SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Български Digg

bgkulinar

Меринджей
Някой да ме ориентира към подобен проект?

Попаднах на svejo.net, diggbg.com, но нещо не ме кефят. Изобщо има ли такава, която българите ползват? Щото диг-а българите не го ползват за БГ сайтове. Или поне много слабо го ползват.
 
Re: Български Digg

... и тъй като основно трябват хора които да digg-ват , защо не помислите върху идеята да се направи и поддържа общо от участниците във форума ?

нещо като първи тестов съвместен проект ?
 
Re: Български Digg

oggin каза:
... и тъй като основно трябват хора които да digg-ват , защо не помислите върху идеята да се направи и поддържа общо от участниците във форума ?

нещо като първи тестов съвместен проект ?
Абсолютно си прав. Също и масовият бг потребител даже и не е чувал за диг и подобни услуги и още в началната страница на такъв сайт би трябва да се обясни с 2-3 изречения за какво става въпрос. Въпреки че digg.com е много известна и се ползва вече от милиони в тяхната главна страница все още стои такова описание.
 
Re: Български Digg

+ това в digg.com описанията на кирилица май не са много добре посрещани и би било добре с подобно нещо за да успее да се хване цяла общност ... демек като нашата ... иначе не виждам как ще се популяризира

друг е въпроса обаче че ако го подхванем точно ние ще стане безкрайно специализирано ...
 
Re: Български Digg

Да, и аз живо се интересувам, дори ще подпомогна популяризацията му чрез два от сайтовете си, ако ми хареса. Но да има бутончето за гласуване и броя на гласовете, както е в истинския Дигг, иначе мога да ползвам свежото или някой друг от многото...
 
Re: Български Digg

bgkulinar каза:
Да, и аз живо се интересувам, дори ще подпомогна популяризацията му чрез два от сайтовете си, ако ми хареса. Но да има бутончето за гласуване и броя на гласовете, както е в истинския Дигг, иначе мога да ползвам свежото или някой друг от многото...
Te свежото до няколко часа пускат бутончета за гласуване ;)
 
Re: Български Digg

Работим по него и съвсем скоро ще има официалeн старт за БГ. Не искам да претупвам работата. Преди 4 дни във v.1.001 ни удариха много узери и хостинга клекна. Имали някакво полиси забито на майната си и почнаха да мрънкат.

@bgkulinar: Ще бъде направено както трябва. :friday:
 
Re: Български Digg

Хайде, бе, колега. Изчака ми се чакалото. Пускай бета, мета или тета, давай да тестваме, че с тоя Диг направо се съсипвам.
 
Re: Български Digg

бета версията на българския digg, до колкото познавам хората зад този проект, ще се фокусират се върху IT новини, бг блогосферата и известна доза любопитни световни и водещи български новини.
http://dao.bg/

още не е като за пред публика, но ако някой има интерес сайта е почти функциониращ
 
Re: Български Digg

Мдам, Плиг е хубав софт за букмаркване, но няма качествата на диг, като например да си постнеш на сайта каунтърче на диговете. За СПАМ става...
 
Re: Български Digg

nbsp каза:
bgkulinar каза:
например да си постнеш на сайта каунтърче на диговете

има ако си го сетнеш. ;)




bgkulinar каза:
Някой да ме ориентира към подобен проект?

а са и претенции, тва са комюнити проекти. какво ще излезе от тях зависи до голяма степен от хората които се включат.
 
Re: Български Digg

Шефе, имах предвид, каунтър на сайта, където е новината, не в самата соц.мрежа.

Именно изразявам желание да се включа в подобен проект, но на български език не намерих такъв, който да стойностен. Както казах svejo.net и diggbg.com не ме кефят. Дао-то се оказва за ИТ новини. В кой да се включа?
 
Re: Български Digg

Re: Български Digg

Проекта за който споменах е www.dobavi.com, В пре-пре бета е, вотинга работи - / един SORT да сложим трябва/ + 1000 неща има да се пишат още докато стигне вид удобен за логаритмуване. ;)

Имам серия въпроси на които търся решение и ще се радвам ако дадете акъл. :shrug: А именно:

Отчита 1 глас за 1 линк по IP. Направено е по IP за да не занимаваме потрeбители с регистрации само за да гласуват. Вие какво мислите, по-добре ли е така или да се иска задължителна регистрация за вотване?

