SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Redirect 301 - редиректнатите линкове

venga

New member
Здравейте,
имам следния казус редиректнах множество урл-та, които са индексирани в търсачките. Сега, когато гледам индексираните резултати - мета описанията и линковете, като информация си седят, като старите.

Това за постоянно ли остава така? Или търсачките ще ги актуализират постепенно???? Или...?
 
За: Redirect 301 - редиректнатите линкове

За: Redirect 301 - редиректнатите линкове

Ще ги актуализират, т.е. няма да ти се показват вече с грешка 404, че ги няма, но много е вероятно да ти ги показва като дублирано съдържание. Не съм сигурен кое е правилно повече, дали да има страница, която да казва,че статията е с променен адрес и да си я потърсят или да видят нещо друго, или да ги насочиш към правилната, но да ти се отрази дублирано съдържание. Може би трябва да се добави и no follow към тези редиректи и нещата ще са 6.
 
Последно редактирано:
За: Redirect 301 - редиректнатите линкове

За: Redirect 301 - редиректнатите линкове

Ще ги актуализират, т.е. няма да ти се показват вече с грешка 404, че ги няма, но много е вероятно да ти ги показва като дублирано съдържание.
Да попитам - тези url-ли са били 404 грешки с хедърите 404 not found?
След това са редиректнати и следва, че ще ги отчете като дублирано съдържание?
Питам, защото поста е объркващ: от една страна ще ги актуализира, от друга - че бяха 404, от трета - че все пак ще останат дублирани :confused:
 
За: Redirect 301 - редиректнатите линкове

За: Redirect 301 - редиректнатите линкове

Да попитам - тези url-ли са били 404 грешки с хедърите 404 not found?
След това са редиректнати и следва, че ще ги отчете като дублирано съдържание?
Питам, защото поста е объркващ: от една страна ще ги актуализира, от друга - че бяха 404, от трета - че все пак ще останат дублирани :confused:
Аз само гадая, не съм медиум.. Нека колегата, който отваря темата даде повече подробности. Въз основа на следното: Googlebot не можа да обходи този URL адрес, защото сочи към несъществуваща страница. По принцип грешките 404 не вредят на ефективността на сайта ви в търсенето, но можете да ги използвате, за да помогнете за подобряването на практическата работа на потребителите. - смятам, че донякъде е излишно да се редиректват, ако има добре направена страница за грешки 404. Когато се редиректва с 301, т.е. страница А е вечи индексирана, страница Б също е индексирана, но реално вече води към страница А (поради новата структура на сайта като цяло), се получава дублирано съдържание. Т.е. грешките в GWT ще са пак толкова на брой, но за дублирано съдържание. Ако се добави no follow атрибут към самите редиректи, т.е. за вече не актуалната страница Б, може би ще се поизчистят грешките. Сега аз правя подобни експерименти при мен, но отговорите от тях може да се забавят с часове или дни. Много зависи колегата дали е направил правилно редиректите и всъщност защо ги е правил, поради нова структура на същия сайт/домейн, или по-генерални промени - смяна на домейн, смяна на платформа и т.н.
 
Re: Redirect 301 - редиректнатите линкове

90% от старите линкове от сайта са редиректнати към същото съдържание, просто CMS-а е обновен в друга версия и има разлики в самото УРЛ и мета описанията.
 

Горе