SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Скрит параграф извън </html>

Noran9

New member
Здравейте SEO джедай,

Наскоро попаднах на нещо странно - скрит параграф. Разположен е след затварящия </html> таг и е пълен с линкове. Скрит е по следния начин: <p style="overflow: auto; position: fixed; height: 0pt; width: 0pt">. Въпроса ми е: това умишлено ли е направено или просто са сгрешили мястото на параргафа? От SEO гледна точка е ясен мотивът. Това което ме озадачава е, че става въпрос за университетски сайт (от близкия изток). Поразрових се и това Е легитимния сайт на въпросния университет. Защо им е да се съгласяват с подобна схема при положение, че линковете водят към сайтове за залагания? Или им е било платено (което означава, че от въпросния университет са на зор за пари. Аз не бих платил повече от $100-$150 за този линк) или може би сайта им е бил хакнат ...? А вие попадали ли сте на подобен казус?
 
Може и да е хакнат или админа да е решил да изкара някой и друг лев по втория начин.

Това случайно не може да се направи - напълно умишлено си е.
 

Горе