png
                          http://www.charlike.pw/acer-wabs/img...rlikepw-14.png

От цялата какафония, само мога да разбера, че от 5-6 дни не ми е индексирал сайта и някаква ориентировачна позиция, Само като погледна, че не ми е сменен desc, който идва от <article> и itemprop="articleBody". Вчера през ноща съм сменил content-a, демек повече от 30+ часа.

Че сайта ми няма съдържание, окей, тва ясно не ми е за това, нали си играя и си тествам. Но тия дни така или иначе ще пусна направо блога и ще имам малко повечко време да напиша статиите, които да се постват сами през 1-2 дни.

Ама въпреки всичко.. Дразни ме, не ми се струва нормално.

Коментар

Николай Стоянов (lilacor) е старо куче и има голям опит. Едва ли на този етап от състезанието би разкрил какво точно прави / или не прави.

Ето картинка на метриките от Market Samurai от днешна дата: Noble Samurai - SEO Competition

Ако искате да ги коментираме.

Въпреките, че вече SEO не е само линкове.
                            Да, прав си, линковете към този сайт са малко и не особено тематични и авторитетни Николай е сложил много текстове и много добро вътрешно линкване. Между другото, текстовете са много забавни и доста се посмях.

Коментар

Ще видите вие като Калин К. фреймне сайта на Николай и изсипе връзки от всички бг домейни 3-4 преди края на състезанието. Кофти стратегия за дългосрочен успех, но си заслужава да се рискува .

Коментар

Изчакайте...
                              X