SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как да накарам google да индексира върнати резултати?

redpicasso

New member
Здравейте,
в SEO-то съм доста бос :D почти нищичко не знам.
Ето питането ми, как да направя така, че google (пък и други търсачки) да индексират върнати резултати?
Става на въпрос за индекс на страници като тази:

1
2

и съответно от тези страници линковете към търсачката:

пример

За момента до колкото виждам в google се появява новата начална страница, но не и вътрешните. Някакви идеи?

Много благодаря.
 
Re: Как да накарам google да индексира върнати резултати?

Имаш ли ги на база резултатите? Ако ги имаш, правиш един sitemaps с всичките песни и си готов.
 
Re: Как да накарам google да индексира върнати резултати?

Имаш ли ги на база резултатите? Ако ги имаш, правиш един sitemaps с всичките песни и си готов.

Имам ги да, как се прави sitemap? :D
 
Re: Как да накарам google да индексира върнати резултати?

Много благодаря. :)
 
Re: Как да накарам google да индексира върнати резултати?

Ето и едно десктоп решение за Google, Yahoo sitemaps - Безплатно е, но има проблем с датата, а това с един финд и реплейс се оправя и рови колкото и както му кажеш :)

http://gsitecrawler.com/
 
Re: Как да накарам google да индексира върнати резултати?

Ще погледна това последното :)

Интересно ми е колко време отнема направата на един SiteMap?
Това on-line ми се струва бавно - 500 страници за 15 минути.
Изтеглих една програма 10 000 за 2 часа някъде.

С това темпо за пълен SiteMap ще чакам най-малко един месец :D

Може би пропускам целта на начинанието...Всички възможни страници ли е логично да индексирам?
 
Последно редактирано:
Re: Как да накарам google да индексира върнати резултати?

Потърси и A1 Sitemap Generator. Безплатен десктоп туул е.

5 000 страници ги прави за 15-тина мин, но все пак зависи от връзката ти, от сървъра и т.н.
 
Re: Как да накарам google да индексира върнати резултати?

Потърси и A1 Sitemap Generator. Безплатен десктоп туул е.

5 000 страници ги прави за 15-тина мин, но все пак зависи от връзката ти, от сървъра и т.н.

Точно A1 си изтеглих. Има ли някаква специална настройка?
При преглеждането на сайта програмата зарежда ли пълните скриптове/изображения и т.н.?
 
Re: Как да накарам google да индексира върнати резултати?

Нямам я на този компютър и не се сещам в момента. Имаше доста настройки. Поиграй си и ще разбереш.
 
Re: Как да накарам google да индексира върнати резултати?

Още един последен въпрос.

Значи програмата изважда XML файл, той къде трябва да стои?
Има ли проблем ако въпросния файл се обновява постоянно?
 
Re: Как да накарам google да индексира върнати резултати?

Слагаш го в главната директория на сайта. Регистрираш го в Уебмасър Туулз и/или в други търсачки. Няма проблем за обновяването.

Може да го споменеш и в robots.txt

 
Последно редактирано:
Re: Как да накарам google да индексира върнати резултати?

Значи ако днес си кача сайтмап с 20 000 линка бота на гугъл може да мине, евентуално ще ги индексира. Утре ако кача нов файл с добавени още 20 000 пак ще ги индексира така ли?

П.П. Има ли ограничение на броя на линковете?
 
Последно редактирано:
Re: Как да накарам google да индексира върнати резултати?

btw не съм много сигурен дали G толерира това. Забелязвам все по-често, че diri.bg се появяват в Google търсене с такива резултати
 
Re: Как да накарам google да индексира върнати резултати?

За индексиране на резултати от сърчове ли говорим май не го толерираше имаше мината година едни писания да се избягва когато не представляват валю за постетителите на сайта....
 
Re: Как да накарам google да индексира върнати резултати?

Значи ако днес си кача сайтмап с 20 000 линка бота на гугъл може да мине, евентуално ще ги индексира. Утре ако кача нов файл с добавени още 20 000 пак ще ги индексира така ли?

Така, така. А на третия ден ще ги вкара в съплементала. XML Sitemapt - Честито!
 

Горе