SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

170k връзки и ПР 0 ?

daka

New member
Здравейте,
някой може ли да ми каже как така сайт с 170к връзки към него(yahoo) стана на 0 при последния ъпдейт? Възможно ли е наказанието да идва, защото беше включен в TLA? Щях да забравя, края на лятото промених урл-тата на френдли такива и вътрешните връзки в ъебмастър туулса показва едва 500( бяха 111к).
 
Re: 170k връзки и ПР 0 ?

ами сигурно е този
Код:
http://www.bulgariapropertyportal.com/

Мдаа той е и много ме ядосва, защото хвърлих доста труд по оптимизацията му преди време. Не излиза особено добре в гугъл- на 20 позиция за bulgaria property, в yahoo за същата фраза е на първа позиция.
 
Re: 170k връзки и ПР 0 ?

Ами аз грубо виждам над 187.000 бека
тук гледам: backlinkwatch.com/index.php
Нямам време в момента да ги тегля всички и да ги анализирам с програма.
Но виждам и много които са под nofollow.
Това че сайта е в TLA може наистина да се окаже проблем.
Гугъл много твърдо реагира на сайтове от тези борси.
Това че е нулев ПР-а, най-вероятно е санкция именно с обезценка на сайта и невъзможноста да продава линкове :)
А това че е на 2-ра страница показва, че няма наложени санкции в СЕРП-а
Аз имам подобен сайт, който от 5-ца падна на 3-ка, заради продажба на линкове.
 
Re: 170k връзки и ПР 0 ?

Много добро сайтче верно. :)
А, да питам тези outbound ..до каква цифра е добре да бъдат?
 
Re: 170k връзки и ПР 0 ?

Много добро сайтче верно. :)
А, да питам тези outbound ..до каква цифра е добре да бъдат?
Браво! :)
Наблюдателен си.
Хубав въпрос :)
Кой от колегите може да отговори?
Въпрос с повишена (по-точно средна) трудност, за влиянието на линковете и линковата маса :)
И като допълнение OBL при кои сайтове е по-висок като влияние - от сайтове с по-висок ПР или по-нисък, по отношение на сайта акцептор?
Въпроса стана с повишена трудност :)

Вашите мнения колеги?
 
Последно редактирано:
Re: 170k връзки и ПР 0 ?

Ъ, а акцептор какво е? =)
Добре ли е акцептор да линква към тебе?
Aкцептор е твоя сайт, а донор е сайта където е твоя линк :)
 
Re: 170k връзки и ПР 0 ?

Интересно, че почти 250 прегледа имаше на темата и никой нищо не написа.
Надявам се, че по-скоро от мързел, отколкото от незнание, защото ако е от 2-то ще е много жалко.
Това са основни неща които трябва да знае всеки оптимизатор.
По линка по-долу съм се опитал да разивия темата до колкото мога подробно, макар че има още много нюанси, но поне основното съм написал.
seomaster-bg.blogspot.com/2008/10/blog-post.html
Само да уточня, там не става въпрос само за OBL, а като цяло за линковете.
Не написах тук, защото темата мисля че ще е интересна за по-широк кръг хора, а не само за посетителите на форума, така че моля да не бъда разбран погрешно.
 

Горе