SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Monitor4o - Следене на URL параметри

scoobydoo

Know you can!
Здравейте.

Най-после, след много килобайти програмиране, е готов първия етап от новия ми инструмент за уебмастъри на име Monitor4o -> http://tool4o.com/monitor4o/.

В момента, това което можете да правите с него, е да добавите URL адреси и той периодично да проверява за техните Page Authority, Domain Authoriry и MozRank. В бъдеще ще има и други неща.

Скрийншот:
monitor4o-1-med.png


Нужно е да си направите безплатна регистрация в сайта, както и да имате Mozscape API ключ, който се взема безплатно след регистрация в Moz.com. Ключа се генерира от тук. Трябва да минат 6-7 минути след генерирането му за да почне да работи. Поне при мен бяха толкова.

Ако някой открие някакъв бъг или има идея как да се подобри инструмента, да пише през формуляра дето е най-долу на всяка страница (или тук в темата).

Ако някой смята да предложи като идея да се пази историята и да се показва в диаграма, да кажа, че това ще бъде една от екстрите на платената версия на инструмента, която не е готова още. Иначе всичко, което сега можете да ползвате ще си бъде винаги безплатно.

Добавено на 27.09.2013: Вече могат да се следят и социални сигнали. Повече в това мнение по-долу.

Поздрави.
 
Последно редактирано:
Re: Monitor4o - Следене на URL параметри

Браво :) Поздравления за новият инструмент :)
 
За: Re: Monitor4o - Следене на URL параметри

За: Re: Monitor4o - Следене на URL параметри

Супер, беше време за нещо българско и качествено! Поздравления за труда
 
За: Re: Monitor4o - Следене на URL параметри

За: Re: Monitor4o - Следене на URL параметри

Поздрави и от мен. Хубаво е да се създават полезни неща от форумните люде:)
Добави и другите две авторитетни оценителя Majestic TF CF и Ahrefs URL Rank Domain Rank
 
За: Monitor4o - Следене на URL параметри

За: Monitor4o - Следене на URL параметри

Благодаря за мненията.
@Dimo
Погледнах Majestic и като гледам дават достъп до API само за най-високия план, който е 300 евро на месец. Ahrefs и те нямат безплатно API, цената не я казват точно, но се плаща на заявка. Така че за момента от тях няма да се дърпат данни, за в бъдеще вече ще видим как ще се развият нещата. Но ще има други интересни неща ;)
 
За: Monitor4o - Следене на URL параметри

За: Monitor4o - Следене на URL параметри

Малко извън темата, но забелязали ли сте че отскоро в ahrefs са смъкнали драстично ранковете. Примерно домейн ранкове, които са били 98 сега са към 50. Някаква промяна в алгоритъма им?
 
За: Monitor4o - Следене на URL параметри

За: Monitor4o - Следене на URL параметри

Виждам, че някои от регистриралите се, не са добавили никакви URL адреси, а някои не са добавили и API ключ.
Ако има някакви проблеми, пишете.

Също да напомня, че апи ключа има известно закъснение преди да почне да работи и до тогава сайта няма да го приема.
И нещо, което забравих да спомена е, че ще получавате известие когато се променят MOZ данните на някой URL и така реално ще знаете кога е имало ъпдейт. (Може да се спре от настройките на акаунта).
 
Re: За: Monitor4o - Следене на URL параметри

Re: За: Monitor4o - Следене на URL параметри

Виждам, че някои от регистриралите се, не са добавили никакви URL адреси, а някои не са добавили и API ключ.
Ако има някакви проблеми, пишете.

Също да напомня, че апи ключа има известно закъснение преди да почне да работи и до тогава сайта няма да го приема.
И нещо, което забравих да спомена е, че ще получавате известие когато се променят MOZ данните на някой URL и така реално ще знаете кога е имало ъпдейт. (Може да се спре от настройките на акаунта).
Интересно е туулчето , въпреки че не знам какво гледам :))) Много много не разбирам от моз ранк но е полезно , все пак бързо и лесно си го следиш през тоя сайт.

