Съобщение

Collapse
No announcement yet.

journey.bg крадат долнопробно

Collapse
X
  • Филтър
  • Период
  • Показване на
Clear All
нови коментари

• journey.bg крадат долнопробно

Натъкнах се на буквално 1:1 крадени статии в journey.bg от два мои блога.
    http://pochivkavdubrovnik.wordpress.com/
    journey.bg/guide/guide.php?guide=5868&&country=35&gtype=9&page=

http://novagodinamadeira.blogspot.com/
    journey.bg/guide/guide.php?guide=5877&&country=25&gtype=9&page=

След културно позвъняване да решим проблема като сложат линкче към блога или да премахнат статията от техният, получих следното като отговор:
    "Вие знаете ли какво е Интернет" и "Това е блог, а ми говорите за уеб сайт" - всичко това придружено с мазно хилене.

Толкова ли са пропаднали хората, че копират всичко, а и проявяват нескрита наглост.

Вие как се справяте с подобни крадци като journey.bg, защото това си е кражба на интелектуален труд ?

Re: journey.bg крадат долнопробно

Как да споделя, че статията ти я е имало на още няколко места, хайде някои вече ги няма но тук си е същата работа

kolipodnaem.com/outside_news.php?news=4969

Коментар

Съчувствам ти те наистина поне един линк обратен да бяха оставили с източника

Коментар

Защо не ги съдиш?
        Еленко осъди 24 часа, че са ползвали снимка от блога му, без негово разрешение. Така че има прецедент.

Коментар

Относно снимки, знам за още 1-2 случая.
          Но с текст как се доказва?

Коментар

С е-мейла, който са му върнали. Те признават, че са го откраднали, както и че не им пука.
            Иначе ако измислите начин как да ги накажем, аз съм за.

Коментар

Аз по телефона си говорих с тях...дори не пожелаха да ми дадат e-mail, за да им опиша ситуацията. Такива нагли хора не бях срещал бая време.

Мисля си да уведомя КЗП с една жалба към Tехно свят ООД, който реално се водят собственици на сайта

Коментар

Това не им е първи случай - на мен някой си Георги Лазаров ми беше копирал текста от www.krapets.com/bg/ и името си беше сложил под текста ми.

Коментар

Те journey.bg май не пишат статии, само сменят заглавията и нагло слагат имена на "автори" под откраднатото. Аз имам 4 откраднати статии от тях, заедно със снимките 1към1.

Коментар

Кофти работа...

Коментар

Трябва да се научат, че не може да ни се подиграват така!
                      Последна редакция от Kalin4y; 03-02-2010, 05:44 PM.

Коментар

тук се прави така, надявам се че и в Бг става
                        1) отиваш при нотариус с интернет или с лаптопа и зареждаш сайта пред него, разпечатваш статията и я заверяваш нотариално
                        2) пращаш писмо с обратна разписка (за да се фиксира момента на получаването) с копието от нотариално заверената статия.
                        В писмото или пишеш че си предприел съдебни действия, ако си го направил или че ще предприемеш.
                        Работи безотказно.
                        Успех!
                        P.S.
                        Забравих
                        Фиксираш и тяхната статия, т.е. разпечатваш и заверяваш.
                        За да не кажат, че после не е имало такова нещо.
                        Последна редакция от SeoLab; 03-02-2010, 05:53 PM.

Коментар

И нотариусът ли определя коя статия е пусната първоначално в интернет?

Това което може да направи нотариусът е да констатира, че статията я има и на двете места. Да не говорим, че Калинчу не е собственик на WP и няма как да докаже права върху съдържанието на поддомейна.

Коментар

Първоначално публикувано от bgkulinar View Post
                            И нотариусът ли определя коя статия е пусната първоначално в интернет?

Това което може да направи нотариусът е да констатира, че статията я има и на двете места. Да не говорим, че Калинчу не е собственик на WP и няма как да докаже права върху съдържанието на поддомейна.
                            Да, нотариуса фиксира статиите, но не определя кой е първозиточника.
                            Това вече е лично твоя работа да докажеш, че е твоя.
                            Има начини.
                            Но факта, че си предприел тези действия ще ги накара като минимум да свалят материала.
                            А дали ще продължаваш действията против тях, това вече всеки си решава.
                            Тук има вече много прециденти и на никой не му се иска да влиза в съдебни дела, за които не знаеш какви факти могат да изплуват.
                            А това, че е на WP нищо не означава!
                            Интелектуалната собственост никой не я е отменял.
                            А незнанието на законите за нея, не освобождават от задължения да се спазват.

Коментар

Това което прави нотариуса е: "заверка на електронен документ"
                              Няма нужда да ходиш с лаптопа, само с урл-тата написани на едно USB или изпратени на имейл - нотариуса отваря УРЛ-то и заверява че на съответното УРЛ има съответното съдържание - как ще докажеш, че ти си първи - ще измислиш, може да заверяваш всичко, което ще ти свърши работа ... практиката е нова, миналата година имахме дело и ни се наложи да заверим около 50 страници (не беше за авторски права) - нотариуса за първи път направи такова нещо, а съдийката гледаше като изумена, все едно сме и предоставили файлове от архивите на ЦРУ а всъщност това представляват принтирани уеб страници с подпис и печат на нотариус и спечелихме
                              Докато не опитате, няма да разберете
                              Първо може да им намериш адреса на управление - на фирмата чиято собственост са сайтовете и да им пуснеш едно съвсем просто уведомление, че ако не премахнат материала, ще си търсиш правата в съда - с обратна разписка и връчено на ръка задължително, после и обратната разписка ще използваш в съда евентуално, а ако ти върнат и някой нескопосан отговор още по-добре

Коментар

Изчакайте...
                              X