SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

2-ри домейн на същия сайт - има ли смисъл

M

mvmrik

Guest
http://www.4webdev.com
Сега го видях това случайно. Направили са svejo.net със друг домейн, най-вероятно се ползва базата данни на svejo.net, само името е друго.

Та въпроса ми е има ли смисъл от това - например да си направя и аз някой сайт с друг домейн по този начин? Няма ли да се отчита като дублирано съдържание?
 
Re: 2-ри домейн на същия сайт - има ли смисъл

напълно нормално е да е дублирано съдържанието ти. Те страниците ще са 100% идентични, не виждам особен смисъл
 
Re: 2-ри домейн на същия сайт - има ли смисъл

И аз това си помислих, но тогава защо са го направили?
 
Re: 2-ри домейн на същия сайт - има ли смисъл

ми това се прави и от конкуренти и от собственици. Зависи. В единият случай е мръсно или бъдещо такова, а в другият редирект след автоматизирана регистрациия по чуждоезични директории.
 
Re: 2-ри домейн на същия сайт - има ли смисъл

Някой по-запознат може ли да каже какво става в случая със свежо? За тях е безсмислено да си правят копие, а ако са други как им взимат съдържанието от базата, че и системата им е custom и няма как да се изкопира?
 
Re: 2-ри домейн на същия сайт - има ли смисъл

По принцип няма нужда да имат достъп до базата им, може само да препращат заявки към свежото. Ама от whois-a данните са еднакви, ако може да му се вярва...
 

Горе