п.с. може да направиш линковете да са clickable , току що ми потрябва да го отворя сайта и трябваше да го copy paste :)
 
За: Monitor4o - Следене на URL параметри

За: Monitor4o - Следене на URL параметри

@wordi4
Параметрите са доста популярни принципно, нещо като пейдж ранка са, но се обновяват много по-често. Може да прочетеш за всеки от тях на английски на тези адреси:
Page Authority - Learn SEO - Moz
Domain Authority - Learn SEO - Moz
MozRank - Learn SEO - Moz

Вярно, че ще е удобно да може да се цъкне. Но ми се иска да не са самите URL адреси линковете, че много голяма кликаема площ ще стане и е малко дразнещо (поне за мен). Може да го направя с една малка иконка да се цъка. Благодаря за идеята.
(Редактирано: В крайна сметка го направих както ти каза, че иначе пък се добавя нов елемент на всеки ред, което пък ще натрупа интерфейса допълнително.)
 
Последно редактирано:
За: Monitor4o - Следене на URL параметри

За: Monitor4o - Следене на URL параметри

Здравейте отново.

Радвам се да съобщя, че вече е готов Monitor4o 2.0.0 :party: -> http://tool4o.com/monitor4o/

Вече можете да наблюдавате и Facebook харесванията*, Facebook споделянията, Tweet-ванията и +1-иците.
Също може да видите промяната за 30 или 60 дни (трябва да минат толкова първо от добавянето на URL-ите).

Снимки:

monitor4o-4-medium.png


monitor4o-5-medium.png


Поздрави.

*Да не се бърка с числото видимо на Facebook бутона за харесване. Там се показва сбор от няколко параметъра, а не само харесванията.
 
Последно редактирано:
За: Monitor4o - Следене на URL параметри

За: Monitor4o - Следене на URL параметри

scoobydoo Поздравления за инструмента, форума не ми позволи да ти дам репутация която я заслужаваш.

Мерси. Нищо, аз имам вече доста ;)
 
За: Monitor4o - Следене на URL параметри

За: Monitor4o - Следене на URL параметри

Здравейте.

Само да кажа, че на тези от вас, на които не им е приемало АПИ ключа, въпреки че са минали повече от 10 минути от създаването му, вече трябва да е поправено това. Може отново да опитате да го добавите.
Промених начина на връзка с АПИ-то, защото стария начин явно е правел проблеми понякога. Сега трябва да е ОК.

Ако все пак видите някакви проблеми, пишете ми.

Поздрави.
 
Последно редактирано:
За: Monitor4o - Следене на URL параметри

За: Monitor4o - Следене на URL параметри

Scoobydoo - Направих си регистрация веднага щом видях тула и съм изключително доволен от функционалността му. Ще видя и новите екстри. Много добре е направн и е супер удобен. Много ми харесва функцията, която е известява на мейла за промени в данните. Просто, докато проверяваш мейла си разбираш и какво се случва със даден сайт. Няма нужда да следиш на 10 места през ден.
Поздравявам те за идеята и за добрата работа!
 
За: Monitor4o - Следене на URL параметри

За: Monitor4o - Следене на URL параметри

@toniintro
Супер. Много се радвам :)

Между другото известяването е само за Moz данните и сега като се замисля, не съм го писал това, понеже когато го правех, нямаше Social раздел. Сега ще го оправя.

За социалните данни не знам как точно да направя известяване, понеже те се променят доста често (обикновено). За това не съм направил за тях. Там може би трябва да направя опция за месечен отчет. Хмм...
 
Последно редактирано:
Здравейте :).

След 2 години леко изоставяне, пуснах една нова екстра, която ми е любима. Вече може да гледате историята на Moz данните. Там при черните бутони има нов бутон (първо изберете един URL с отметка).

И добрата новина за тези, които вече ползват инструмента от известно време, е че данните се събират отдавна, просто бяха скрити. Така че ще можете да видите данните назад до деня на добавяне на URL-а (за текущо добавените адреси).

monitor4o-7.jpg

Уточнение: Напоследък почнаха доста да се менят през ден-два MR данните без да има MOZ ъпдейт, което е странно. Варират между две стойности, което ще видите и в историята си. Ще ги питам тези от Моз защо не са им стабилни данните, да видим...

Редактирано: Осъзнах, че е важно да спомена, че ако сега се регистрирате и добавите УРЛ, то няма да можете да видите история за миналото! Тепърва ще почне да се следи адреса и да се трупа история за дните от сега нататък.
 
Последно редактирано:
Аха, много добра опция. Много го обичам твоя тул, защото даже е супер мързеливо, когато те подсеща да погледнеш, че има промяна в данните. Ползвам го, откакто го има и съм супер доволен.
 

Горе