SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Многоезичен сайт на wordpress

Re: Многоезичен сайт на wordpress

Аз лично ползвам плъг-ина Global Translator, който според мен се справя успешно със съдържанието на сайта ми. Можеш да избираш между 4 превеждащи енджина, аз съм избрал Гугълския.
линк към плъг-ин-а: http://wordpress.org/extend/plugins/global-translator/

Тук можеш, да видиш как работи на сайта ми:
www.portabg.eu

Успех!
 
Re: Многоезичен сайт на wordpress

Сайта е технически и дума не може да става за онлайн преводач.
Аз ще си го превеждам (разбирай плащам) на 2-3 езика,като няма да се превеждат всички страници,а само основните.

П.П Първото предложение на пръв поглед е ОК
Ако има и други - споделяйте
П.П.2 @kozzmen - нищо не преведе преводача ти.Дава ми:
HTTP 503 - Service Unavailable
The server responded with an error page.
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: nbsp
Re: Многоезичен сайт на wordpress

Ами аз го сложих и май всичко може да се превежда. Само, че има неща които още не мога да схвана, явно иска малко да се ръчка.

Например ако сайта ми е на български и искам да добавя само английски, трябва ли да създам и български от плъгина?

Понеже при мен админ панела си е на английски а сайтовете са ми на български има ли някакво значение!

Някой запознат с плъгина ако може да напише в лесни стъпки как стават нещата :).
 
Re: Многоезичен сайт на wordpress

А с него какво се превежда? Само съдържанието или и менюта и статични текстове?

Всичко се превежда. Съдържание, заглавия, категории, тагове... има възможност дори и администрацията на WordPress да се преведе.

Например ако сайта ми е на български и искам да добавя само английски, трябва ли да създам и български от плъгина?

Понеже при мен админ панела си е на английски а сайтовете са ми на български има ли някакво значение!

Да, трябва да си добавиш и български.

така изглеждат настройките

скрийншот от редактиране на публикация
 

Горе