SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Търся съвет относно редирект на стар сайт към нов.

palmag

Member
[FONT=Liberation Serif, serif]Преди около 6 месеца редиректнах един WordPress сайт от стар домейн на нов.[/FONT]
[FONT=Liberation Serif, serif]По начина по който е описан от Васил Тошков в тази статия https://www.cloxy.com/blog/new-domain/ .
Всичко премина добре страниците са индексирани за което му благодаря.
[/FONT]


[FONT=Liberation Serif, serif]Проблема е там че в стария сайт бях направил редирект на една стара публикация с кофти url адрес към нов (пример): Redirect 301 /2012/01/кофти-url-адрес/ /добър-url-адрес/[/FONT]
[FONT=Liberation Serif, serif]Към въпросния стар url адрес имам линкове от много високо авторитетни сайтове, който не могат да бъдат купени с пари.[/FONT]

[FONT=Liberation Serif, serif]След като направих редиректа от стария към новия сайт:[/FONT]
[FONT=Liberation Serif, serif]RewriteEngine On
RewriteRule ^(.*)$ http://example.com/$1 [R=301,L]
[/FONT]


[FONT=Liberation Serif, serif]Редиректа от стария сайт който бях направил, спря да се осъществява и започно да редиректва към nov-sait.com/[/FONT][FONT=Liberation Serif, serif]2012/01/кофти-url-адрес/[/FONT][FONT=Liberation Serif, serif] . Като съответно започна да ми се зарежда страницата 404.[/FONT]

[FONT=Liberation Serif, serif]Аз съответно за да поправя този проблем в htaccess файла на новия сайт направих редирект (пример): [/FONT]
[FONT=Liberation Serif, serif][FONT=Liberation Serif, serif]Redirect 301 [/FONT][FONT=Liberation Serif, serif]/2012/01/кофти-url-адрес/[/FONT][FONT=Liberation Serif, serif]/добър-url-адрес/[/FONT][/FONT]

[FONT=Liberation Serif, serif]След тази промяна мислех че всичко е наред и Google ще отчете линковете.[/FONT]
[FONT=Liberation Serif, serif]Е да ама не шест месеца след тези промени Search Console на Google е отчел всички други линкове, но точно тези висико ценени линкове не са отчетени.[/FONT]

[FONT=Liberation Serif, serif]Щ[/FONT][FONT=Liberation Serif, serif]е бъда много благодарен ако някой може да ми даде съвет какво да направя така че Google да започне да отчита тези ценни линкове.[/FONT]
 
Последно редактирано:
Провери редиректа с redirect checker дали работи, също може да извлечеш страницата с гугъл уебмастър туулс да видим какво вижда той. Ако всичко е наред, няма проблеми. Просто Гугъл не показва всички линкове.
 
А не може ли да направиш отделни редове в htaccess за всяка от страниците, към които са ценните линкове - предполагам, че те не са толкова много? Имам предвид от стария адрес директно към новия.
 
Провери редиректа с redirect checker дали работи, също може да извлечеш страницата с гугъл уебмастър туулс да видим какво вижда той. Ако всичко е наред, няма проблеми. Просто Гугъл не показва всички линкове.
Scoobydoo благодаря ти за съветите redirect checker ми показва че имам редирект от стария сайт към новия (тоест към несъществуващата страница) след което редирект към вече съществуващата страница с [FONT=Liberation Serif, serif][FONT=Liberation Serif, serif]/добър-url-адрес/ [/FONT][/FONT]Тоест така както съм го описал в първия си пост.

А не може ли да направиш отделни редове в htaccess за всяка от страниците, към които са ценните линкове - предполагам, че те не са толкова много? Имам предвид от стария адрес директно към новия.
Pamir благодаря ти за предложението. Вече бях опитал да направя това, преди да пиша тук.
Но за съжаление по долната команда:
[FONT=Liberation Serif, serif]RewriteEngine On
RewriteRule ^(.*)$ http://example.com/$1 [R=301,L]

Един вид (предполагам) презаписва старите ми опити за пренасочвание, тоест те не работят.

Ако някой друг има други предложения моля нека да пише.
[/FONT]
 
Тоест просто имаш 2 препращания едно след друго. Никакъв проблем не е. Гугъл казва че следват няколко редиректа и би било проблем ако са 4 или 5 (виж 3:25 минута тук: https://www.youtube.com/watch?v=r1lVPrYoBkA).
 

Горе