SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

duplicate content wordpress

go6o78

New member
Как се справят с дублирането но новините от първа страница и тези от различните категории.
В смисъл при мен на първа страница са последните новини, който се показват и в съответните категории
 
Re: duplicate content wordpress

Точно това дублиране ни мисля, че трябва да те притеснява. Виж, ако на всеки пост имаш страница за принтиране или нещо подобно, тогава става страшно. Но WP по подразбиране няма някакво фатално дублирано съдържание.
 
Re: duplicate content wordpress

Точно това дублиране ни мисля, че трябва да те притеснява. Виж, ако на всеки пост имаш страница за принтиране или нещо подобно, тогава става страшно. Но WP по подразбиране няма някакво фатално дублирано съдържание.

Cloxy, в какъв смисъл ако имаш страница за принтиране на всеки пост, това е дублициране на съдържанието? Предполагам нямаш предвид опцията една статия да може да бъде принтирана.

Кога всъщност има проблем с дублициране на съдържанието в WP? Ако една статия бъде разделена на страници за по-лесно четене, но има и опцията да бъде разгледана като една-единствена дълга страница, това дублициране ли е? Щото май съм чел за нещо такова.
 
Re: duplicate content wordpress

Изхождайки от опита ми с Джумла!, където duplicated content е масов проблем, заради архитектурата на софтуера, смея да твърдя, че до 3-4 пъти дублиране на едно и също съдържание в един сайт не оказва никакво влияние в SERP.
 
Re: duplicate content wordpress

Изхождайки от опита ми с Джумла!, където duplicated content е масов проблем, заради архитектурата на софтуера, смея да твърдя, че до 3-4 пъти дублиране на едно и също съдържание в един сайт не оказва никакво влияние в SERP.

Ivo, знаеш ли свестен плъгин за пагинейшън на страниците в WP? Аз ползвам предимно страниците на моя WP блог и ме интересува, как мога да разделя една дълга страница на няколко по-малки, така че всичко да е в рамките на дължината на самия сайт и да се чете нормално като книга.

Ползвал съм различни плъгини, но не се получава добре. Ползвам съм и опцията в самия редактор за нова страница, но не се получава хубаво.

Ще съм много благодарен, ако ми дадеш някои идеи!
 
Последно редактирано:
Re: duplicate content wordpress


Muslim, пробвал съм всички тези пагинейтори (е, те не всички са за страници), но изобщо не се получава добре. Може проблема да е в темата на сайта ми, защото май е малко дървена и не всички плъгини работят добре при нея.

Дали няма някакъв друг начин стилно да се направят дългите страници на статиите на няколко по-кратки?
 
Re: duplicate content wordpress

Как се справят с дублирането но новините от първа страница и тези от различните категории.
В смисъл при мен на първа страница са последните новини, който се показват и в съответните категории

А предполагам и всяка новина си има и отделна страница. Тоест една новина се показва на три места - в категорията, на началната страница и в нейната си страница. Мисля че това не е голям проблем за гугъл. Иначе ако трябва да ти дам съвет, той ще е да направиш така че в началната страница и в категориите да се показва само част от новината, а в нейната си страница - цялата.
 
Re: duplicate content wordpress

показва се само резюмето и в категориите и на начална страница
Това дублиране имах впредвид. Явно ще си остане така.
 
Re: duplicate content wordpress

показва се само резюмето и в категориите и на начална страница
Това дублиране имах впредвид. Явно ще си остане така.

Както Мартин спомена, когато питах за нещо подобно, можеш или да ограничиш дължината на въпросното резюме, или да оставиш само заглавията в архивите по категории, тагове, автори, дати и тн.

Ако ползваш the_content() го промени на the_excerpt() , там където желаеш да ограничиш дължината. По подразбиране слага абзац от 55 думи, който можеш да намалиш или да сложиш 0 ако искаш да излизат само заглавията. За целта редактирай в wp-includes\formatting.php

HTML:
$excerpt_length = apply_filters('excerpt_length', 55);
$excerpt_more = apply_filters('excerpt_more', ' ' . '[...]');
 
Re: duplicate content wordpress

Защо да си играеш да редактираш файлове като можеш просто да махнеш the_excerpt от целия цикъл и да оставиш само заглавията ?

the_excerpt вади и откъса ако си писал такъв, така че ако не искаш да се дублират постове с категории можеш да си пишеш за всяка отделна публикация.

Ако пък имаш възможност още повече да се занимаваш можеш с помоща на custom fields да пишеш още едно описание примерно за етикетите.
 

Горе