SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Въпрос за пренасочване в .htaccess

warp

New member
Здравейте,

В момента адресите ми са във следния формат:
mydomain.com/ИМЕ-НА-ТЕМАТА-t122.html

искам това да пренасочва към:

mydomain.com/viewtopic.php?t=122


Причината е, че искам да върна формата на линковете така, както ги създава в момента системата. През годините, обаче са се натрупали входящи линкове от други сайтове към темите, които искам да запазя.

Понеже статиите са над 2000, ми се струва глупаво да ги пренасочвам ръчно. Има ли някакъв начин да ги пренасоча с някакво правило в .htaccess?
 
26
Не знам по каква причина искаш да направиш тази промяна, но е тъпо при създадени статични адреси, които се предпочитат от търсачките, отново да се връщаш към динамични и да унищожиш цялата направена оптимизация.
 
Не мога да си редактирам мнението:

searchengines.bg/forum/tech/administration/356622-%D0%B2%D1%8A%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%BE%D1%87%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%B2-htaccess
 

Горе