SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Yazzle - тул за анализ на конкуренцията +++

gvv

+Gennadiy Vorobyov
picture.php

Yazzle – програма за анализ и събиране на линк-маса на отделен сайт или ключова дума, анализ на страницата, анализ на конкуренцията в нишата и много много други полезни модули за анализ.

CS Yazzle има 16 модула, сред които: проверка на позициите и брой индексирани страници, PageRank хороскоп, хедърите на страницата, експорт на линкове от Sape и проверка на тяхното индексиране.

Накратко, за какво и как използвам/може да се използва Yazzle:

Сайт

  • Анализ на конкуренцията в класирането, бърз анализ на ТОПа (за парсене на Google.bg вижте края на поста) спрямо формални признаци (ip, възрастта на домейна, pr, dmoz, yaca, брой линкове по Yahoo, title, body, обем на текста, наситеността на текста)
  • Оценка на ресурси за класиране на сайта (на база статистични данни от линк-борси SAPE, XAP, MainLink).
  • Пакетна проверка на показатели на произволен списък уеб-документи (pr, тиц, индексация в Google, възрастта на домейна + създаване на собствен сценарий за проверка)
  • Анализ на HTML-кода на страницата
  • Събиране на беклинкове, анализ на пакет в конзолата?
  • Определяне на ключовите думи, по които се оптимизира даден сайт
  • Комплексна оценка на сайта
  • Създаване на карта на сайта (xls, xml, html, csv) + прогноза за доход в случай ако подадете сайта да продава линкове в някои от линк-борси
  • Пакетно определяне на релевантни страници: url, keyword – на изхода получаваме списък релевантни страници спрямо избраната търсачка
Линкове:

  • експорт на линкове от Sape и проверка на тяхното индексиране.
  • Анализ на линк-масив на дадена страница

Google:

  • PageRank значения по налични датацентрове
  • PageRank хороскоп
  • проверка за клоакинг с www/non www и други

Домейни:

  • проверка на dns

Мрежи:

  • хедъри
  • тул „Разкатайгадай мрежа“ – всички сайтове на даден ip адрес
  • пинг/трейсрут
Неща, за които не използвам Yazzle:

  • проверка за дублиран контент (използва се друг тул)
  • избор на ключови думи за оптимизация (използват се други сървиси)
  • определяне на позициите (използва се специализиран софтуер предназначен изцяло за тези нужди)

Това са основните модули на Язъла. За повече подробности, офф.сайт (афф. линк) и информация за отделните модули питайте в коментари или на лични.

Цена: 110$ (webmoney) - това е официална цена от разработчика
Промоция (от 12.01.11): всички потребители на WebmasterBG.org получават 10% намаление, т.е. цената е 99$
Единственото условие за промоция е регистрация по мой реф. линк

Въпрос
Нямам webmoney да купя лиценза, кво да правя?
Специално за руския Yazzle разменям webmoney за покупка на тула в рамките на 1 работен ден без процент, т.е. твърдо за 99$. Подробности - на ЛС.


Допълнение:
Yazzle има английска версия - 99$ - плащане paypal.
Покупка през aff линк (моля за сигнал, ако нещо не става).

Източник: http://vorobyov.info/blog/yazzle/

Видео-бонус
Seolab споделя как да си направите бързо списък с url-адреси на сайтовете по нужните ви ключови думи в Google.bg с помоща на Язъл (Yazzle) както и после да им анализирате беклинкове и накрая да извадите средната им стойност, а оттам и да прогнозирате бюджета за оптимизация: Съставяне на бюджет в Yazzle
 
Последно редактирано:
Re: Yazzle - тул за анализ на конкуренцията +++

seoadministrator не е никак евтин за възможностите си, за един сайт върши работа и безплатния CuteRank. За Advego Plagiatus много мерси! Макар че и гоогле върши работа, понякога си трябва да си гледаш текстовете и по друг начин.

За дублирано съдържание е полезен и инструмента на клокси:
Код:
http://unique.cloxy.com/

Статията на Драго я обсъдихме във фейсбук 5 минути след като я пусна, полезна е, много добре е че някой се сети да я пусне и тук да я обсъдим, едва ли е удачно да я коментираме в блога му.

P.S. Гена, каква беше актуалната цена на Yazzle в момента? Нямам си на идея 1 рубла колко е :)
 
Последно редактирано:
Re: Yazzle - тул за анализ на конкуренцията +++

Стоимость одной лицензии на использование программы CS Yazzle составляет 3410 руб или 110 у. е. (1 у. е. = 31 рублей, по округленному курсу ЦБ РФ).
 
Re: Yazzle - тул за анализ на конкуренцията +++

Нямам си на идея 1 рубла колко е

Лева, евро, долар? :)


Едит: Благодаря. 110 долара - Около 160 лева.
 
Последно редактирано:
Re: Yazzle - тул за анализ на конкуренцията +++

Мога само да я препоръчам програмата, много е добра за проучване на линковете на сайт :)
 
Re: Yazzle - тул за анализ на конкуренцията +++

2 добри новини:

1. Специално за руския Yazzle разменям webmoney за покупка на тула в рамките на 1 работен ден без процент, т.е. твърдо за 110$.

2. Yazzle има английска версия - 99$ - плащане paypal. По-късно ще пусна информация за английската версия, но засега имам следното наблюдение:
  • някои модули не работят
  • основния модул за парсене на линкове работи на един и същ алгоритъм както и руския
  • вместо sape се работи с tla
  • благодарение на разработчиците продължавам да анализирам англ. версия.
Покупка през aff линк (моля за сигнал, ако нещо не става).
Честно казано, само английски език и плащането са плюсове, макар че и последното успях да го улесня при покупка на руската версия.
 
