SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

cloxy

Super Moderator
Екип
Зарекох се да разкарам и последните си инсталации на WordPress и ще го направя. Първият успешен експорт е вече факт. Сайтът е голям, има сериозен трафик и товари хостинга, въпреки оптималното кеширане. Става въпрос за:

Код:
http://dieti.net/

Към момента сайтът още е на WordPress, но интересното е, че вече работи бета версия върху Cloxy CMS на този адрес:

Код:
http://dieti.net/beta/

Както се вижда, разлики почти няма, освен, че сайтът се зарежда към 10 пъти по-бързо (времето за зареждане се вижда накрая на кода). Функционалностите са същите, форматът на URL адресите е запазен, единствено етикетите и категориите ще редиректват към нов по-семантично издържан формат от този на WordPress.

Всичко е прясно, току що го пускаме. Бета версията ще стои няколко дни и когато се уверим, че всичко е наред, ще разкараме и този WordPress. Ако някой забележи някакви проблеми, да пише, ще черпим :)
 
За: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

За: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

Cloxy похвала за CMS-са..от доста време го наблюдавам и наистина се справя доста добре с скоростта... мислил ли си за вариант да пуснеш платена версия?

Относно проблеми, за момента виждам, че feed-а връща 404.
 
За: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

За: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

Като отидеш на dieti.net/beta/about, линковете от лентата добавят "tag=*", без да зарежда друга страница.
 
За: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

За: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

Като отидеш на dieti.net/beta/about, линковете от лентата добавят "tag=*", без да зарежда друга страница.

същият проблем е и в страниците РЕКЛАМА и КАРТА

Редакция: Оправи се преди секунда при мен.
 
Re: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

feed-а е оправен.

Не правя реклама на моя CMS, защото не смятам да печеля от него. По-точно правя антиреклама на WordPress, който е по-ограничен (с по-малко функционалности), а товари повече. Да не говорим, че е hackable.

Един ден, като успея достатъчно да си стандартизирам CMS-а, така че лесно да се прави update, ще го пусна с отворен код. Не го чувствам да е готов, а и не ми се пише документация още :)

Edit: Връзките на етикетите са оправени. Благодаря за обратната връзка, добре че пуснах темата. Не са едно или две неща за следене.
 
За: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

За: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

Аз имам по скоро въпрос - не можеш ли да пуснеш cloxy cms в продажба. Защото в последно време чувам от теб колко кофти система е wordpress, и как добре ще се отрази преминаването към cloxy cms.

Не отричам че не си прав и донякъде съм съгласен с теб. Доколкото съм запознат системата ти може и да не е мощна от към възможности както примерно джумла, но от към бързина и семантичност е пушка - идеална за seo.

Ако можех и аз щях да си напиша, но уви не ми е това признанието.

Системата поне от вън изглежда страхотно и съм сигурен че ще има хора които са готови да инвестират и няма да жалят пари за да си я купят, в това число и аз.

Просто го обмисли като вариант.
 
За: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

За: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

Както се вижда, разлики почти няма, освен, че сайтът се зарежда към 10 пъти по-бързо (времето за зареждане се вижда накрая на кода). Функционалностите са същите, форматът на URL адресите е запазен, единствено етикетите и категориите ще редиректват към нов по-семантично издържан формат от този на WordPress.
Е, ми то зарежда един javascript и текст.
То и без кеширане ще се зареди бързо.
Сложи поне малко инфо за чичко Google, че доста бързо ще те забрави ;)
 
Re: За: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

Re: За: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

Е, ми то зарежда един javascript и текст.
То и без кеширане ще се зареди бързо.
Сложи поне малко инфо за чичко Google, че доста бързо ще те забрави ;)

Почти нищо не разбрах. В момента кеширането на WP е спряно, защото ми правя някои проблеми при редирект.

П.П: Текущата версия на SQLite на сървъра е много стара, при нова версия би се зареждало още няколко пъти по-бързо. Версиите на SQLite преди 3.7.8 имат бъг, който бави заявките с ORDER BY и GROUP BY.
 
Последно редактирано:
За: Re: За: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

За: Re: За: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

Почти нищо не разбрах. В момента кеширането на WP е спряно, защото ми правя някои проблеми при редирект.

П.П: Текущата версия на SQLite на сървъра е много стара, при нова версия би се зареждало още няколко пъти по-бързо. Версиите на SQLite преди 3.7.8 имат бъг, който бави заявките с ORDER BY и GROUP BY.

