SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Wordpress споделяне във Facebook на кирилица

dimitrow

New member
Когато натисна бутона за споделяне във Facebook ми излиза това -> Автор : Гошко в -Забавни, Изображения 0 ...
Би трябвало да бъде името и темата на поста на кирилица .... но уви.
Със WP 3.05 съм,преведена на Български език.Изцяло съм преправил цялата тема на UTF-8.

Някой да знае как да го оправя ?

Благодаря предварително.
 
Re: Wordpress споделяне във Facebook на кирилица

Трябва да си с UTF-8 without BOM, за да не се получава тази маймуница. Имай предвид, че това може да е породено и от някой плъгин или темплейт :)
 
Re: Wordpress споделяне във Facebook на кирилица

Смених темплейта - същата работа.
Изключих всички плъгин-и - без промяна.
Други идеи ? :)
 
Последно редактирано:
Re: Wordpress споделяне във Facebook на кирилица

Смених темплейта - същата работа.
Изключих всички плъгин-и - без промяна.
Други идеи ? :)

Драсни ми на лично сайта, ако е таен :)

Васко, ужас! :)
 
Последно редактирано:
Re: Wordpress споделяне във Facebook на кирилица

Пратил съм ти го/

Точно, както предполагах. Има проблем с encoding-a. Отвори го с FF и го виж под "cp1251", в горния край на сайта ще се покаже този символ "п»їп»ї ".

Отвори файловете с Notepad++ и направи "Convert to utf8 without BOM".

При мен така се оправи.
 
Re: Wordpress споделяне във Facebook на кирилица

Добре,ще опитам утре.
Благодаря ти.
 
Re: Wordpress споделяне във Facebook на кирилица

Файловете на темплейта ги минах на UTF8 without BOM и нещата си останаха както преди.Трябва ли и скриптовете от wordpress-a да ги правя по същия начин след като платформата съм я изтеглил кирилизирана от Българския сайт на Wordpress ?
 
Re: Wordpress споделяне във Facebook на кирилица

Файловете на темплейта ги минах на UTF8 without BOM и нещата си останаха както преди.Трябва ли и скриптовете от wordpress-a да ги правя по същия начин след като платформата съм я изтеглил кирилизирана от Българския сайт на Wordpress ?

То това няма нищо общо с езика на самия wordpress. За да си по-сигурен в кое е издънката, смени на default темплейта и спри всички плъгини, после ги пускай 1 по 1 и ще се разбере :)
 
Re: Wordpress споделяне във Facebook на кирилица

Лошото е ,че това вече го правих и не се промени нищо ... Започвам да се замислям дали проблема не е във 000webhost?Но пък от друга страна в информацията за mysql и php пише че поддържа UTF-8

Вече незнам какво да правя
 
Re: Wordpress споделяне във Facebook на кирилица

Лошото е ,че това вече го правих и не се промени нищо ... Започвам да се замислям дали проблема не е във 000webhost?Но пък от друга страна в информацията за mysql и php пише че поддържа UTF-8

Вече незнам какво да правя

Смени на бързо с "default" темплейта да погледна нещо :)
 
Re: Wordpress споделяне във Facebook на кирилица

W момента е с дефаут и всички плъгини без този за споделянето са изключени.Интересното е че темата която е по дефаут в wordpres-а ("Това е примерна страница. Можете да я редактирате....) като тръгна да я споделям във фейсбук си излиза всичко точно ... напрао се вкарах в ебати мистерията :D
 
Re: Wordpress споделяне във Facebook на кирилица

W момента е с дефаут и всички плъгини без този за споделянето са изключени.Интересното е че темата която е по дефаут в wordpres-а ("Това е примерна страница. Можете да я редактирате....) като тръгна да я споделям във фейсбук си излиза всичко точно ... напрао се вкарах в ебати мистерията :D

На този темплейт грешката я няма. Сложи само една статия с FB Плъгина, за да тествам нагледно :)

Ясно, видях грешката.
 
Последно редактирано:
Re: Wordpress споделяне във Facebook на кирилица

Сложих статия написана от мен ... пробвай.При мен излизат отново маймунки и квадратчета,
 
Re: Wordpress споделяне във Facebook на кирилица

Сложих статия написана от мен ... пробвай.При мен излизат отново маймунки и квадратчета,

Пиши ми в скайп, ако искаш, за да не правим "чат" тук, че ще ни се скарат. (alexander8307)
 
Re: Wordpress споделяне във Facebook на кирилица

Здравейте, аз имам същия проблем и за да не отварям нова тема реших да питам тук.
Оправихте ли се и какъв е лека? Току що съм започнал нов сайт и няма почти никакво съдържание, но този проблем много ме мъчи.
Сайта е - http://drevnite.com
Всичко е на utf 8 и базата и wp и при лайк същите маймуни
Ще ви бъда благодарен ако помогнете
 
Re: Wordpress споделяне във Facebook на кирилица

Здравейте, аз имам същия проблем и за да не отварям нова тема реших да питам тук.
Оправихте ли се и какъв е лека? Току що съм започнал нов сайт и няма почти никакво съдържание, но този проблем много ме мъчи.
Сайта е - http://drevnite.com
Всичко е на utf 8 и базата и wp и при лайк същите маймуни
Ще ви бъда благодарен ако помогнете

Никой ли не може да помогне по въпроса?
 
Re: Wordpress споделяне във Facebook на кирилица

А кой е плъгнина за споделяне във ФБ?

Опитвах с 2 различни:

Facebook OpenGraph - това е първия, той е за логване в сайта но има и опция да поставя лайк бутон - http://www.sociable.es/facebook-connect

Facebook Like - този е другия той си е само за лайк бутона - http://www.ahmedgeek.com/facebook-like-button-v5-0-major-update

Опитвах и с различни теми, но резултата е същия, сайта ми ще бъде нещо като онлайн списание и за това е с такава тема, но и с нормалната е същото.
 
Последно редактирано:
Re: Wordpress споделяне във Facebook на кирилица

Здравейте, оправих се с проблема с кирилицата. Решението - инсталирах наново уърдпреса, този път версия 3.2 на Български. Хубавото е че сайта е нов и тъкмо го бях започнал :)
 

Горе