SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Един или два домейна?

Syncro

Active member
Имам сайт за производствена фирма,който е на HTML.Трудно го поддържам и реших да направя нещо на уордпрес.Сега обаче си задавам въпроса: Стария излиза на добри позиции по ключови думи.Да правя ли уордпрес-а с друг домейн и възможно най-малко дублиране /впоследствие евентуално да остане само той/ или да заместя с него HTML?
 
Re: Един или два домейна?

Имам сайт за производствена фирма,който е на HTML.Трудно го поддържам и реших да направя нещо на уордпрес.Сега обаче си задавам въпроса: Стария излиза на добри позиции по ключови думи.Да правя ли уордпрес-а с друг домейн и възможно най-малко дублиране /впоследствие евентуално да остане само той/ или да заместя с него HTML?

ми да не е на hit.bg стария?
 
Re: Един или два домейна?

Имам сайт за производствена фирма,който е на HTML.Трудно го поддържам и реших да направя нещо на уордпрес.Сега обаче си задавам въпроса: Стария излиза на добри позиции по ключови думи.Да правя ли уордпрес-а с друг домейн и възможно най-малко дублиране /впоследствие евентуално да остане само той/ или да заместя с него HTML?
WordPress има един плъгин - .html to PAGES, който позволява да направиш страниците на WP с раширение .хтмл и с малко модване в пермалинкс, ще запазиш старите УРЛ.
 
Re: Един или два домейна?

ми да не е на hit.bg стария?

Той редиректва към HTML :D

WordPress има един плъгин - .html to PAGES, който позволява да направиш страниците на WP с раширение .хтмл и с малко модване в пермалинкс, ще запазиш старите УРЛ.

Да но съдържанието ще е различно дали няма да се сбърка?
Да разбирам ли, че не е в мой плюс да правя 2 домейна?
 
Re: Един или два домейна?

WordPress има един плъгин - .html to PAGES, който позволява да направиш страниците на WP с раширение .хтмл и с малко модване в пермалинкс, ще запазиш старите УРЛ.

В в джумла това е вградено, при това без да товари сървера особено, като вордпрес. Съветвам те обаче да избереш вордпрес ако си решил да имаш сайт със малко фирмени страници и блог ориентация и основното - липса на образование по въпроса на фирменият ви мениджър. Но ако ще правиш сериозно монетизиране на сайтът ви, и то конкуретноспособно, то джумла е правилният избор а вордпрес не е подходящ,
 
Re: Един или два домейна?

Фирмата се занимава с производство и идеята на сайта е да има присъствие в Интернет.Няма голям наплив от сайтове на такива фирми така,че не се изисква велики умения в СЕО /щом с минимални познания го изкарах на 1-ва страница с хтмл/Избирам прес-а затова че ми допадна като интерфейс /и че го намерих инсталиран на хостинга :D/
 
Re: Един или два домейна?

Той редиректва към HTML :D
Ако редиректът не е 301/2 няма смисъл да правиш това което съм писал.

Да но съдържанието ще е различно дали няма да се сбърка?
Да разбирам ли, че не е в мой плюс да правя 2 домейна?
Ами колкото повече сайтове, толкова повече. Колкото повече сайтове имаш, толкова по-добре.
 
Re: Един или два домейна?

Фирмата се занимава с производство и идеята на сайта е да има присъствие в Интернет.Няма голям наплив от сайтове на такива фирми така,че не се изисква велики умения в СЕО /щом с минимални познания го изкарах на 1-ва страница с хтмл/Избирам прес-а затова че ми допадна като интерфейс /и че го намерих инсталиран на хостинга :D/

Е ти си знаеш щом взимаш решенията. Но монетизирането не се преценява по броя на конкурентите и търсенето, а по величината на комисионата, която работодателят ти е склонен да плаща за всеки нов клиент. В общият случай сайтът е ФДА(финансов дълготраен актив) (Иво ще подскочи) който намаля поне наполовина тази сума. От там се правят едни дългосрочни планове кое как да става и т.н за да се задържи този показател в търсеният диапапазон и още много други неща които не са за публична дискусия а SEO-то е само 20% от работата.
 
Re: Един или два домейна?

Уоу....Чакайте да почнем отначало.Аз неслучайно пиша в раздел "За Начинаещи" Фирмата е семейна.Сайтовете ги правя през свободното си време и никой няма да ми плати.Предполагаемия клиент по принцип е в група която е далеч от Интернета,но в тези динамични времена нищо не се знае вече.
Понеже понатрупах малко знания включително и основното: колко лесно е с CMS затова стигнах до тази дилема.
Ще мислим домейн явно
 
Re: Един или два домейна?

