Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как направих SEO без да си мръдна пръста

Collapse
X
  • Филтър
  • Период
  • Показване на
Clear All
нови коментари

Re: Как направих SEO без да си мръдна пръста

Според Вас законно ли е ? След като е поставен и бутон за RSS, мисля, че авторът се съгласява с копирането, като може и да ограничи съдържанието ? Какво мислите ?

Коментар

Re: Как направих SEO без да си мръдна пръста

Първоначално публикувано от katsarov View Post
      Според Вас законно ли е ? След като е поставен и бутон за RSS, мисля, че авторът се съгласява с копирането, като може и да ограничи съдържанието ? Какво мислите ?
      1. не взимаш целия материал
      2. теглиш го от източник, чието основно предназначение е разпространение на информацията RSS
      3. оставяш линк към първоизточника

Аз не виждам много варианти това да издържи в съда като някакво смислено обвинение, но е възможно някой да не е във възторг. Не е зле да сложиш някаква уговорка (ако искате ще разкараме вашия сайт от хранилката - свържете се с нас)

Коментар

За: Как направих SEO без да си мръдна пръста

хахаха има го и това

Коментар

Има и още нещо. Вече повечето блогове имат креатив комън лиценз. Аз например съм сложил този, според който всеки един потребител може да разпространява съдържанието ми, но при следните условия:
          - да постави реална връзка към първоизточника
          - и да не се комерсиализира, тоест да не печели пари по какъвто и да е начин на база моето съдържание. В това число - нито AdSense, нито афилиейти на Грабо, Колектива или каквито и да било други начини.

Коментар

Re: За: Как направих SEO без да си мръдна пръста

Първоначално публикувано от w1ck3dgam3 View Post
            Има и още нещо. Вече повечето блогове имат креатив комън лиценз. Аз например съм сложил този, според който всеки един потребител може да разпространява съдържанието ми, но при следните условия:
            - и да не се комерсиализира, тоест да не печели пари по какъвто и да е начин на база моето съдържание. В това число - нито AdSense, нито афилиейти на Грабо, Колектива или каквито и да било други начини.
            А ако е преработено ?

Коментар

За: Re: За: Как направих SEO без да си мръдна пръста

Първоначално публикувано от katsarov View Post
              А ако е преработено ?
              Creative Commons — Признание-Некомерсиално-Без производни 2.5 България — CC BY-NC-ND 2.5

Без производни произведения — Произведението не може да бъде променяно, преработвано или надграждано.

Коментар

Намерих една подобна дискусия , която донякъде разтълкува ползването на обществени реклами и комерсиално ли е това, тъй като не се продава реално труда на авторство.

Коментар

може да разпространява съдържанието ми, но при следните условия:
                  Гугъл дали го спазва? Щото като гледам те са най-големите крадци на съдържание.

А при RSS не виждам какъв е проблема, че ти вземат да кажем 150-200 символа от статията или поста и ти дават линк към теб.

Коментар

Първоначално публикувано от bg-info View Post
                    Гугъл дали го спазва? Щото като гледам те са най-големите крадци на съдържание.
                    Не те разбрах. По какъв начин точно крадат съдържание?

А при RSS не виждам какъв е проблема, че ти вземат да кажем 150-200 символа от статията или поста и ти дават линк към теб.
                    Принципно не е проблем, стига да не печелят пари по този начин. Виж, ако говорим за Свежо.нет, там ти самичък добавяш съдържанието, няма значение, че има реклами и там. Не съм чел условията за ползване, но съм почти сигурен, че има някаква клауза, че могат да си монетизират сайта на база на съдържанието на потребителите.

Но ако някой ти го "смуче" без изобщо да те пита и печели пари по този начин, това е съвсем друго нещо.

Коментар

ако някой ти го "смуче" без изобщо да те пита и печели пари по този начин
                      Точно това исках да кажа дори и да не си си добавил сайта в гугъл без да те пита има ли линк към него ще ти индексира всички страници без да те пита.

Коментар

Точно това исках да кажа дори и да не си си добавил сайта в гугъл без да те пита има ли линк към него ще ти индексира всички страници без да те пита.
                        Е, това, че Google ти индексира сайта не значи, че ти краде съдържанието. Едното няма нищо общо с другото. А пък ако толкова не искаш да те индексира имаш robots.txt

Коментар

Е да, но все пак ти взима съдържанието и го използва, както и печели от това.

Коментар

Е да, но все пак ти взима съдържанието и го използва, както и печели от това.
                            Е, ако Google не печелиха, уебмастърите с AdSense хептен нямаше да печелят, нещата са навързани, но това не е кражба на съдържание.

Коментар

Извинете, а за какво ви е тоя PR? и за какво са ви тия ключови думи? за BING ли? или събирате импресии, които Google не ви плаща. Достатъчно е съдържание от сорта "левичарки лизбийки" и сте на първо място в SARP. Без ключови думи.

Коментар

Re: За: Как направих SEO без да си мръдна пръста

Първоначално публикувано от emo View Post
                                Извинете, а за какво ви е тоя PR? и за какво са ви тия ключови думи? за BING ли? или събирате импресии, които Google не ви плаща. Достатъчно е съдържание от сорта "левичарки лизбийки" и сте на първо място в SARP. Без ключови думи.
                                що не смениш дилъра? м др тия лизбийки само се лизгат или са си пълноценни лесбийки?

Коментар

Изчакайте...
                                X