SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Подобряване на сео на сайта ми.Как?

inlov4yy

New member
Здравейте,
Какво мога да направа за да подобра on page (и не само него) на сайта ми: http://littern.com
за да има повече посещения.
 
Последно редактирано:
Re: Подобряване на сео на сайта ми.Как?

3892547O.jpg

Не се личат имената на полетата на този фон.
Като добавяш символи излиза тази рамка, както съм показал в полето описание и тя е ограничена.
Също смятам, че ще е по-добре да има малко описание как точно да се попълнят полетата за да улесниш потребителя в добавянето на линк.
(Тези неща не са за СЕО, но е хубаво да ги оправиш.)
 
Последно редактирано:
Re: Подобряване на сео на сайта ми.Как?

3892547O.jpg

Не се личат имената на полетата на този фон.
Като добавяш символи излиза тази рамка, както съм показал в полето описание и тя е ограничена.
Също смятам, че ще е по-добре да има малко описание как точно да се попълнят полетата за да улесниш потребителя в добавянето на линк.
(Тези неща не са за СЕО, но е хубаво да ги оправиш.)

Мерси за препоръките оправих текста над полетата но тези рамки не знам как да ги оправя виждат се само по google chrome.Ако някой знае как да го оправя да пише. А нещо за сео ще кажете ли?
 
Последно редактирано:
Re: Подобряване на сео на сайта ми.Как?

Почвай да четеш, да четеш, да четеш. Като прочетеш доста, сам ще почнеш да създаваш СЕО-то, така да се каже. Трудно някой ще почне сега да ти обяснява нещата от А,Б... Като си прочел повечето неща, ще имаш конкретни въпроси и всички тук ще ти помогнат.
 
Re: Подобряване на сео на сайта ми.Как?

Почвай да четеш, да четеш, да четеш. Като прочетеш доста, сам ще почнеш да създаваш СЕО-то, така да се каже. Трудно някой ще почне сега да ти обяснява нещата от А,Б... Като си прочел повечето неща, ще имаш конкретни въпроси и всички тук ще ти помогнат.
Чел съм и продължавам да чета но все пак съм нов и може да имам някакви грешки по on-page и за това пуснах тази тема.
 
Re: Подобряване на сео на сайта ми.Как?

Ми значи не си чел достатъчно. И аз уж много чета и пак нищо не знам.
Ако си решил сериозно да се занимаваш вземи си подходяща литература.
 
Re: Подобряване на сео на сайта ми.Как?

Аз не съм специалист по СЕО и не мога да ти дам съвети по зададения въпрос, но това, което ми направи впечатление е многобройните грешки в пунктуацията. Липсват запетаи, пауза след точка и т.н. А това винаги прави впечатление у читателя и съответно мнение/снизходително/ за създателя.
Успех.
 
Re: Подобряване на сео на сайта ми.Как?

Препоръчвам ти да обмислиш заглавието и описанието, което използваш за регистриране по директории и каталози. С тези безумните, с които си тръгнал не вярвам да те пуснат много хора.
 
Re: Подобряване на сео на сайта ми.Как?

Мерси на всички за помощта до сега. Ако има още нещо което не е в ред моля казвайте. А някой може ли да ми помогне за тези жълти рамки който се появяват само под Google Chrome.
3892547O.jpg
 
Re: Подобряване на сео на сайта ми.Как?

За СЕО-то не знам, но началната страница е объркваща.
Бутонът "Добави..." се явява бутон за търсене на нея... Направи го на "Провери" или "Търси". Както е в момента е логично да се мисли, че адресът трябва да се напише в търсачката, за да се добави.
А линка за добавяне мисля, че трябва да се открои малко, не го видях веднага. Мисля, че е по-добре да бъде при другите : Всички | Аудио | Картинки | Видео | Web . Или ако остане там, да се открои малко - друг цвят или поне болднат.

Тук може да регистрирате вашият сайт по директории и каталози.
Къде са категориите и каталозите, не става ясно. Това ли са?
Всички | Аудио | Картинки | Видео | Web
Защото никъде не се избира категория, директория или каквото и да било.
От "категориите и каталозите" , човек остава с впечатление, има нещо друго някъде и почва да търси.
 
Re: Подобряване на сео на сайта ми.Как?

Вече си направил сайта, пуснал си го и питаш, как да подобриш SEO-то? SEO-то не е щипка сол, която можеш да поставиш накрая! SEO-то изисква съобразяване и писане на много детайли.
 
Re: Подобряване на сео на сайта ми.Как?

За съжаление и тук трябва да внимаваш кого да слушаш, понеже има и такива, които знаят много:

Вече си направил сайта, пуснал си го и питаш, как да подобриш SEO-то? SEO-то не е щипка сол, която можеш да поставиш накрая! SEO-то изисква съобразяване и писане на много детайли.

Те толкова разбират, че не намират за необходимо да имат site title, a в h1 слагат името на домейна.

Чети и мисли, мисли и чети, и накрая прецени кое ти се струва логично и го направи. Универсален "правилен" отговор няма.
 
Re: Подобряване на сео на сайта ми.Как?

За отстраняване на жълтата рамка в Chrome, сложи някъде в стиловата си таблица следното:
HTML:
input,select,textarea
{
outline:none;
}

В твоя случай би трябвало да премахне проблема.
Успех.
 
Последно редактирано:
Re: Подобряване на сео на сайта ми.Как?

За съжаление и тук трябва да внимаваш кого да слушаш, понеже има и такива, които знаят много:

todorovadword, исках да кажа, че качествено SEO се прави от самото начало. Разбира се, че качественото SEO може да се прави и когато сайта е достъпен от посетители, но е по-трудно и неудобно да разбутваш целия сайт, като се има предвид, че наскоро си го пуснал, че да го гледа целия свят!


Те толкова разбират, че не намират за необходимо да имат site title, a в h1 слагат името на домейна.

todorovadword, видял си първа страница (само там има домейн в h1) тръгваш да ми даваш оценки. Него прави! Предлагам да не спорим помежду си, а да помогнем, кои както може на човека започнал този thread!
 
Последно редактирано:
Re: Подобряване на сео на сайта ми.Как?

За отстраняване на жълтата рамка в Chrome, сложи някъде в стиловата си таблица следното:
HTML:
input,select,textarea
{
outline:none;
}

В твоя случай би трябвало да премахне проблема.
Успех.
Мерси на теб и на всички който писаха в темата и ми помогнаха по някакъв начин.
Оправих полетата и вече не се появява тази дразнеща рамка за което много ти благодаря. Също така направих и някой промени по визията на сайта може да ги видите и кажете ако нещо не ви допада, а колкото до сео-то добавих сайта в почти всички български директории, пиша статии в Facebook,Twitter,Svejo и други подобни сайтове но ситуацията е същата . И се питам как да я променя ??
 

Горе