Уоу....Чакайте да почнем отначало.Аз неслучайно пиша в раздел "За Начинаещи" Фирмата е семейна.Сайтовете ги правя през свободното си време и никой няма да ми плати.Предполагаемия клиент по принцип е в група която е далеч от Интернета,но в тези динамични времена нищо не се знае вече.
Понеже понатрупах малко знания включително и основното: колко лесно е с CMS затова стигнах до тази дилема.
Ще мислим домейн явно

и какво като е семейна? нима работите само за чест и слава и за да сте известни. Няма никаква разлика в икономическите закони в корелация с произхода на капитала и произхода на мениджъра на компанията.
 
Re: Един или два домейна?

Мисли за клиента.

Ще има объркване. Една фирма с два сайта. Кой от тях е актуалния, верния и пр.

Отделно ако стария сайт продължи да се котира добре, пак ще трябва да го обновяваш.

Ако новият е пък 100 позиции назад и никой не влиза в него, ще загубиш мотивация да го обновяваш.

Карай с един сайт само, ако питаш мен. Разучи как може да запазиш структурата и съдържанието. Вярно, че е повече работа в началото, но ще се отплати за по-дълъг период от време.

Докато вариантът с 2 сайта е по-лесен в началото, но после има повече неизяснени въпроси и може в дългосрочен план да генерира повече работа и по-малко входящи потребители.
 
Re: Един или два домейна?

Мисли за клиента.

Ще има объркване. Една фирма с два сайта. Кой от тях е актуалния, верния и пр.

Отделно ако стария сайт продължи да се котира добре, пак ще трябва да го обновяваш.

Ако новият е пък 100 позиции назад и никой не влиза в него, ще загубиш мотивация да го обновяваш.

Карай с един сайт само, ако питаш мен. Разучи как може да запазиш структурата и съдържанието. Вярно, че е повече работа в началото, но ще се отплати за по-дълъг период от време.

Докато вариантът с 2 сайта е по-лесен в началото, но после има повече неизяснени въпроси и може в дългосрочен план да генерира повече работа и по-малко входящи потребители.

всяка сериозна фирма разчитаща на пари от интернет трябва да има поне 30тина сайта като санитарен минимум.
 
Re: Един или два домейна?

Човекът каза, че има производствена фирма.

Той не прави сайтове и да качва на тях реклами и от рекламите да прави пари.

Кажи ми една производствена фирма с повече от един сайт, освен ако не са за различни пазари/страни/континенти.

Представи си ситуацията клиент търси нещо и попада на двата сайта, които имат известни разминавания в продуктите и цените, които предлага фирма, щото единият сайт не е обновяван. И почва едно чудене кое е вярно и кое не. Аз което правя в такива случаи е да отсвиря и двата сайта.


всяка сериозна фирма разчитаща на пари от интернет трябва да има поне 30тина сайта като санитарен минимум.
 
Re: Един или два домейна?

Човекът каза, че има производствена фирма.

Той не прави сайтове и да качва на тях реклами и от рекламите да прави пари.

Кажи ми една производствена фирма с повече от един сайт, освен ако не са за различни пазари/страни/континенти.

Представи си ситуацията клиент търси нещо и попада на двата сайта, които имат известни разминавания в продуктите и цените, които предлага фирма, щото единият сайт не е обновяван. И почва едно чудене кое е вярно и кое не. Аз което правя в такива случаи е да отсвиря и двата сайта.

Ми нормална реакция, но къде съм казал че и 30те трябва да имат едно и също съдържание. Правилният въпрос, който трябва да си зададеш, защо и са на една производствена или каквато и друга фирма, краен клиент 30тина сайта.
 
Re: Един или два домейна?

И що са и 30 сайта на една производствена фирма.

Още по-интересен въпрос.
А кой сайт ще пише на визитките?






Ми нормална реакция, но къде съм казал че и 30те трябва да имат едно и също съдържание. Правилният въпрос, който трябва да си зададеш, защо и са на една производствена или каквато и друга фирма, краен клиент 30тина сайта.
 
Re: Един или два домейна?

mathematician, логиката е следната. Целта на многото сайтове е трафик, СЕО и т.н. Един се афишира като официален, а другите се ползват за гореописаните неща. Ясно е, че е тъпо сайт в хит.бг да е официален. От друга страна се класира добре и не бива да се изпуска. В интернет ползването на много сайтове от една фирма е широко разпространено (разбира се, не у нас).
 
Re: Един или два домейна?

Кулинара го обясни. В България много крайни клиенти страдат от заблудата, че е достатъчно да имат сайт и клиентите сами ще ги намират.

Полека полека прогрлеждат за полазат от SEO. Но не си задават въпроса какво става ако конкурентите поръчат по-добро SEO. За да не се стига до паритет - всички плащат за SEO а позиците не мърдат състезанието се изнася ресурсно - брой сайтове и т.н, които осигуряват и трафик и други неща и разликите в качествата на планирането стават видими. Когато това се прави редовно и аванасово , на конкурентите ви, които не са се сетили по-рано, дори бюджета за изравняване на трафика е непосилен и могат да разчитат само на реклама, която е финансово самоубийствена. да не говоим какво става когато рекламата се спре.
 

Горе