SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Защо WordPress е толкова бавен?

Re: Защо WordPress е толкова бавен?

related posts и yet another related posts правят индексиране. Ако не помогне - без related posts. Никакъв сървър side tracking. Никакви rss widgets. За cache плъгините - ако нямаш много коментари си ОК. SEO plugin-ите също може да ги махнеш и да си моднеш темата.
 
Re: Защо WordPress е толкова бавен?

Какво е сървър side tracking и как да го изключа?

Rss widget нямам, но related posts променя дадения RSS. Всъщност, ако изключа RSS зацелия блог (хич не ми трябва) това до каква степен може да помогне?

Също така прочетох, "Hardcode obvious information such as the URL of your blog (rather than grabbing it from the database / your administration settings)." Коя е тази очевидна информация, предполагам са функции, но кои мога да избегна?
 
Re: Защо WordPress е толкова бавен?

Server Side тракинг е плъгина wassup.
Кажи точно кой плъгин за related posts използваш. RSS-a на блога не го спирай, но го изнеси във feedburner - там се кешира и не прави постоянно заявки към твоята база. А при wordpress така като съм наблюдавал, най честата заявка е към rss-a. Повечето ботове си го преглеждат редовно дали има нещо ново.
Да обобщя: Опитай първо само да преместиш feed-a във feedburner http://feedburner.google.com
Ако все още имаш проблеми махни related posts плъгина - поне да можеш да сравниш натоварването с него и без него.
 
Re: Защо WordPress е толкова бавен?

При моя случай:
1. Спрях всички разширения
2. Върнах темата по подразбиране

В резултата на това, WP продължи както и преди да си зарежда страниците за време от 0,4 до 0,7 секунди, което според мен е бавно, много бавно. Нямам никакви тежки widgets.

Започвам да си мисля, че нещо базата данни ми бави всичко. Или защото има много записи? Другият вариант е проблемът да е в коментарите - имам по 20-30 на ден. Всеки коментар обновява кеша и не мога да го спра, дори с Lockdown.
 
Re: Защо WordPress е толкова бавен?

Стартирам проект по оптимизация на WP - още преди време публикувах как да се оптимизира плугина WP-Stats, а сега ще продължа с общо оптимизиране (на самото WP, а не на плугните му)
Някой от основните проблеми на WP са:
- ужасна структура на базата дани
- ужасни заявки
- тежък темплейт енджин
- бавни операции, изискващи време, а не други ресурси.

Всяко едно от тези неща може да се оптимизира _много_ и смятам да наблегна на тях, така че очаквайте включване в блога ми.
 
Re: Защо WordPress е толкова бавен?

Cloxy питай съпорта дали логват mysql slow queries и да ти препратят лог за товите заявки към базата, които се бавят. Може да ти помогне много, поне при една оптимизация на WP при мен помогна до известна степен.
 
Re: Защо WordPress е толкова бавен?

Айде бе :) сигурен съм, че могат
 
Re: Защо WordPress е толкова бавен?

ако искате изпробвайте sql monitor plugin-а доста подробно се виждат заявките + clean options с който разкарвате излишни настройки
edit:
изпробвах и wp tuner плъгина - още по доволен съм. При мен (накачулен със 30+ плъгина) правя по 85 заявки само за първата страница - поне никоя от тях не е сложна и бавна. От анализа до тук излиза, че ако имате много тагове доста може да се натоварят нещата.
а този WPDB Profiling май се оказва най-лесен за ползване.
Айде успех и да пишете за резултата
 
Последно редактирано:
Re: Защо WordPress е толкова бавен?

Айде бе :) сигурен съм, че могат

Подкрепям!
fast cgi поддържа suexec, което директно означава, че може да е следят ресурсите.
 
Re: Защо WordPress е толкова бавен?

ако искате изпробвайте sql monitor plugin-а доста подробно се виждат заявките + clean options с който разкарвате излишни настройки
edit:
изпробвах и wp tuner плъгина - още по доволен съм. При мен (накачулен със 30+ плъгина) правя по 85 заявки само за първата страница - поне никоя от тях не е сложна и бавна. От анализа до тук излиза, че ако имате много тагове доста може да се натоварят нещата.
а този WPDB Profiling май се оказва най-лесен за ползване.
Айде успех и да пишете за резултата

Здравей,
Може ли да пуснеш линк към плъгина за анализ?

И въпрос към всички, ако Уордпресс нарастне над 50 000 статии, това влиае ли на скоростта и процесорното време затегленето на всяка от тях от базата, или тежестта е малка?
 
Re: Защо WordPress е толкова бавен?

