SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Svejo.net крадат съдържание безконтролно!

cloxy

Super Moderator
Екип
Днес реших да вляза в профила си в Svejo.net, за да споделя връзка. Забелязах, че всички описания на споделянията ми са променени. Тоест описанията, които са писани специално за мрежата са махнати и на тяхно място е извлечен автоматично целия текст от URL адресите, които са споделяни.

В комбинация с факта, че слагат nofollow на връзките към оригинала, това е класическа кражба на съдържание. Западащата социална мрежа е класически пример за doorway сайт.

В същото време е премахната опцията за редакция на публикациите. Не работи и опцията за изтриване на профил! Постарали са се да няма начин краденото да бъде премахнато.

Всички адреси, които някога са споделяни в "мрежата" са с извлечен от оригиналите текст. Така че си проверете дали и вие не сте жертва.

Аз започнах с DMCA репортите срещу тях.
 
Важното е да се разбере, че всички URL адреси, които някога са били споделяни в системата са "извлечени" наново. Тоест заглавие, описание, дори датите съвпадат 1:1 с източника. Няма значение дали сам си си го споделял или някой приятел е искал да помогне, захапят ли URL адрес, крадат всичко от него.
 
Нищо случайно няма в методите на този сайт....
 
Ха така, и моето съдържание са откраднали. Аз първо ще им пиша по имейл да си коригират грешката, а ако не вземат мерки, по-сериозно ще се действа. :rules:
 
Преди някое време тоя бот ми се появи със странното име Ruby. Видях, че е адски агресивен и освен това масово ми връщаше 404 на съществуващи страници. И тогава го препратих към една екстра в моята защита, който бави заявката на досадниците с 2500 секунди... така че скоро забравих за него. В тази връзка май са ми изтрили всички стари публикации, защото може би не са успели да ги окрадат. :happy:

P. S. Нещо не мога да се ориентирам в новия им сайт. Има ли възможност да си видиш публикациите някъде?
 
Последно редактирано:
Да, и при мен ботът е с User-Agent: Ruby

Още се разправям с тях и ми измислиха 1000 причини да не ми премахнат съдържанието. Те не знаят, че със SEO-та не може да се излезе на глава, особено когато става въпрос за болна тема като съдържанието. Принципно не изпращам репорти, но този път ще си изтествам всички теории върху крадливия им проект.
 
Да, и при мен ботът е с User-Agent: Ruby

Още се разправям с тях и ми измислиха 1000 причини да не ми премахнат съдържанието. Те не знаят, че със SEO-та не може да се излезе на глава, особено когато става въпрос за болна тема като съдържанието. Принципно не изпращам репорти, но този път ще си изтествам всички теории върху крадливия им проект.
Само тормоз за тях! Сигурно милиони направиха на гърба на потребителите си.
 
А само преди няма и седмица споделих там линк.
И последните месеци като споделяш линк дърпаше всичко, та трябва да редактираш на момента.
Гледам са сменили дизайна, нищо чудна да са изтрили базата и да са запазили само линковете и сега да смучат наново ! Наглеци пълни.

Къде и как се репортва за крадено съдържание?

А какво ще кажете за колективно дело? Дали ще има резон и успех?
 
Последно редактирано:
А как да се добера до публикациите си? Като дам на профил и ми връща 404. Явно доста е западнал този сайт.

edit: Вече оправиха достъпа до профила
 
Последно редактирано:
Аз все още не мога да се добера до профила си, тъй като ми дава грешно име или парола, а на забравена такава уж ми връщат имейл за нова, а нищо не получавам. При мен дори са направили линковете с https://, вместо http и така дори малкия трафик от там ми се губи.
 

Горе