SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Над 60% спад на трафик от гугъл

За: Над 60% спад на трафик от гугъл

За: Над 60% спад на трафик от гугъл

Мисля, че ще трябва да се свържа с други сайтове от нишата и да разменим линк?
Това е манипулативна тактика и може да доведе до наказание.
 
За: Над 60% спад на трафик от гугъл

За: Над 60% спад на трафик от гугъл

Вие не го ли правите?
В повечето сайтове в подписите ви имате препратки един към друг sun ;D
Някой с мнение за "embed code" или "iframe" за YouTube video?
 
За: Над 60% спад на трафик от гугъл

За: Над 60% спад на трафик от гугъл

Може да ти прозвучи малко странно и леко в страни от темата, но защо не направиш една мобилна версия и някакви мобилни приложения.

https://play.google.com/store/search?q=lyrics
 
За: Над 60% спад на трафик от гугъл

За: Над 60% спад на трафик от гугъл

Излез от тази ниша :) Правят се бързи пари, но опасни. Много по-елегантно решение е например ex.fm . Oткрий сам разликите.
 
За: Над 60% спад на трафик от гугъл

За: Над 60% спад на трафик от гугъл

Има ли значение дали YouTube video е embed code или iframe?
Ако е ембед, тези, които нямат флаш или не поддържат не виждат нищо.
Ако е iframe тогава излиза html 5 player и работи..
 
За: Над 60% спад на трафик от гугъл

За: Над 60% спад на трафик от гугъл

Привет.
Правих известни промени по сайта, някой може ли да ми каже, колко време е нужно въпросните промени да се отразят на СЕО-то на сайта?
Месец, два, година?
Ориентировъчно, то е ясно, че с точност никой не може да каже...
 
За: Над 60% спад на трафик от гугъл

За: Над 60% спад на трафик от гугъл

Не съм чел по-напред, но погледна ли за ръчни наказания?
 
За: Над 60% спад на трафик от гугъл

За: Над 60% спад на трафик от гугъл

Да, пише, че няма.
(Ако става въпрос за GWT)
Мерки, предприети ръчно спрямо сайта
Няма намерени мерки срещу спам в мрежата, предприети ръчно спрямо сайта.
 
За: Над 60% спад на трафик от гугъл

За: Над 60% спад на трафик от гугъл

Тогава използвай баракудата, за да видиш дали не си хващал бълхи т.е. панди и пингвини по време на спада.
 
За: Над 60% спад на трафик от гугъл

За: Над 60% спад на трафик от гугъл

Аз днес го открих този инструмент, дори съм го постнал като нова тема, явно всички го знаете (и аз пък съм тръгнал да продавам краставици на краставичарите :)).
Пандата ме съсипала, от 21 до 25 вкл.
И аз вече не я обичам...
Къде може да се види кой ъпдейт на пандата какво засяга?
 
Здравейте отново!
Положението от тогава до сега става по-зле и по-зле.. Замислям се да сменя домейна с нов?
Вече при търсене на основния домейн в гугъл не излиза. Излиза под-страница от сайта...

Помощ :(
 
Ако нямаш нищо уникално или по-добро от останалите, логично е да не си и пред тях. Това е и целта на алгоритъма на Гугъл. Първо създай нещо, което е по-добро от останалите и тогава се опитвай да заемеш заслуженото си място пред тях.
 
под "останалите" мисля, че имаш предвид конкуренцията?
Бранша е такъв, че всички всъщност като съдържание имаме едно и също "Автор - заглавие", и те са едни и същи, защото не се измислят от нас.
При тази работа, как гугъл решава кой да е по-напред и кой назад, след като е едно и също?
Че дори мен почти ме изкара от индекса...
 
Това е оправдание. Търси начин, а не оправдание. Добави стойност към сайта си за да стане по-добър от останалите. Разбираш ли какво имам предвид? Ето примери за добавена стойност:

- по добро търсене
- снимки на изпълнители
- видео клипове към песните
- коментари към песните
- фейсбук коментари към песните
- оценки към песните
- превод на английските текстове на български (или на най-популярните поне)
- по-добра сайт структура и по-лесно навигиране из категории, изпълнители, жанрове
- по-красив дизайн
- по-бърз сайт
- повече песни
- по-лесно изтегляне (без заблуждаващи бутони и спамерски реклами)
- по-бързо качване на новите песни
- регистрация в сайта
- създаване на нещо като списък с любими песни в профила на потребителя
- прослушване на песните онлайн през сайта
- сканиране на сайта с антивирусни или линк към онлайн сканиране на файловете за сваляне (по-добра сигурност на потребителя в сайта)
- алгоритъм показващ на потребителя кои други песни би харесал на базата на историята му от сваляни песни
- топ класации на популярни песни (най-сваляни, най-оценявани и т.н.)
- новини свързани с изпълнителите и музиката

И така нататък. Всички тези неща ги измислих на момента за 5 мин. Ти може да седнеш да размишляваш с дни и да измислиш всякакви други още по-добри неща и по-сложни и нестандартни и интересни.

Като станеш по-добър от останалите, тогава вече ще е много по-лесно да ги минеш.

Поздрави.
 
Благодаря за жокерите. На 90% от нещата съществуват от много време... По-красив дизайн и структура, значи да го редактирам. А доколкото съм запознат и разгледам "болежките" във форума, много се оплакват, че след реконструкция гугъл ги "реже"...
Не се оправдавам, искам да го вдигна на крака, както беше преди.
Цялостна реконструкция на дизайна (като първо) и варианта за смяна на домейна са последните неща, които би могло да съживят мъртвеца?
 
Да поясня, че не казвам, че тези неща директно ще ти махнат наказание или нещо такова. Просто казвам че трябва да направиш сайт, който ще се харесва повече от хората и който е по-добър от останалите. И след това да се опитваш да ги изпревариш, знаейки че и го заслужаваш и че алгоритмите на Гугъл са на твоя страна (понеже те са на страната на по-добрия сайт, поне това им е целта и в това се стремят).
Иначе ако имаш панда примерно заради дублирано съдържание и смениш дизайна например, това няма да ти махне пандата.
А да не говорим, че то аз не знам изобщо от къде ти е и спада, може да е технически проблем по сайта.
А още повече да не говорим, че аз не бих се и занимавал с тази ниша по принцип.
 
Би било добре да кажеш кой е сайта, защото иначе само се стреля в тъмното. Толкова съвета ти бяха дадени, че фразата "направих всичко и резултата е никакъв" е доста съмнителна, освен ако сайта ти не е в стил индийски копи-пейст.
 

Горе