Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо WordPress е толкова бавен?

Collapse
X
  • Филтър
  • Период
  • Показване на
Clear All
нови коментари

Re: Защо WordPress е толкова бавен?

Не е ли по-лесно да си направиш свой CMS+фронт енд система "орязана" само за личните нужди?
    Или не това е целта.

Коментар

Cloxy питай съпорта дали логват mysql slow queries и да ти препратят лог за товите заявки към базата, които се бавят. Може да ти помогне много, поне при една оптимизация на WP при мен помогна до известна степен.

Коментар

мисля, че няма да могат да му дадат статистика ако са пуснали fast cgi

Коментар

Айде бе сигурен съм, че могат

Коментар

ако искате изпробвайте sql monitor plugin-а доста подробно се виждат заявките + clean options с който разкарвате излишни настройки
            edit:
            изпробвах и wp tuner плъгина - още по доволен съм. При мен (накачулен със 30+ плъгина) правя по 85 заявки само за първата страница - поне никоя от тях не е сложна и бавна. От анализа до тук излиза, че ако имате много тагове доста може да се натоварят нещата.
            а този WPDB Profiling май се оказва най-лесен за ползване.
            Айде успех и да пишете за резултата
            Последна редакция от entwickler; 26-06-2009, 01:37 PM.

Коментар

Първоначално публикувано от s1yf0x View Post
              Айде бе сигурен съм, че могат
              Подкрепям!
              fast cgi поддържа suexec, което директно означава, че може да е следят ресурсите.

Коментар

Първоначално публикувано от entwickler View Post
                ако искате изпробвайте sql monitor plugin-а доста подробно се виждат заявките + clean options с който разкарвате излишни настройки
                edit:
                изпробвах и wp tuner плъгина - още по доволен съм. При мен (накачулен със 30+ плъгина) правя по 85 заявки само за първата страница - поне никоя от тях не е сложна и бавна. От анализа до тук излиза, че ако имате много тагове доста може да се натоварят нещата.
                а този WPDB Profiling май се оказва най-лесен за ползване.
                Айде успех и да пишете за резултата
                Здравей,
                Може ли да пуснеш линк към плъгина за анализ?

И въпрос към всички, ако Уордпресс нарастне над 50 000 статии, това влиае ли на скоростта и процесорното време затегленето на всяка от тях от базата, или тежестта е малка?

Коментар

Големината влияе и то много яко. Както при всяка система за управление на бази от данни.
                  Ето го плъгинчето:
                  http://wordpress.org/extend/plugins/wpdb-profiling/
                  Като профилираш ако искаш пусни тук малко резултати да анализираме.

Коментар

Ето малко резултати Като за начало краткият метод за изчисляване на броя SQL querries и време предложен преди няколко страници връща 20 queries in 0.238 seconds

Новият плъгин казва 20 database queries run in 0.106325626373 seconds.

Кое обаче е вярното не мога да преценя. Въпреки това, анализирайки данните от новия плъгин се вижда, че 20% от ресурсите отиват за YARPP (related posts plugin). Останалите са някакви функции на уордпресс. Впечатление ми прави, че проверява дали съм логнат като потребител (нещо ненужно в сайт с изключени коментари) и се занимава сумати време с date / time функции. Тоест ако има идеи как да изключа тези не толкова важни детайли, се намалява тежеста с до 50% (дори оставяйки related posts).

Това по-горното беше за отделните постове. За главната страница статистиките скачат до 48 querries 0,410 sec. като прекарва съмнителни много време за title на блога и някои функции, които може би трябва да хардкоудна (идеи се приемат кои стандартни функции подлежат на това). Иначе прекарва и много време да търси постовете, общо вади 20 на първа страница. Но тъй като първата страница не е от топ посещаваните, може би трябва да оптимизирам вътрешните.

П.С. От вчера има super-cache ефектът е нулев. Тоест самият плъгин спестява толкова колкото използва.

Коментар

При мен super-cache спестява само ако го задам да пази кешове за голям интервал от време - 86400 секунди или един ден. Това противоречи на всякакви закони на физиката, тъй като уж многото кешове забавяли системата, заради файловите операции. Писах на суперхостинг да се помъчат малко и те, още не са отговорили.

Коментар

Първоначално публикувано от supydrup View Post
                        Ето малко резултати Като за начало краткият метод за изчисляване на броя SQL querries и време предложен преди няколко страници връща 20 queries in 0.238 seconds

Новият плъгин казва 20 database queries run in 0.106325626373 seconds.

Кое обаче е вярното не мога да преценя
                        Сигурно и двете са верни просто са се случили в моменти с различно натоварване на сървъра - все пак го ползват сигурно още 500 сайта.
                        при мен 75 database queries run in 0.1268658638 seconds (аз съм на vps и се търкалят няколко wordpress-a).

Коментар

@Шефе - вслушвам се в съвета ти и премахвам Platinum SEO и всякакви подобни. Обаче title-то ми трябва да си го правя през темата, за да е както трябва. За сега успях да си оправя заглавията на главната страница и на публикациите. Но при категории и тагове, както и други страници, се изписва само по една дума, което не знам до колко е добре.

Можеш ли да покажеш някакъв примерен код, който ти генерира заглавията в темата на блоговете, че съм ограничен само до две функции?

Коментар

Първоначално публикувано от cloxy View Post
                            @Шефе - вслушвам се в съвета ти и премахвам Platinum SEO и всякакви подобни. Обаче title-то ми трябва да си го правя през темата, за да е както трябва. За сега успях да си оправя заглавията на главната страница и на публикациите. Но при категории и тагове, както и други страници, се изписва само по една дума, което не знам до колко е добре.

Можеш ли да покажеш някакъв примерен код, който ти генерира заглавията в темата на блоговете, че съм ограничен само до две функции?

В новия темплейт по подразбиране е екстра:

PHP Code:
                                <title><?php wp_title('&laquo;'true'right'); ?> <?php bloginfo('name'); ?></title>
                            За по-къстъмизирани решения можеш да ползваш if/else в конбинация
                            is_home(), is_single() и т.н.
                            В краен случай нещо от сорта:

PHP Code:
                            if(strstr($_SERVER['REQUEST_URI'],  'chastichen_url')) { 
                            или само за хоумпейдж:

PHP Code:
                            if($_SERVER['REQUEST_URI'] == '/') { 
                            С малко желание, можеш лесно да го докараш до всичко дет' ти е на сърце.

Понеже си говорим за скорост, ако имаш повече if/else със switch() може да е по-бързо.
                            Последна редакция от nbsp; 26-06-2009, 07:01 PM.

Коментар

Точно от това имах нужда. +1

Коментар

Първоначално публикувано от entwickler View Post
                                Сигурно и двете са верни просто са се случили в моменти с различно натоварване на сървъра - все пак го ползват сигурно още 500 сайта.
                                при мен 75 database queries run in 0.1268658638 seconds (аз съм на vps и се търкалят няколко wordpress-a).
                                и при мен дава 2 коренно различни време
                                Total Time: 26 database queries run in 0.0366747379303 seconds.
                                <!-- Заявката е изпълнена за 0.11735701561 секунди -->

Коментар

Изчакайте...
                                X