SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Индексиране на пренасочени страници

yordanp

New member
Имам един блог на безплатен домейн, реших да му взема нов домейн.
Екпортнах цялата информация на новото място, като сложих линк от една от старите страници към новата й версия.
Целта ми беше да се индексира по-бързо на новия домейн.
Сега проблемът е че постовете, които се дублират на стария блог, не се индексират на другия домейн.
При публикуване на нови теми на деня се индексират, а дублираните така и не се появяват.
Дали е нужно да изтрия напълно стария блог за да се индексират тези теми?
Чудя се какво мога да направя, понеже те ми генерират най-много посещения от запитвания в гугъл.
 
За: Индексиране на пренасочени страници

За: Индексиране на пренасочени страници

Пренасочи всяка стара статия с 301 редирект към всяка нова. Можеш да го направиш и с canonical таг, ако искаш старият блог да продължи да си работи и да се вижда.
 
Re: За: Индексиране на пренасочени страници

Re: За: Индексиране на пренасочени страници

При опита да пренасоча към друг домейн ми изписва следното:
I own this domain. Help me fix it!

Currently the nameservers for this domain appear to be:

NS3.NIC.RU
NS4.NIC.RU
NS8.NIC.RU

Using the DNS tools provided by your domain registrar, remove any existing nameservers and add the following:

NS1.WORDPRESS.COM
NS2.WORDPRESS.COM
NS3.WORDPRESS.COM

Then come back here and try again. It may take several hours for our system to recognize the changes.

If you need more information, see our Mapping an Existing Domain support guide.

Дали има нужда да пренасоча към тези DNS-и безплатния домейн?
NS1.WORDPRESS.COM
NS2.WORDPRESS.COM
NS3.WORDPRESS.COM

Иска ми се да направя чрез canonical таг, но нямам достъп до кода.

Дали при тези случаи няма да е по добре да пренапиша някои статии и гугъл да ги счете за нови? Но това не знам до колко е добро, тъй като искам да се запазят коментарите към тях. Или пък да изтрия напълно блога и да чакам да се появи в индекса съдържанието от новия домейн?
 
За: Индексиране на пренасочени страници

За: Индексиране на пренасочени страници

Ако си в wordpress.com, ще трябва да си плащаш по 10 долара на година, за да имаш собствен домейн, което ще ти позволи пренасочването :(
 
Re: За: Индексиране на пренасочени страници

Re: За: Индексиране на пренасочени страници

Разбирам, за съжаление не ми върши работа. :( А ако новите статии имат повече външни линкове, дали тогава гугъл няма да зачете тях за по авторитетни (особенно когато имат линкове от старите статии)?
 

Горе