Големината влияе и то много яко. Както при всяка система за управление на бази от данни.
Ето го плъгинчето:
http://wordpress.org/extend/plugins/wpdb-profiling/
Като профилираш ако искаш пусни тук малко резултати да анализираме.
 
Re: Защо WordPress е толкова бавен?

Ето малко резултати :) Като за начало краткият метод за изчисляване на броя SQL querries и време предложен преди няколко страници връща 20 queries in 0.238 seconds

Новият плъгин казва 20 database queries run in 0.106325626373 seconds.

Кое обаче е вярното не мога да преценя. Въпреки това, анализирайки данните от новия плъгин се вижда, че 20% от ресурсите отиват за YARPP (related posts plugin). Останалите са някакви функции на уордпресс. Впечатление ми прави, че проверява дали съм логнат като потребител (нещо ненужно в сайт с изключени коментари) и се занимава сумати време с date / time функции. Тоест ако има идеи как да изключа тези не толкова важни детайли, се намалява тежеста с до 50% (дори оставяйки related posts).

Това по-горното беше за отделните постове. За главната страница статистиките скачат до 48 querries 0,410 sec. като прекарва съмнителни много време за title на блога и някои функции, които може би трябва да хардкоудна (идеи се приемат кои стандартни функции подлежат на това). Иначе прекарва и много време да търси постовете, общо вади 20 на първа страница. Но тъй като първата страница не е от топ посещаваните, може би трябва да оптимизирам вътрешните.

П.С. От вчера има super-cache ефектът е нулев. Тоест самият плъгин спестява толкова колкото използва.
 
Re: Защо WordPress е толкова бавен?

При мен super-cache спестява само ако го задам да пази кешове за голям интервал от време - 86400 секунди или един ден. Това противоречи на всякакви закони на физиката, тъй като уж многото кешове забавяли системата, заради файловите операции. Писах на суперхостинг да се помъчат малко и те, още не са отговорили.
 
Re: Защо WordPress е толкова бавен?

Ето малко резултати :) Като за начало краткият метод за изчисляване на броя SQL querries и време предложен преди няколко страници връща 20 queries in 0.238 seconds

Новият плъгин казва 20 database queries run in 0.106325626373 seconds.

Кое обаче е вярното не мога да преценя
Сигурно и двете са верни просто са се случили в моменти с различно натоварване на сървъра - все пак го ползват сигурно още 500 сайта.
при мен 75 database queries run in 0.1268658638 seconds (аз съм на vps и се търкалят няколко wordpress-a).
 
Re: Защо WordPress е толкова бавен?

@Шефе - вслушвам се в съвета ти и премахвам Platinum SEO и всякакви подобни. Обаче title-то ми трябва да си го правя през темата, за да е както трябва. За сега успях да си оправя заглавията на главната страница и на публикациите. Но при категории и тагове, както и други страници, се изписва само по една дума, което не знам до колко е добре.

Можеш ли да покажеш някакъв примерен код, който ти генерира заглавията в темата на блоговете, че съм ограничен само до две функции?
 
Re: Защо WordPress е толкова бавен?

@Шефе - вслушвам се в съвета ти и премахвам Platinum SEO и всякакви подобни. Обаче title-то ми трябва да си го правя през темата, за да е както трябва. За сега успях да си оправя заглавията на главната страница и на публикациите. Но при категории и тагове, както и други страници, се изписва само по една дума, което не знам до колко е добре.

Можеш ли да покажеш някакъв примерен код, който ти генерира заглавията в темата на блоговете, че съм ограничен само до две функции?



В новия темплейт по подразбиране е екстра:

PHP:
	<title><?php wp_title('«', true, 'right'); ?> <?php bloginfo('name'); ?></title>

За по-къстъмизирани решения можеш да ползваш if/else в конбинация
is_home(), is_single() и т.н.
В краен случай нещо от сорта:

PHP:
if(strstr($_SERVER['REQUEST_URI'],  'chastichen_url')) {

или само за хоумпейдж:

PHP:
if($_SERVER['REQUEST_URI'] == '/') {

С малко желание, можеш лесно да го докараш до всичко дет' ти е на сърце.

Понеже си говорим за скорост, ако имаш повече if/else със switch() може да е по-бързо. ;)
 
Последно редактирано:
Re: Защо WordPress е толкова бавен?

Сигурно и двете са верни просто са се случили в моменти с различно натоварване на сървъра - все пак го ползват сигурно още 500 сайта.
при мен 75 database queries run in 0.1268658638 seconds (аз съм на vps и се търкалят няколко wordpress-a).
и при мен дава 2 коренно различни време
Total Time: 26 database queries run in 0.0366747379303 seconds.
<!-- Заявката е изпълнена за 0.11735701561 секунди -->
 

Горе