SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Защо сайта изчезна от първо място в гугъл?

dodotr

New member
Здравейте. Слбъсках се с казус, който не мога да реша. Затова ще съм благодарен на всеки, който може да помогне със съвети. Проблема е следния: уеб сайт с page rank 3, който винаги е излизал на първо място по известна ключова дума в комбинация с града за който се продалага дадената услуга просто изчезна от първото място в гугъла. Въпросния сайт 2-3 години е бил винаги първенец след изписване на посочената по горе комбинация - ключова дума + името на града. Сега въпросния сайт излиза пак на първо място на след като се добави "фирма за /името на услугата, името на града/". Обаче при изписване на желаната ключова дума, сайта не се показва на първо място /както беше преди/, а излиза няколко позиции по надолу, без description а само с домейн и илюстрация в гугъл+. Ето снимка за да видите за какво говоря:
http://store.picbg.net/pubpic/29/45/69a19ba0786d2945.jpg
Оградил съм с червено сайта, за който говоря.

За самия сайт е направено всичко каквото може да се направи като оптимизация - регистрация в множество бг търсачки, sitemap, добавяне в webmaster tools, повтаряне на найжеланите ключови думи, изпозлване на тагове <H1, H2, H3>. И като цяло пак казвам, сайта беше няколко години първи при търсене по желаната ключова дума. Та въпроса ми е защо сега сайта изчезна, и се показва само по начина, който виждате на снимката?
Надявам се, че съм задал ясно въпроса и съм бил разбран от останалите потребители във форума.
Благодаря за вниманитео.
 
За: Защо сайта изчезна от първо място в гугъл?

За: Защо сайта изчезна от първо място в гугъл?

В момента показва само локален резултат, тъй като е направена верификация чрез Google Local и Listing предполагам.
 
За: Защо сайта изчезна от първо място в гугъл?

За: Защо сайта изчезна от първо място в гугъл?

Дай да видим линк профила на сайта. Има ли линкове с една и съща повтаряща се дума или фраза, която да сочи само към началната страница. Ако да, то отговора е пингвин, от който поне аз не знам да има 100%-во лечение.

По другите думи и фрази как е сайта?
 
За: Защо сайта изчезна от първо място в гугъл?

За: Защо сайта изчезна от първо място в гугъл?

Дай да видим линк профила на сайта. Има ли линкове с една и съща повтаряща се дума или фраза, която да сочи само към началната страница. Ако да, то отговора е пингвин, от който поне аз не знам да има 100%-во лечение.

По другите думи и фрази как е сайта?
Ох... докато разбера ключовата дума от скрийншота ... ))

Тук хубавото е, че не е до линк-профил или пингвин.
Явно ключовата дума започва да иницира local резултатите в органичния серп. За повече история, автора трябва да каже какъв е бил серп-а преди.

И така, фразата е "кетъринг плевен".
Главната на сайта е оптимизирана за една ключова дума, докато google local профила е оптимизиран за споменатата фраза.
Това е идея номер 1.

Дотук ще спра и ще дам на колегите да доразвият идеите :)
 
За: Защо сайта изчезна от първо място в гугъл?

За: Защо сайта изчезна от първо място в гугъл?

А сигурно ли е че тези години дето е бил пръв реално е бил пръв за всички, а не се е показвало само на теб в твоя браузър? Тоест сега посещенията намалели ли са? И също ако да, на коя дата точно?
 
Re: Защо сайта изчезна от първо място в гугъл?

то на началната на сайта ти почти никакъв текст

това не е добре

даже доста се е задържал, вероятно с линкове предимно

сложи съдържание, и разнообрази линк профила, и социални сигнали, че ....

Успех!
 
За: Защо сайта изчезна от първо място в гугъл?

За: Защо сайта изчезна от първо място в гугъл?

Значи, първо да уточня, че не става на въпрос за сайта www.preciz-pl.com. Забравил съм да го зачертая. Реалния сайт, за който питам е www.zavoiclub.com

А сигурно ли е че тези години дето е бил пръв реално е бил пръв за всички, а не се е показвало само на теб в твоя браузър? Тоест сега посещенията намалели ли са? И също ако да, на коя дата точно?