ОК, това което казвам е, че скоростта не зависи само от сървърската част, а и от клиентската част, а там нямаш нищо, което да бави страницата, освен един скрипт за google-analytics.com, който може да не се брои.
Ти всъщност сервираш един html съдържащ само текст и никакви допълнителни файлове, който се зареждат зад него.
Върнал си се в 1995 година.

Относно Google: не виждам никаква meta информация, която да помага на търсачката. Това там description, keywords, canonical липсват в преработената ти страница (не че ги има и в другата де)
Само на съдържание ли ще се надяваш в твоята SEO тактика?
 
Re: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

Васко, много добре!
Поздравления!

А някое мета -тагче - няма ли?

мен само Disqus не ме кефи

поне от моя блог скоро ще го махам
 
Re: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

description и canonical има :)

keywords не се отчитат от има няма 5-6 години ;)

Другите мета данни за мен са безсмислени.

А и можеш да видиш как се позиционира сайтът ;)
 
Re: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

хм, description не видях

Код:
<html lang="bg">

	<head>

		<meta charset="utf-8" />

		<title>10 причини да пием топла вода с мед сутрин</title>

		<link href="http://dieti.net/beta/topla-voda-med/" rel="canonical" />
		<link href="http://dieti.net/beta/c-theme/style.css" type="text/css" rel="stylesheet" />

		<link href="http://dieti.net/beta/feed.xml" type="application/rss+xml" rel="alternate" />

		<link href="https://plus.google.com/106104733656257314443/" rel="publisher" />

		<script src="http://www.axeny.com/cprotect/cprotect.js" async charset="utf-8"></script>

		<script type="text/javascript">



		  var _gaq = _gaq || [];

		  _gaq.push(['_setAccount', 'UA-21212145-1']);

		  _gaq.push(['_trackPageview']);



		  (function() {

			var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true;

			ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js';

			var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s);

		  })();


		</script>

	</head>

ти само на началната ли?
 
За: Re: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

За: Re: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

description и canonical има :)

keywords не се отчитат от има няма 5-6 години ;)

Другите мета данни за мен са безсмислени.

А и можеш да видиш как се позиционира сайтът ;)

Има в старата страница, в новата има трънки :evil:
 
Re: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

meta description има само на началната. На другите страници какъв е смисъла, да го пиша ръчно? Дори да го направя, ще отнема възможността Гугъл да направи най-подходящия snippet спрямо търсенето на потребителя.
 
Re: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

meta description има само на началната. На другите страници какъв е смисъла, да го пиша ръчно? Дори да го направя, ще отнема възможността Гугъл да направи най-подходящия snippet спрямо търсенето на потребителя.

аз го извеждам автоматично - първи абзац или нещо такова, от текста
 
Re: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

аз го извеждам автоматично - първи абзац или нещо такова, от текста

Това според мен е много грешно. Ако е ръчно написано, ок, но автоматично според мен просто си убиваш CTR–а.
 
Re: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

възможно е, на клиентски сайтове съм го направил ръчно да си пишат description и резултата е много добър

що да е толкова зле, според теб

той Гугъл така или иначе вади и други извадки от текста, при търсене
 
За: Re: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

За: Re: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

meta description има само на началната. На другите страници какъв е смисъла, да го пиша ръчно? Дори да го направя, ще отнема възможността Гугъл да направи най-подходящия snippet спрямо търсенето на потребителя.

Глей сега, не съм SEO специалист, за да поучавам, но съм научил едно нещо: Google "мисли" като човек.
Аз имам своя тактика за "low relevancy words", която ползвам.
Примерно в description слагам допълнителни думи, които Google ще ползва в контекста на фразите, изпратени до него.
Имам сайт за дървени мебели, но те се търсят за офиси и в градовете около мен, така че "description" трябва да ми осигури място на първа страница, дори и за low relevancy words.

Ако в Google потърсиш MTN office in Pretoria (това е офиса на втория по големина мобилен оператор в ЮАР), ще видиш на първа страница Nick & Nelly Joinery (моята фирма), която няма нищо общо с MTN офиса, но пък вече ми донесе една поръчка за 7 хиляди лева (обърнато в български левове)

Та мисълта ми е, description е важно за всеки един пост и е много важно как ще го вържеш със съдържанието.
 

Горе