SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Страници с кратки meta описания

yordanp

New member
Според гугъл използвания title за сайта е твърде кратък.
Дължината му е 21 знака без растоянията (със 24).

Дали има нужда да го направя повече, има ли някакъв оптимален брой за гугъл или може да се пренебрегне забележката му?

Опитал съм се в 3 думи да вместя най-важните ключови думи, като същевременно е получава уникална фраза.
Та тъй като така ми се струва достатъчно комплектовано,дали трябва да прекроя title с повече символи?
 
Re: Страници с кратки meta описания

За да го удължиш можеш да добавиш бранд. Къде ти го пише Гуглето това за дължината на title ?
 
Re: Страници с кратки meta описания

За да го удължиш можеш да добавиш бранд. Къде ти го пише Гуглето това за дължината на title ?

Излиза ми в Webmaster Tools / HTML Improvements / Short meta descriptions

Добавих още 2 думи, за сега стои старото описание в гугъл уебмастер.
Надявам се че след индексиране на промените да изчезне грешката.
 
За: Страници с кратки meta описания

За: Страници с кратки meta описания

Последно в Title или в Description е проблема ? Ако е в Description, тогава е хубаво да го удължиш. 120-160 символа са препоръчителни. Ще е добре да го направиш интересен, AIDA моделът е препоръчителен не само за реклами, включването на цени, call to action и т.н. маркетингови хватки също ще е от полза
 
Re: Страници с кратки meta описания

Последно в Title или в Description е проблема ?

Явно съм се заблудил, тъй като за кратък момент имаше еднакъв тайтъл и дескрипшън.
Като цяло смятам да използвам 120-130 символа, поне толкова се показват в описанието (при нужда ще кача интервала на 120-160).
Разбира се описанието ще е за хора :)
 
За: Страници с кратки meta описания

За: Страници с кратки meta описания

Зависи за какво оптимизираш. Ако е за мобилна версия/мобилно търсене описанието трябва да е значително по-кратко :)
 
Re: Страници с кратки meta описания

При всички положения най-важното ще е най-отпред, така смятам и мобилната версия ще се получи :)
 

Горе