Да, сигурно е. Не е излизал само при мен на първо място. Отварян е чрез гугъла в различни точки на града а и извън него и е бил все на посочената първа позиция. Фирмата е получавала и доста запитвания за кетъринг и от много други градове именно след посещения в сайта. Относно посещенията не бих казал, че има някакъв спад или увеличение преди и след падането. Средно около 10 на ден. Има дни с по 15-20 посещения, както и дни с по 5-10. По принцип на първа страница наистина няма много текстове, повечето са картинки с добавен таг alt с описания на всяка една картинка. Това сметнах, че компенсира донякъде липсата на много текст на първа страница. Но и преди смяната на дизайна с нов, докато е бил стария дизайн също е лиспвало текстове както на индексната страница, така и на останалите. Даже сега смея да кажа, че след направата на новия дизайн присъства повече текст в сравнение с преди.

Дай да видим линк профила на сайта. Има ли линкове с една и съща повтаряща се дума или фраза, която да сочи само към началната страница. Ако да, то отговора е пингвин, от който поне аз не знам да има 100%-во лечение.

Профила на сайта къде? В webmaster tools ли?
 
Последно редактирано:
За: Защо сайта изчезна от първо място в гугъл?

За: Защо сайта изчезна от първо място в гугъл?

Ако наистина са ти паднали много позициите по известна ключова дума (с комбинация град) ще ти паднат и посещенията.
В гугъл уебмастър тулс в заявките за търсене има ли промяна на средната позиция? Избери по периоди от време горе в дясно и виж кога и дали се е променила позицията. Кажи датата, когато е паднала ако е.
 
За: Защо сайта изчезна от първо място в гугъл?

За: Защо сайта изчезна от първо място в гугъл?

На коя дата е възникнал проблема все пак? Посещенията ти са добре (спрямо преди), като гледам даже се увеличават. Така че не си наказан или нещо такова.
Предполагам фразата, която те интересува е кетъринг плевен, от първата снимка там може да цъкнеш на фразата и ще видиш данни само за нея. Може да видиш горе в дясно за различни периоди и да видиш какво се е променило точно и дали ти е паднала средната позиция като цяло за всички хора, които са я търсили.
А иначе за локално сео имаше едно видео от сео конференцията ако не се лъжа, то сигурно ще е полезно. Между другото има грешка в хтмл кода, в менюто има два затварящи тага на една връзка. И тези връзки в менюто са БЕЗ анкор текст! WTF!? Умишлено се лишаваш от вътрешни линкове с анкор текст. Не го препоръчвам. Също като гледам няма почти никакъв текст (както май споменаха вече) на началната страница, а и в сайта като цяло. Гугъл бота похапва текст, дай му го.

ЕДИТ: Има и още хтмл грешки, по-надолу някакви затварящи елементи от таблица.
 
Последно редактирано:
За: Защо сайта изчезна от първо място в гугъл?

За: Защо сайта изчезна от първо място в гугъл?

Желаната комбинация от думи чрез която да излиза сайта на първо място е точно "кетъринг плевен". Проблема с показването възникна преди около месец. Точно дата не мога да кажа, защото не съм ги следил нещата постоянно. Иначе благодаря за съветите. Ще погледна кода за споменатите грешки и ще ги оправя. Като цяло сайта има приличен брой посещения и също така, както споменах достатъчно обаждания с въпроси и заявки за кетъриг. Но проблема, който притеснява собственика е, че сайта не е на първо място именно под "кетъринг плевен" както беше преди и затова сега се търси решение на този казус.
 
За: Защо сайта изчезна от първо място в гугъл?

За: Защо сайта изчезна от първо място в гугъл?

Уеб сайта беше ли свързан преди с гугъл локал адд? Ако сега си го свързал може да го е вкарал в списъка с бизнес плейсес резултатите.
 
За: Защо сайта изчезна от първо място в гугъл?

За: Защо сайта изчезна от първо място в гугъл?

Уеб сайта беше ли свързан преди с гугъл локал адд? Ако сега си го свързал може да го е вкарал в списъка с бизнес плейсес резултатите.

Сайта е имал връзка към локала, като регистрацията там е правена преди доста време - поне година или две. И като цяло смятам, че причината в отпадането на сайта от първата позиция не е обвързан с гугъл локал. Понеже и преди се е появявал резултата с локала при търсене, но при изписване на други по-маловажни ключови думи.
 
За: Защо сайта изчезна от първо място в гугъл?

За: Защо сайта изчезна от първо място в гугъл?

Не мисля, че браузър търсенето е надежден начин.
По-добре използвай инструменти - възможно е да си заблуждавал дали е на 1ва или 3та позиция(за което аз не виждам проблем, след като трафикът не е падал).
 

Горе