Re: Yazzle - тул за анализ на конкуренцията +++

2 добри новини:

1. Специално за руския Yazzle разменям webmoney за покупка на тула в рамките на 1 работен ден без процент, т.е. твърдо за 110$.

2. Yazzle има английска версия - 99$ - плащане paypal. По-късно ще пусна информация за английската версия, но засега имам следното наблюдение:
  • някои модули не работят
  • основния модул за парсене на линкове работи на един и същ алгоритъм както и руския
  • вместо sape се работи с tla
  • благодарение на разработчиците продължавам да анализирам англ. версия.
Покупка през aff линк (моля за сигнал, ако нещо не става).
Честно казано, само английски език и плащането са плюсове, макар че и последното успях да го улесня при покупка на руската версия.

Moeто мнение е че орязаната англоезична версия, не си струва да се купува.
По-добре 40$ отгоре, но да има всички възможности.
А връзката със САПЕ е незаменима при определянето на адекватни и точни бюджети.
Още повече, че на този етап, всички по-сериозни оптимизатори вече работят на САПЕ.
А който не е там, изостава спрямо колегите си много силно.
 
Re: Yazzle - тул за анализ на конкуренцията +++

Yazzle парсва резултатите за беклинкове от yahoo site explorer, който вади до около 1000 резултата максимум, съответно и Yazzle ми вади толкова. Може би аз бъркам нещо ?
 
Re: Yazzle - тул за анализ на конкуренцията +++

SeoLab, това е най-голямата тъпотия в програмата според мен: в различните версии (английска и руска) да има сапе и TLA.

Все едно руските оптимизатори не класират сайтове за изрази на латиница и не им трябват линкове от англоезични сайтове :)

Друг е въпоса че така те карат да си купиш и двете, на мен лично биха ми трябвали и двете версии, макар че още не съм скочил в сапе - не виждам смисъл да бързам.

Какво имаш предвид под:
изостава спрямо колегите си много силно
 
Re: Yazzle - тул за анализ на конкуренцията +++

Най-вероятно ти трябва някой руски шрифт :)

Аз сложих някакъв случаен, но това не помогна.
Иначе чета само 1 надпис да натисна F1 за помощ :), където обаче по моя проблем няма нищо казано.
 
Re: Yazzle - тул за анализ на конкуренцията +++

Аз сложих някакъв случаен, но това не помогна.
Иначе чета само 1 надпис да натисна F1 за помощ :), където обаче по моя проблем няма нищо казано.

За да работи, трябва в локалните на компа да зададеш, че non-utf програмите се отварят на руски.
 
Re: Yazzle - тул за анализ на конкуренцията +++

Yazzle парсва резултатите за беклинкове от yahoo site explorer, който вади до около 1000 резултата максимум, съответно и Yazzle ми вади толкова. Може би аз бъркам нещо ?

Всичко е правилно.
Но за Бг е предостатъчно :)
Даже и за повечето англоезични сайтове.
Но въпроса не е само в количеството, а че програмата ти показва всичко подредено и нагледно - колко бека от индексни, колко от вътрешни страници, какви са площадките (колко PR, тИЦ имат, колко изходящи, вътрешни линка имат), прави анализ на анчор листа (което е супер важно0, по анчор листа, можеш да видиш колко пари се дават по всеки един интересуващ те анчор (чрез филтър). Прави анализ на текста на страницата (плътност на думите), проерка на фейк PR (клей) и много други полезни неща.
 
Re: Yazzle - тул за анализ на конкуренцията +++

Всичко е правилно.
Но за Бг е предостатъчно :)
Даже и за повечето англоезични сайтове.
Но въпроса не е само в количеството, а че програмата ти показва всичко подредено и нагледно - колко бека от индексни, колко от вътрешни страници, какви са площадките (колко PR, тИЦ имат, колко изходящи, вътрешни линка имат), прави анализ на анчор листа (което е супер важно0, по анчор листа, можеш да видиш колко пари се дават по все един интересуващ те анчор (чрез филтър). Прави анализ на текста на страницата (плътност на думите), проерка на фейк PR (клей) и много други полезни неща.

Както и Yazzle, така и САПЕ имат два недостатъка - на руски са.
Макар да съм учил този език 1 година и да се оправям достатъчно добре с него, че да си изкарам хляба и/или боя, не ми е комфортно да работя на него.
 
Re: Yazzle - тул за анализ на конкуренцията +++

Както и Yazzle, така и САПЕ имат два недостатъка - на руски са.
Макар да съм учил този език 1 година и да се оправям достатъчно добре с него, че да си изкарам хляба и/или боя, не ми е комфортно да работя на него.

Ами преди повече от 2-3 месеца имах информация, че САПЕ е на прага да пусне англоезична версия, само за англоезични сайтове.
Но защо все още не се случва, не знам.
Предполагам е въпрос на организационни проблеми.
Но че ще се случи, това е 100% :)
Защото това което има САПЕ, като интерфейс и разработки, го няма нито една друга борса.
А и най-важното - работят с най-ниски %-ти за комисии, което никак не е маловажно.
 
Re: Yazzle - тул за анализ на конкуренцията +++

Ами преди повече от 2-3 месеца имах информация, че САПЕ е на прага да пусне англоезична версия, само за англоезични сайтове.
Но защо все още не се случва, не знам.
Предполагам е въпрос на организационни проблеми.
Но че ще се случи, това е 100% :)
Защото това което има САПЕ, като интерфейс и разработки, го няма нито една друга борса.
А и най-важното - работят с най-ниски %-ти за комисии, което никак не е маловажно.

Не ме грее особено за англоезична версия за англоезични сайтове :)
 

Горе