Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да премина през спам филтъра на абв

Collapse
X
  • Филтър
  • Период
  • Показване на
Clear All
нови коментари

Re: Как да премина през спам филтъра на абв

Сайта ми е сам на сървъра и ако има както казва docenta настроен би трябвало да е точно за този домейн.Благодаря все пак за съвета и ще попитам там където колокирам какви са ми настроиките.

Коментар

По съвет на Драго, аз сложих един TXT запис със съдържание v=spf1 mx a ip4:xxx.xxx.xxx.xxx ~all и хост запис @.

Коментар

Първоначално публикувано от bgkulinar View Post
        По съвет на Драго, аз сложих един TXT запис със съдържание v=spf1 mx a ip4:xxx.xxx.xxx.xxx ~all и хост запис @.
        Сега остава и DKIM да ти сложи Драго .

По въпроса за rDNS - не се прави от хост провайдъра, а от доставчика на IP-то, в повечето случаи колокационния център. НА споделен хостинг също можеш да имаш rDNS, ако си си закупил автономен IP адрес само за твоя си акаунт.

Коментар

Да повдигна темата защото бизнеса умира заради недомислиците на АБВ
          Та така последното наблюдение е при изключени спам защити от настройките на АБВ папка СПАМ продължава да се пълни по усмотрение на АБВ. Така че дали е активирана или не защитата от спам в АБВ е без значение.
          И така. Имам записи за rDNS DKIM, SPF

Една тъпа проста оферта до клиент не мога да изпратя който е в АБВ... не знам хората ,които ползват АБВ за бизнеса си как оцеляват като не си получават писмата по надлежен ред.

Има ли още някакви записи и настройки които трябва да въведа на моя сървър че да не филтрират в АБВ по подразбиране.
          С Г мейл се преборих с АБВ не мога ...

Коментар

Първоначално публикувано от sweety View Post
            Да повдигна темата защото бизнеса умира заради недомислиците на АБВ
            Та така последното наблюдение е при изключени спам защити от настройките на АБВ папка СПАМ продължава да се пълни по усмотрение на АБВ. Така че дали е активирана или не защитата от спам в АБВ е без значение.
            И така. Имам записи за rDNS DKIM, SPF

Една тъпа проста оферта до клиент не мога да изпратя който е в АБВ... не знам хората ,които ползват АБВ за бизнеса си как оцеляват като не си получават писмата по надлежен ред.

Има ли още някакви записи и настройки които трябва да въведа на моя сървър че да не филтрират в АБВ по подразбиране.
            С Г мейл се преборих с АБВ не мога ...
            Понякога просто си решават, че rDNS-а не е същия като правия запис или пък си наследил IP, което някога в миналото е било в техен антиспам филтър, или пък домейна. Пунси поне домейна тук.

Коментар

Тест: Пращам писмо от АБВ към АБВ и отива в СПАМ.... направете си изводи...

Те сами ми го казаха, макар че първо се опитаха да ми хвърлят прах в очите. Прочетете подробно по долу и да знаете че 90% от писмата отиват в СПАМ. Ако имате бизнес поща в АБВ е време да се откажете от нея. Ако Вашият бизнес праща до клиентите си в АБВ става ходене по мъките.
              Споделете където можете, от някокло години АБВ стана нетърпимо в това отношение, а всички за щяло и нещяло се бутат в АБВ. Даже 50% от хората които имат сайтове и купени домейни ползват АБВ за бизнеса си вместо да си използват домейна и хостинга, така и така го плащат.

Хронологията е в обратен ред (най-новото горе)
              Привет

Значи потребителя трябва да влезе в СПАМ и да търси и маркира някакво писмо като НЕспам?

При положение, че на моя сървър са направени записи за SPF, DKIM, rDNS за удостоверяване на произхода на писмата, а те попадат в папка СПАМ на АБВ, без да има каквито и да било основания за това, не говори никак добре за Вашата система. АБВ стана по-зле и от Gmail, но те поне са дали ясни правила какво е нужно да се направи, за да не попадат нормални писма в СПАМ.

Едно е да маркираш писмо като спам от входяща поща и никога да не получаваш повече писма от този изпращач, друго е да бъркаш в калта и да търсиш бялата лястовица, която да я маркираш като бяла лястовица, за да не се налага пак да я вадиш всеки път от тинята.

От тук нататък продължавам в социалните мрежи...

с поздрав

From: Екипът на Нет Инфо
              Sent: Thursday, April 06, 2017 9:16 PM
              To:
              Subject: Re: [Ticket#2017040610002804] АБВ Поща - Запитване

Здравейте,
              В интерес на Вас потребителите, и с цел повишаване на сигурността Ви,
              беше извършен ъпдейт на системата на Поща АБВ в следствие на който,
              вече не е възможно да се изключва защитата от спам.
              Вместо това, съществуващите филтри на пощата бяха обновени и разширени
              с една нова и по-добра версия. Сега вече всеки потребител може да обучава филтрите на кутията си,
              според индивидуалните си нужди като заклеймява писмата които не желае да получава като СПАМ.
              В случаите когато писма, които потребителя иска да получава попадат в папка СПАМ,
              трябва да се маркират с бутона „Не е СПАМ” за да влизат занапред в папка „Кутия”.

Поздрави,
              екипът на АБВ

06.04.2017 20:20 - записано: Не отговорихте на въпроса ми?

Защо при положение че спам защитата е изключена продължават да се трупат писма в папка СПАМ?
              Не искам да ми се филтрират писмата. Пагубно е за бизнеса ми както на мен така и на цяла България които ползват АБВ за бизнеса си.

From: Екипът на Нет Инфо
              Sent: Thursday, April 06, 2017 7:56 PM
              To:
              Subject: Re: [Ticket#2017040610002804] АБВ Поща - Запитване

Здравейте,
              Можете да използвате услугата на поща АБВ "Защита от СПАМ",
              която можете да намерите като щракнете с мишката в горния десен ъгъл на прозореца
              върху малкото зъбно колело и изберете "Настройки" от спускащото се меню.
              От вертикалното меню изберете Защита от СПАМ".
              Съветваме ви да се запознаете подробно с начина и на функциониране и
              да използвате настройките зададени по подразбиране.
              За да не получавате нежелани рекламни писма, не регистрирайте е-мейла
              си в сайтове за безплатна музика, картинки, снимки и т.н.
              Също така е възможно да използвате софтуер за сваляне на безплатна музика,
              който следи и изпраща Вашия е-мейл адрес на рекламодатели.
              За да спре този процес, деинсталираите подобен софтуер.
              Поща АБВ допълнително Ви дава възможност да блокирате е-мейл адреса,
              от който получавате писмата, или целия domain (частта след @) чрез
              "Настройки" -> "Защита от СПАМ" -> "Блокиране на адрес или domain".
              В хедъра на писмото можете да откриете подателя на писмото и домейна който да блокирате.
              Хедъра можете да отворите, когато сте в писмото от менюто "Още"->"Детайли".
              Разполагате със 300 блокировки. Когато ги изчерпите е необходимо
              да изтриете известна част от по-старите блокировки.
              Можете също така да настроите филтри "Настройки"->"Филтри", които да филтрират писмата,
              които получавате според желан от Вас критерий и да ги преместват в желана от Вас папка("СПАМ", "Кошче").
              Още информация можете да намерите на адрес:http://help.abv.bg/?cat=9

Поздрави,
              екипът на АБВ

06.04.2017 18:50 записано:
              --------------------

Защо при положение че спам защитата е изключена продължават да се трупат писма в
              папка СПАМ?

Коментар

Изчакайте...
              X