Направили сме регистрирането макс. леко - Име. парола, майл . Няма верификация за майла - не изпращане писмо за активиране. Не мога да преценя дали това е добре или зле .... не събираме майли за да спамим, по-скоро той е решение ако потр. си забрави паролата да му я изпратим.

Регистрацията НЕ Е задължителна ако някой иска да събмитне линк/ URL. За или против ?

Имаме направен бутона стил дигг за слагане по сайтове, блогове и т.н.

Някаква идея за филтриране по локация? Отскоро братушките са го надушили и промотват здраво. Или да пусна друг домейн само за БГ и да се блокират по ИП хората извън БГ мрежата ?

Има много да се прави по проекта и приемам всякакви коментари и предложения. Всички са добре дошли !!! .

Повече от година малко-по-малко работим по сайта. Бавно стават нещата, още е в съвсем суров вид сайта, но се стараем да ги правим добре.

Приемам всякакви предложения във форума, на skype: alex_biks , на ICQ: 131 069 752 или на маса като бирата е от мен :friday:
 
Re: Български Digg

biks каза:
Отчита 1 глас за 1 линк по IP. Направено е по IP за да не занимаваме потрeбители с регистрации само за да гласуват. Вие какво мислите, по-добре ли е така или да се иска задължителна регистрация за вотване?

Така ми се вижда добре

biks каза:
Направили сме регистрирането макс. леко - Име. парола, майл . Няма верификация за майла - не изпращане писмо за активиране. Не мога да преценя дали това е добре или зле .... не събираме майли за да спамим, по-скоро той е решение ако потр. си забрави паролата да му я изпратим.

Супер е, аз много мразя да цукам като гламав... те тези бози се правят за да се пазиш от спама... ама той спама в твоя случай е плюс


biks каза:
Регистрацията НЕ Е задължителна ако някой иска да събмитне линк/ URL. За или против ?

С две ръце ЗА


biks каза:
Имаме направен бутона стил дигг за слагане по сайтове, блогове и т.н.
Ако можеш да измислиш нещо по-различно ще е супер...


biks каза:
Някаква идея за филтриране по локация? Отскоро братушките са го надушили и промотват здраво. Или да пусна друг домейн само за БГ и да се блокират по ИП хората извън БГ мрежата ?

Мисля че Атанас Янев веднъж питаше нещо подобно, там се изписаха доста неща, може да хвърлиш един поглед. Другия вариант е срещу определена сума в долари да се абонираш за ДБ-то с IP-та... ама ме съмнява ;)

biks каза:
Повече от година малко-по-малко работим по сайта. Бавно стават нещата, още е в съвсем суров вид сайта, но се стараем да ги правим добре.
Важното е да се развива. Щом имра развитие, всичко е ток.

А за бирата... ще правим трансфер на бири по системата.... ти на мене аз на тебе ;)
 
Re: Български Digg

biks каза:
Проекта за който споменах е www.dobavi.com
A, тоз проект отдавна е оспамен от моя милост, в добрия смисъл на думата. Сега да си дам моите две стотинки, за да не ме баннеш. Сравнявам с ДИГ:

1. Няма категории
2. Има само положителен вот, няма berry, a много ми се искаше да "накажа" 2-3 спам сайта.
3. Всеки може да гласува, което не е гут. Ще те заобиколят с проксита, моксита и всякави други техники.
4. Таг (етикет :p) облака, преди стоеше вдясно, сега го няма никакъв на началната страница.
5. Съдържанието е някак си бедно и лошо подредено, а навигацията направо липсва.
6. И тук не е подминала манията много гугъл адсенс на едно място. Не вярвам да са се повишили ЦТР-а и приходите на сайта, но определено е дразнещо. Лично съм се убедил, че много адсенсе не води до много кликове. По-скоро добре блендирани юнит линкове.
7. РСС не видях никъде.
 
Re: Български Digg

аз пък онзи ден попаднах на въпросния сайт и си адднах сайта и искам да ви кажа че съм много доволен... не ме занимаваха 500 000 глупости за регистраций (регнах се, но защото ме кефи), още 500 000 глупости за верификаций и така нататък. Всичко стана бързо и лесно. И дизайна ми е приятен. Малко адсенса дразни ама след първите 30 секунди спирам да го вижам така че не е основен проблем ... Супер е поне според мен и се отнесоха доста добре към сайта ми ... +1
 

Горе